Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - market2020

1
Webmaster Genel / EquiVolume
Şub 16, 2021, 09:23 ÖS
EquiVolume
EquiVolume kutuları, kolay görsel analiz için fiyat hareketini ve hacmi bir araya getirir. EquiVolume kutuları, genişlik için uzunluk ve hacim için yüksek-düşük aralığı çizer. İnce kutular nispeten düşük hacim gösterirken, geniş kutular nispeten yüksek hacim gösterir. Kare veya geniş kutular, nispeten az fiyat hareketiyle yüksek hacmi yansıtır. Bu ek hacim boyutuyla bile, grafikçiler geleneksel kalıpları, destek / direnç kırılmalarını ve geri dönüşleri kolayca tespit edebilir.
Richard W. Arms Jr. tarafından geliştirilen EquiVolume, hacmi her döneme dahil eden bir fiyat grafiğidir. EquiVolume grafikleri, mum grafiklerine benzer görünür, ancak mum çubuklarının yerini kare veya dikdörtgen olabilen EquiVolume kutuları alır. Üçgenler, takozlar ve çift üstler gibi klasik desenler, doğrudan desenin içine yerleştirilmiş hacme sahip olma ek bonusu ile hala ortaya çıkıyor. Bu, geri dönüşler, büyük hareketler, destek / direnç kırılmaları ve zirveler için hacmi doğrulamayı kolaylaştırır.
Hesaplama
Bir EquiVolume kutusu üç bileşenden oluşur: fiyat yüksek, fiyat düşük ve hacim. Yüksek fiyat üst sınırı oluşturur, düşük fiyat alt sınırı oluşturur ve hacim genişliği belirler. Kapanış önceki kapanışın üstünde olduğunda EquiVolume kutuları siyah, kapanış önceki kapanışın altında olduğunda kırmızıdır.
توصيات الذهب
EquiVolume grafiklerini hesaplarken, hacmin, yeniden inceleme süresinin yüzdesi olarak gösterilmesi için normalleştirildiğini unutmayın. Dört aylık bir günlük grafik için, her günün hacmi, yeniden inceleme dönemi (dört ay) için toplam hacme bölünür. Bu nedenle, her kutunun genişliği, yeniden inceleme dönemi için toplam hacim yüzdesini temsil eder. Büyük hacimli günler, X ekseninde (yatay) düşük hacimli günlere göre daha fazla yer kaplar. Değişken genişlikteki bu, tarih ekseninin genellikle EquiVolume grafiklerinde tek tip olmadığı anlamına gelir. Bazı haftalar geniş şamdanlar nedeniyle daha uzun sürecekken, diğerleri dar şamdanlar nedeniyle daha kısa olacaktır. Grafik 2, hacim ve normal bir X ekseni ile Kraft Gıdalar (KFT) için yüksek-düşük-kapanış çubuk grafiğini göstermektedir. Grafik 3, EquiVolume kutuları kullanılarak aynı dört aylık dönemi göstermektedir. Geniş kutular nispeten yüksek hacimli günleri gösterirken, ince kutular nispeten düşük hacimli günleri gösterir. Ayrıca, birçok geniş kutunun X ekseninde tüm ayı genişletebileceğine dikkat edin; örneğin, EquiVolume grafiğinde Ocak, normal yüksek-düşük-kapanış çubuk grafiğinden çok daha geniştir.
توصيات الذهب
Destek / Direnç Kesintileri
Bir hareketi, özellikle destek veya direnç kırılmalarını doğrulamak için hacim önemlidir. Düşük seste bir mola, yüksek seste bir mola vermek kadar ikna edici değildir. Düşük hacim, ılık ilgiyi ve zayıf alım veya satım baskısını gösterir. Aksine, yüksek hacim artan ilgiyi ve güçlü alım veya satım baskısını yansıtır. Grafik 4, Caterpillar'ı (CAT) iki küçük koparma ve ardından büyük bir kırılma ile göstermektedir. Hisse senedi, Temmuz ayı başlarında düşen bir kama oluşturdu ve bir aydan uzun bir süre içinde en geniş EquiVolume kutusu ile trend çizgisini kırdı. Haziran sonunun yükseği üzerinde bir kırılmayı, bir boşluk ve başka bir geniş mum çubuğu izledi. Satın alma basıncı, buharı toplamayı yavaşlatıyordu. Son ve en büyük kopuş, başka bir boşlukla gerçekleşti ve 38'in üzerine çıktı. Bu EquiVolume kutusu, şüphesiz son iki aydaki en geniş olanı, bu da satın alma baskısının iki aydaki en güçlü olduğu anlamına geliyor. Hacim, bu kırılmaları açıkça doğruladı.

https://www.gold-pattern.com/
Grafik 5, geniş bir EquiVolume kutusu ile Intuit (INTU) kırma desteğini göstermektedir. Bu hareket, eylülün düşük seviyelerini kıran güçlü satış baskısı gösterdi.
Geri dönüşler
Yüksek hacimli hareketler de bir trendin başlangıcına işaret edebilir. Grafik 6, Alcoa'nın (AA) Ocak ayı başından Mart ayı başına kadar düşüş eğilimini gösteriyor. Hisse, Mart ayında 5-6 civarında sertleşti ve ardından geniş bir EquiVolume kutusuyla patladı. Bu, aylar içindeki en geniş kutuydu. Böylesine güçlü satın alma baskısı, tersine dönüşü teyit etti ve Ocak ayının en yüksek seviyelerine geri dönüşün habercisi oldu.
Grafik 7, Goldman Sachs'ın (GS) üç kırmızı EquiVolume kutusu ile yükseliş trendini tersine çevirdiğini gösteriyor. Hisse Ekim ayı sonunda 345'in üzerine çıktı, ancak Kasım ayı başlarında uzun kırmızı geniş EquiVolume kutusu ile keskin bir düşüş yaşadı. Stok 210'da desteği kırarken iki tane daha uzun kırmızı geniş EquiVolume kutusu izledi. Bu üç EquiVolume kutusu birlikte satış baskısının yoğunlaştığını gösterdi. Goldman Sachs, 235'in üzerine çıkmayı başardı, ancak bu EquiVolume kutuları, düşük hacim nedeniyle daha dardı. Hemen çıkmadaki yükseliş hacmi, destek kesintisindeki aşağı yönlü hacimden daha zayıftı. Mahkumiyetten yoksun olan bu sıçrama başarısız oldu ve hisse senedi önümüzdeki aylarda yeni reaksiyon düşüklüğüne geçti.

2
Webmaster Genel / Üç Satır Arası Grafikler
Şub 15, 2021, 08:58 ÖS
Üç Satır Arası Grafikler
Diğer Japon kuzenleri (Kagi ve Renko) gibi, Üç Satır Arası grafikleri, yalnızca fiyat değişikliklerine odaklanarak gürültüyü filtreler. Fiyat belirli bir miktarda değişmedikçe satırlar değişmez. Sabit bir kutu boyutu kullanan Nokta ve Şekil grafiklerinin aksine, bu miktar son 2 satırın aralığına bağlıdır. Bu aralık oldukça değişebilir. Gürültüyü filtreleme yeteneği, bu grafikleri özellikle temeldeki eğilimi belirleme açısından kullanışlı hale getirir. Önemli iniş ve çıkışları tespit etmek kolaydır. Bu bilgilerle donanmış olan grafikçiler, daha yüksek zirvelere sahip yükseliş trendlerini ve daha yüksek dipleri veya düşüş trendlerini daha düşük ve daha düşük zirvelerle belirleyebilir. Tüm grafik tekniklerinde olduğu gibi, grafikçiler, Üç Satır Arası grafiklerindeki bulgularını doğrulamak veya çürütmek için diğer teknik analiz araçlarını kullanmalıdır.
Japonya'da icat edilen Üç Satır Arası grafikleri, zamanı yok sayar ve yalnızca fiyatlar belirli bir miktar hareket ettiğinde değişir (Nokta ve Şekil Grafiklerine benzer). Üç Satır Sonu grafikleri bir dizi dikey beyaz ve siyah çizgi gösterir; beyaz çizgiler yükselen fiyatları temsil ederken, siyah çizgiler düşen fiyatları gösterir. Ters çevirme garanti edilene kadar fiyatlar aynı yönde devam eder. Kapanış fiyatı önceki iki satırın yüksek veya düşük seviyesini aştığında bir ters çevirme meydana gelir.
İnşaat
İnşaat detaylarına bakmadan önce birkaç açıklama yapmak gerekiyor. İlk olarak, fiyat çizelgesindeki siyah beyaz çubuklara "çizgiler" denir. İkinci olarak, hat değişiklikleri yüksek-düşük aralığa değil kapanış fiyatlarına dayanmaktadır. Üçüncüsü, Üç Satır Arası grafikleri zamana göre değil fiyata göre gelişir. Aşağıdaki ilk grafik 21 Mart'tan 20 Temmuz'a kadar 85 mum çubuğunu veya işlem gününü göstermektedir. Üç Satır Arası grafiği, bu fiyat hareketini 44 siyah beyaz çizgiye yoğunlaştırır. Bu teknik, gürültüyü filtreleyerek yalnızca önemli görülen fiyat hareketlerine odaklanır.
İki Satır Ters Çevirme
Her yeni kapanış fiyatı üç olasılık üretir.
https://www.gold-pattern.com/
Fiyat aynı yönde ilerlediğinde aynı renkte yeni bir çizgi çizilir.
Fiyat değişikliği bir ters çevirmeyi garanti etmek için yeterli olduğunda, zıt renkte yeni bir çizgi çizilir.
Fiyat trendi uzatmadığında veya değişiklik bir tersine çevirmeyi garanti etmek için yeterli olmadığında yeni satırlar eklenmez.
Önceki iki çizginin yüksek veya düşük olanı, ters çevirme noktasını belirler. En son çizgi siyahsa (aşağı), son iki çizginin tepesi ters çevirme noktasını gösterir. Bu yüksek seviyenin üzerinde bir kapanış, fiyatın tersine döndüğünü belirtmek için beyaz bir çizgiyi gerektirir. Yalnızca en son satırın siyah (aşağı) olması gerektiğini unutmayın. Bu siyah çizginin hemen önündeki çizgi beyaz (yukarı) veya siyah (aşağı) olabilir. Ters noktayı belirleyen bu iki çizginin en düşük seviyesidir. Aşağıdaki tablo, üç adet 2 satırlı ters çevirme ile Dell Inc'i (DELL) göstermektedir; ilk ikisi iki siyah çizgi ile, üçüncüsü ise beyaz bir çizgi ve bir siyah çizgi ile oluşturulmuştur. Yatay kırmızı çizgiler, ters dönüşü oluşturmak için beyaz çizginin aştığı ters noktayı işaretler.

توصيات الذهب
En son çizgi beyazsa (yukarı), son iki çizginin alt kısmı geri dönüş noktasını gösterir. Bu düşük seviyenin altında bir kapanış, fiyatın tersine dönmesi için siyah bir çizgiye ihtiyaç duyacaktır. Yalnızca en son satırın beyaz (yukarı) olması gerektiğini unutmayın. Bu beyaz çizginin hemen önündeki çizgi beyaz (yukarı) veya siyah (aşağı) olabilir; geri dönüş noktasına karar veren bu ikisinin en düşük seviyesidir. Aşağıdaki tablo, üç 2 hatlı ters çevirme ile United Parcel'i (UPS) göstermektedir. Birinci ve üçüncü ters çevirmeler siyah çizgi / beyaz çizgi kombinasyonuna sahipken, ortadaki ters çevirme iki beyaz çizgi gösterir. Yatay yeşil çizgiler, ters dönüşü oluşturmak için sonraki siyah çizginin aştığı alçak veya ters dönüş noktalarını işaretler.
توصيات العملات

Üç Satır Ters Çevirme
Adından da anlaşılacağı gibi, Üç Satır Kırma Grafiği tamamen üç satırı kırmakla ilgilidir. Bir işlem aralığında veya daha büyük trendin devamı olarak iki hat tersine dönebilir. Öte yandan Üç Satır Kırılması, trendin tersine döndüğünü işaret edebilecek daha güçlü bir hareketi ifade eder. Üç siyah çizgi oluştuğunda ve tek bir beyaz çizgi bu üç çizginin tepesini kırdığında yükseliş trendinin tersine dönmesi meydana gelir. Üç beyaz çizgi oluştuğunda ve tek bir siyah çizgi bu üç çizginin altını kırdığında bir düşüş dönüşü meydana gelir.

3
Webmaster Genel / MarketCarpets
Şub 13, 2021, 04:09 ÖS
MarketCarpets
MarketCarpets, bir grubun tüm üyelerinin performansının görsel bir temsili olarak mükemmeldir ve bu performansı ölçmek için çeşitli farklı göstergeler sunar. Bir gruptaki en iyi performans gösteren hisse senetlerini seçmek için kullanılabilecekleri gibi, MarketCarpets bir eğilime geniş katılım olup olmadığını veya endeksin performansını birkaç üyenin çarpıtıp düşürmediğini belirlemek için de kullanılabilir.
MarketCarpets son derece yapılandırılabilir. Burada birkaç örnek sunulmuştur, ancak yatırım tarzınıza uyması için kendi MarketCarpet'ınızı oluşturmalısınız.
Piyasada neler olup bittiğini teknik bir perspektiften anlamak, birçok tabloya bakmayı gerektirebilir. Bireysel hisse senetlerinin tablolarının yanı sıra, yüksek seviyeli bileşikler ve ortalamalar, sektör endeksleri ve endüstri endekslerinin çizelgeleri vardır. Hisse senedi taramaları genellikle bir analistin bakması gereken grafik sayısını azaltabilir, ancak sizi her zaman "Taramada bir şey gözden kaçırdı mı?" Diye merak ettirir.
StockCharts'ın MarketCarpet aracı bu sorunları çözmeye yardımcı olabilir. MarketCarpets, şu anda hangi sektörlerin, endüstrilerin ve stokların sıcak olduğunun bir temsilini sağlar. Görsel bir stok tarama aracı olarak düşünün; kullanımı basit, ancak son derece güçlü.
توصيات الذهب
İnşaat
MarketCarpet aracı, renkli karelerden oluşan bir "halı" olarak geniş bir menkul kıymetler koleksiyonu (evren) sunar. Her kare bir hisse senedi, yatırım fonu veya endeksi temsil eder. Halı içerisinde meydanlar sektör, sektör grubu veya diğer özelliklere göre alt gruplar halinde düzenlenebilir.
https://www.gold-pattern.com/
Halı, kare boyutunun piyasa değerine dayalı olduğu piyasa değeri modunda veya her bir karenin aynı boyutta olduğu ve evrendeki her bir güvenliğe eşit görsel ağırlık veren kare modunda görüntülenebilir. Hangi hisse senetlerinin iyi (yeşil) veya kötü (kırmızı) performans gösterdiğini size bir bakışta belirtmek için kareler renklerle kodlanmıştır.
توصيات العملات
Not: MarketCarpet aracı, kullanıcıların kişisel renk tercihlerine uyacak birkaç farklı renk şeması sunar. Bu makalede, "Kırmızı, Beyaz, Yeşil" varsayılan renk şemasını kullanacağız.
MarketCarpet Universes
S&P hisselerinden yatırım fonlarına ve Kanada hisse senetlerine kadar her şeyi kapsayan, önceden tanımlanmış birkaç farklı MarketCarpets sunuyoruz. Ayrıca, pazarlar arası hızlı analizler için kullanılabilecek, Pazar Özeti sayfamızdaki tüm endeksleri kapsayan önceden tanımlanmış bir MarketCarpet'e sahibiz. Ek olarak, Grafik Listelerinizden herhangi birini MarketCarpet görünümünde görüntüleyebilirsiniz. Bu, tüm izleme listesi hisse senetlerinizin performansını bir bakışta görmenin harika bir yoludur.
MarketCarpet Göstergeleri
MarketCarpet'ta menkul kıymetlerin renk kodlu performansı, varsayılan olarak fiyat değişikliklerine dayanmaktadır, ancak MarketCarpet, RSI, Bollinger Bant Genişliği, SCTR değerleri ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer birçok göstergeye göre performansı temel alacak şekilde yapılandırılabilir.
Bazı göstergeler mutlak modda (bir periyodun değerlerini gösterir) veya değişim modunda (yapılandırılabilir bir süre boyunca değerdeki değişikliği gösterir) çalışabilir.
Daha Fazlasını Öğrenin
Bu bölüm, MarketCarpet aracımızın yeteneklerine yalnızca kısa bir giriş sağlar. MarketCarpets oluşturma ve yapılandırma hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen MarketCarpets ile ilgili Destek Merkezi makalemize bakın.
Yorumlama
Varsayılan olarak, MarketCarpet karelere renk kodu uygulamak için fiyat değişim değerlerini kullanır, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz başka birkaç gösterge vardır. Aşağıda, MarketCarpets için mevcut her bir göstergenin kısa bir açıklaması ve bu gösterge için yorumlama yönergeleri bulunmaktadır.
Fiyat
Fiyat, bir hisse senedinin kapanış değerinin zaman içinde yüzde olarak artması veya azalmasıdır. Diğer göstergelerin çoğunun aksine, hesaplama için bir başlangıç tarihi ve bir bitiş tarihi gerektirir, bu nedenle yalnızca Değiştir modunda çalışır. Başlangıç kapanış değerinin bitiş kapanış değerinden çıkarılması ve ardından bu değerin başlangıç kapanış değerine bölünerek ve 100 ile çarpılarak yüzdeye dönüştürülmesiyle hesaplanır.
Fiyat size alt çizgiyi gösterir. Fiyatı artan hisse senetleri yeşil, düşen hisse senetleri kırmızı olacaktır. Koyu yeşil iyidir (uzun süre için) ve koyu kırmızı kötüdür. Fiyat değişikliği ölçümü için zaman çerçevesi, tablonun altındaki tarih kaydırıcısı kullanılarak uzatılabilir veya kısaltılabilir.
SCTR
SCTR veya StockCharts Teknik Sıralaması, altı farklı teknik ölçüm kullanarak bir hisse senedini emsallerine göre sıralayan sayısal bir puandır. MarketCarpet'ta SCTR değerleri Mutlak veya Değiştir modunda kullanılabilir. Mutlak modda, her kare belirtilen günün SCTR puanına göre renklendirilir. Değiştirme modunda, her bir kare, belirtilen süre boyunca SCTR puanındaki artış veya düşüşe göre renklendirilir.

4
Webmaster Genel / Şamdanlara Giriş
Şub 10, 2021, 10:14 ÖS
Şamdanlara Giriş
Tarih
Japonlar, 17. yüzyılda pirinç ticareti yapmak için teknik analiz kullanmaya başladı. Teknik analizin bu ilk versiyonu, 1900'lerde Charles Dow tarafından başlatılan ABD versiyonundan farklı olsa da, yol gösterici ilkelerin çoğu çok benzerdi:
"Ne" (fiyat hareketi) "neden" den (haberler, kazançlar vb.) Daha önemlidir.
Bilinen tüm bilgiler fiyata yansıtılır.
Alıcılar ve satıcılar, piyasaları beklentilere ve duygulara (korku ve açgözlülük) göre hareket ettirir.
Piyasalar dalgalanıyor.
Gerçek fiyat, temel değeri yansıtmayabilir.
Steve Nison'a göre, şamdan grafiği ilk olarak 1850'den sonra ortaya çıktı. Şamdan gelişimi ve çizelgesi için kredinin çoğu, Sakata kasabasından Homma adlı efsanevi bir pirinç tüccarına gidiyor. Muhtemelen orijinal fikirlerinin yıllarca süren ticarette değiştirilmiş ve rafine edilmiş olması muhtemeldir ve sonuçta bugün kullandığımız şamdan grafik sistemi ile sonuçlanmıştır.
توصيات الذهب
Oluşumu
Şamdan grafiği oluşturmak için, görüntülemek istediğiniz her dönem için açık, yüksek, düşük ve kapanış değerlerini içeren bir veri kümesine sahip olmanız gerekir. Şamdanın içi boş veya dolu kısmı "gövde" olarak adlandırılır ("gerçek gövde" olarak da adlandırılır). Gövdenin üstündeki ve altındaki uzun ince çizgiler yüksek / düşük aralığı temsil eder ve "gölgeler" olarak adlandırılır ("fitiller" ve "kuyruklar" olarak da adlandırılır). Yüksek, üst gölgenin üstü ve alçak, alt gölgenin alt kısmı ile işaretlenir. Hisse senedi açılış fiyatından daha yüksek kapanırsa, gövdenin alt kısmı açılış fiyatını ve gövdenin üst kısmı kapanış fiyatını temsil edecek şekilde içi boş bir mum çubuğu çizilir. Hisse senedi açılış fiyatından daha düşük kapanırsa, gövdenin üst kısmı açılış fiyatını ve gövdenin alt kısmı kapanış fiyatını temsil edecek şekilde dolu bir mum çubuğu çizilir.
https://www.gold-pattern.com/
Geleneksel çubuk grafiklerle karşılaştırıldığında, birçok tüccar şamdan grafiklerini görsel olarak daha çekici ve yorumlamanın daha kolay olduğunu düşünüyor. Her mum çubuğu, fiyat hareketinin basit, görsel olarak çekici bir resmini sağlar; Bir tüccar, açılış ve kapanış ile yüksek ve düşük arasındaki ilişkiyi anında karşılaştırabilir. Açılış ve kapanış arasındaki ilişki hayati bilgi olarak kabul edilir ve şamdanların özünü oluşturur. Kapanışın açılıştan daha büyük olduğu içi boş şamdanlar, satın alma baskısını gösterir. Kapanışın açılıştan daha az olduğu dolu şamdanlar satış baskısını gösterir.


5
Mum Çubuğu Ayı Ters Formasyonları
Aşağı dönüş modelleriyle ilgili aşağıdaki yönergeleri hatırlamak önemlidir:
Çoğu formasyon, daha fazla düşüş teyidi gerektirir.
Ayı tersine dönüş modelleri bir yükseliş trendi içinde oluşmalıdır.
Teknik analizin diğer yönleri de kullanılmalıdır.
Ayı Onayı
Bir veya daha fazla mum çubuğuyla tersine dönüş formasyonları oluşabilir; çoğu düşüş teyidi gerektirir. Gerçek tersine dönme, satış baskısının bir veya daha fazla gün için satın alma baskısını bastırdığını gösteriyor, ancak sürekli satışın veya alıcı eksikliğinin fiyatları düşürmeye devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Doğrulama olmaksızın, bu modellerin çoğu nötr olarak kabul edilir ve yalnızca en iyi ihtimalle potansiyel bir direnç seviyesini gösterir. Aşağı yönlü teyit, aşağı doğru bir boşluk, uzun siyah mum çubuğu veya yüksek hacim düşüşü gibi daha fazla aşağı yönlü takip anlamına gelir. Şamdan kalıpları kısa vadeli olduğundan ve genellikle 1-2 hafta etkili olduğundan, düşüş onayı 1-3 gün içinde gelmelidir.
Time Warner (TWX) iki aydan kısa bir süre içinde ellili yaşlardan yetmişli yılların en düşük seviyesine çıktı. Stoku Mart ayı sonunda 70'in üzerine çıkaran uzun beyaz mum çubuğunu, uzun bacaklı doji harami pozisyonunda takip etti. Bunu hemen ikinci bir uzun bacaklı doji izledi ve yükseliş trendinin yorulmaya başladığını gösterdi. Kara bulut örtüsü (kırmızı oval) bu şüpheleri artırdı ve düşüşün teyidi uzun siyah şamdan (kırmızı ok) tarafından sağlandı.
توصيات الذهب
Mevcut Yükseliş Trendi
Düşüşün tersine döndüğü düşünülmek için, tersine çevirecek mevcut bir yükseliş trendi olmalıdır. Büyük bir yükseliş trendi olması gerekmez, ancak kısa vadede veya en azından son birkaç gün içinde yükselmesi gerekir. Keskin bir düşüşün ardından veya yeni düşük seviyelere yakın bir karanlık bulut örtüsünün, geçerli bir aşağı dönüş paterni olması olası değildir. Bir düşüş trendi içindeki aşağı dönüş paternleri, mevcut satış baskısını basitçe teyit eder ve devam modelleri olarak düşünülebilir.
توصيات العملات
Eğilimi belirlemek için birçok yöntem mevcuttur. Hareketli ortalamalar, tepe / dip analizi veya trend çizgileri kullanılarak bir yükseliş eğilimi oluşturulabilir. Aşağıdakilerden bir veya daha fazlasına dayalı olarak bir yükseliş trendinde bir menkul kıymet kabul edilebilir:
Menkul kıymet, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde işlem görüyor.
Her reaksiyon tepe ve çukuru öncekinden daha yüksektir.
Menkul kıymet, bir trend çizgisinin üzerinde işlem görüyor.
Bunlar olası üç yöntemdir. Bazı tüccarlar daha kısa yükseliş trendlerini tercih edebilir ve 10 günlük EMA'larının üzerinde işlem gören menkul kıymetlere hak kazanabilir. Kriterlerin belirlenmesi, ticaret tarzınıza, zaman ufkunuza ve kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır.
https://www.gold-pattern.com/
Diğer Teknik Analiz
Şamdanlar, kısa vadeli ters dönüşleri belirlemek için mükemmel bir yol sağlar, ancak tek başına kullanılmamalıdır. Teknik analizin diğer yönleri, aşağı yönlü ters dönüş modellerinin sağlamlığını artırmak için dahil edilebilir ve dahil edilmelidir.
Direnç
Ocak-00'da, Nike (NKE) 5 puandan fazla yükseldi ve 50'nin üzerinde kapandı. Uzun bir üst gölge oluşmuş bir mum çubuğu oluştu ve ardından hisse senedi 45'e düştü. Bu, 53 civarında bir direnç seviyesi oluşturdu. Dirence geri döndükten sonra 53'te, hisse senedi bir düşüş eğilimi modeli oluşturdu (kırmızı oval). Ayı doğrulaması, hisse senedinin ertesi gün düşüş göstermesi, 50'nin altına gerilemesi ve iki gün sonra kısa vadeli trend çizgisini kırmasıyla geldi.
İtme
Düşüş dönüşleri ile zayıflayan momentumu doğrulamak için osilatörleri kullanın. MACD, PPO, Stokastikler, RSI, StochRSI veya Williams% R'deki negatif sapmalar, zayıflayan momentumu gösterir ve düşüş eğilimi modelinin sağlamlığını artırabilir. Buna ek olarak, PPO ve MACD'deki düşüş eğilimi gösteren hareketli ortalama geçitler, Yavaş Stokastik Osilatör için tetikleyici çizgi geçişlerinin yanı sıra teyit sağlayabilir.
Para Akışı
Satış baskısını değerlendirmek ve geri dönüşleri onaylamak için hacme dayalı göstergeleri kullanın. Bakiye Haciminde (OBV), Chaikin Para Akışı ve Biriktirme / Dağıtım Hattı, negatif sapmaları veya sadece aşırı satış baskısını tespit etmek için kullanılabilir. Satış baskısının arttığını gösteren işaretler, düşüş eğiliminin tersine dönme modelinin sağlamlığını artırabilir.
Bunu bir adım daha ileri götürmek isteyenler için, nihai sinyal için üç yönün tümü birleştirilebilir. Zayıflayan momentum ve artan satış baskısı işaretleri ile direnç yakınında işlem gören menkul kıymetlerde düşüş şamdanının tersine dönmesini bekleyin. Bu tür sinyaller nispeten nadirdir, ancak ortalamanın üzerinde kar potansiyeli sunabilir.


6
Webmaster Genel / Triangoli P&F
Şub 01, 2021, 02:34 ÖÖ

Triangoli P&F
I triangoli rialzista e ribassista rappresentano consolidamenti dei prezzi che spesso precedono un movimento sostanziale. Questo avvolgimento dei prezzi è simile all'irrigidimento delle bande di Bollinger. La volatilità diminuisce quando le bande si restringono e come un triangolo si restringe. Una contrazione della volatilità è spesso seguita da un'espansione della volatilità, che produce il breakout o il breakdown. È più probabile che i triangoli corti (4 colonne) dopo un forte avanzamento o declino siano modelli di continuazione. È più probabile che i triangoli grandi (6+ colonne) segnino un'inversione. Indipendentemente dal bias, un triangolo non è confermato fino al Double Bottom Breakdown o Double Top Breakout.
I triangoli si formano quando i prezzi si contraggono su un grafico P&F. Le colonne X (in alto) formano i massimi inferiori successivi mentre le colonne O (in basso) formano i minimi più alti successivi. L'incapacità dei prezzi di uscire da questo intervallo di contrazione riflette una situazione di stallo tra la pressione di acquisto e la pressione di vendita. Questa situazione di stallo viene risolta con il successivo segnale P&F. Un Double Top Breakout rende il triangolo rialzista, mentre un Double Bottom Breakdown rende il triangolo ribassista.
Larghezza triangolo
I triangoli hanno almeno cinque colonne. Le prime quattro colonne formano il triangolo e la quinta colonna segna il breakout o il breakout. Ci sono almeno due colonne X con la seconda colonna che forma un alto inferiore. Ci sono almeno due colonne O con la seconda colonna che forma un minimo più alto. I triangoli possono estendersi per più di quattro colonne fintanto che le successive colonne X continuano a formare massimi inferiori e le successive colonne O formano un minimo più alto. I triangoli sono modelli neutri dipendenti dal breakout o dalla rottura del segnale.
Triangolo Breakout
Un Double Top Breakout segnala una risoluzione rialzista al pattern triangolare. Nota che una rottura della linea di tendenza non è sufficiente. Un segnale di acquisto P&F di base, come un Double Top Breakout, è necessario per completare il triangolo e attivare il segnale rialzista.
Triangolo P&F - Grafico 1
https://www.gold-pattern.com/en

Il grafico sopra mostra Chesapeake Energy (CHK) con un triangolo formato nel 2010. Le linee blu delineano il triangolo. Notare che queste linee non vengono visualizzate nel grafico; sono stati semplicemente aggiunti per rendere il motivo più visibile. C'erano due O-Column con minimi più alti e una X-Column con un massimo più basso. Questo modello è diventato rialzista con il Double Top Breakout a 25.
Triangolo P&F - Grafico 2
gold signals
Il grafico sopra mostra il ProShares Ultra QQQQ Fund (QLD) con un triangolo che si forma dopo un netto progresso verso la fine del 2010. Questo triangolo ha rappresentato un consolidamento all'interno di un trend rialzista. Anche se tali consolidamenti sono tipicamente modelli di continuazione, dipendono ancora da un breakout prima di diventare rialzisti. Dopo un massimo più basso e un minimo più alto, l'ETF ha forgiato un Double Top Breakout per confermare un triangolo rialzista.
Ripartizione del triangolo
Un Double Bottom Breakdown segnala una risoluzione ribassista al pattern triangolare. Nota che una rottura della linea di tendenza non è sufficiente. Un segnale di vendita P&F di base, come un Double Bottom Breakdown, è necessario per completare il triangolo e attivare il segnale ribassista.
Il grafico sotto mostra Atlas Air (AWWW) con una lunga colonna a X e poi un triangolo. Sebbene questo modello possa essere visto come un modello di continuazione potenzialmente rialzista, il triangolo dipende da una rottura per la conferma. Dopo due massimi inferiori e un minimo più alto, il triangolo si è rotto al ribasso con un Double Bottom Breakdown.
Triangolo P&F - Grafico 3
Il grafico seguente mostra le reti F5 (FFIV) con una lunga colonna a O che ha forgiato una ripartizione tripla superiore. Dopo questa lunga colonna si è formato un consolidamento e si è evoluto un triangolo. Dopo un minimo più alto e un massimo più basso, il titolo ha continuato a scendere con un Double Bottom Breakdown per trasformare il triangolo ribassista.
gold trading strategy
Triangolo P&F - Grafico 4
Obiettivi e rischio
I grafici possono utilizzare il metodo del conteggio orizzontale o il metodo del conteggio verticale per stabilire obiettivi di prezzo. Gli obiettivi di prezzo non sono obiettivi difficili. Invece, forniscono semplicemente una stima per un obiettivo al rialzo o al ribasso.
I grafici dovrebbero anche studiare il grafico per valutare il rischio. Dopo un breakout al rialzo, un movimento al di sotto del minimo dell'ultima O-Column produrrebbe una ripartizione del doppio fondo e invaliderebbe una rottura del triangolo. I grafici dovrebbero anche impiegare altre tecniche di analisi tecnica per misurare il rischio e monitorare la tendenza in evoluzione.


7
Webmaster Genel / P&F Bullish Breakouts
Oca 29, 2021, 07:51 ÖS
P&F Bullish Breakouts
En temel P&F satın alma sinyali, Double Top Breakout'tan gelir. Buradan, klasik modeller, iyi tanımlanmış direnç seviyelerine sahip konsolidasyonlar oluşturmak için genişler. Uzun süreli bir düşüşün ardından tersine dönme kalıpları oluşurken, devam modelleri uzun bir ilerlemeden sonra bir dinlenme olarak hareket eder. Biraz tıkanıklık, net bir direnç seviyesi ve kesin bir kırılma noktası, bu kalıpların tespit edilmesini nispeten kolaylaştırır.
Beş P&F yükseliş paterni var. En temel P&F satın alma sinyali, bir X-Column önceki X-Column'un en yüksek seviyesinin üzerine çıktığında ortaya çıkan Double Top Breakout'tur. Bu temel modelden, boğa çıkış paternleri daha karmaşık ve daha geniş hale gelir. Desen ne kadar geniş olursa, direnç seviyesi o kadar iyi belirlenir ve kopma o kadar önemlidir. Bu makale, beş ana çıkış modeline ayrıntılı olarak bakacak ve Fiyat Hedefleri için ölçüm tekniklerini gösterecektir.
Double Top Breakout
P&F dünyasında, Double Top Breakouts, bir direnç kırılmasıyla onaylanan yükseliş formasyonlarıdır. Öte yandan, çubuk grafiklerle, Double Top Breakouts, destek kırılmasıyla teyit edilen düşüş formasyonlarıdır. Bu modeller çelişkili değildir. Onlar sadece benzer isimlerle farklı kalıplardır.
Yukarıda belirtildiği gibi, en temel P&F satın alma sinyali, bir X Sütununun önceki X Sütununun en yüksek seviyesinin üzerine çıkmasıdır. Bu iki sütun bir O-Sütunu ile ayrılmıştır. X-Sütunları artan fiyatları gösterirken, O-Sütunları düşen fiyatları gösterir. İlk yükselen X-Sütunu yönü belirler. Ortadaki O-Sütunu, destek oluşturan bir sıçramayı temsil eder. Üçüncü X-Sütunu daha yüksek olanı tetikler. Önceki yüksek seviyenin üzerine çıkma yeteneği, yükseliş trendiyle ilişkili gücü gösterir.
P&F evrenindeki en yaygın sinyal olan Double Top Breakouts, aynı zamanda kırbaç testere ve başarısızlığa en yatkın olanlardır. Bu kırılmalar, daha büyük resim bağlamında görülmelidir. Double Top Breakouts kadar yaygın olan sinyalleri kullanırken teknik analizin diğer yönlerini kullanmak önemlidir. Aşağıdaki grafik Diamond Offshore'u (DO), son iki yılda birkaç Double Top Breakout ile göstermektedir.
gold signals
Üçlü En İyi Çıkış
Triple Top Breakout, bir direnç sütunu ekleyerek Double Top Breakout'u bir adım daha ileri götürür. İki ardışık X Sütunu, direnci iki eşit reaksiyon yüksekliğiyle tanımlar. Üçüncü X Sütunu, Üçlü Üst Koparma'yı oluşturmak için önceki iki X Sütununun üzerinde kırılır. Klasik Üçlü Üst Ara Bölmeler beş sütun genişliğindedir: üç X-Sütunu ve iki O-Sütun.
Bu modeller, ters kırılmaları veya devam kırılmalarını işaretleyebilir. Tersine çevirme ve devam etme arasındaki ayrım, önceki harekete bağlıdır. Bir düşüşün ardından bir temel olarak oluşan Üçlü En İyi Breakout, bir tersine dönüş modeli olarak kabul edilirken, bir ilerlemeden sonra bir konsolidasyon olarak oluşan Üçlü En İyi Breakout, bir devam modeli olarak görülür.
Yukarıdaki grafik, Bilgisayar Bilimleri'ni (CSC), 2008'in sonunda tersine dönen Üçlü En İyi Koparma ve ardından iki devam Üçlü En İyi Koparma ile göstermektedir. Tersine dönme kalıpları ile devamlılık kalıpları arasında ayrım yapmak bazen zor olsa da, Üçlü Top Breakout'un kendisinin tanımlanması kolaydır.

Üç En İyi Çıkış Yapın
Adından da anlaşılacağı gibi, Yayılma Üçlü Top Breakout, Triple Top Breakout'un genişletilmiş bir sürümüdür. Yayılmış Üç Üstten Koparma, en az iki ekstra sütun içerir; bu, en az yedi sütun genişliğinde olduğu anlamına gelir. Ekstra bir O-Sütunu ve ekstra bir X-Sütunu, gerçek koparma veya direnç seviyesinin altında yüksekler oluşturur. Bu sütunlar, Üçlü Üstten Koparma'ya boşluk veya genişlik ekler. Normal bir Üçlü Üst Koparma'da olduğu gibi, iki X sütununun yükseklerinin üzerinde bir kırılma ile Yayılmış Üçlü Üst Koparma doğrulanır. İdeal olarak, Yayılmış Üçlü Üstten Koparma, iki ekstra sütunla Üçlü Üstten Koparma oluşturur. Gerçekte, bu desen ikiden fazla ekstra sütunla oluşabilir.
gold signals
Yukarıdaki grafik, Monsanto'yu iki Yayılı Üç Üst Düzey Koparma ile göstermektedir. İlki (2009), ilk iki X-Sütunu ile ayrılan X-Sütunu arasındaki mesafeden dolayı şüphelidir. Aslında, bu sütunlar arasında net bir düşüş trendi var. İkinci Yayılmış Üçlü Üst Koparma, uzun bir X sütunundan sonra oluştuğu için bir devam modelidir. Desen yedi sütun genişliğindedir, bu da onu Yayılmış Üçlü Üstten Koparma için ideal uzunluk yapar.
https://www.gold-pattern.com/en

En İyi Üçlü Artan Çıkış
Bir Artan Üçlü Üstten Koparma, temelde arka arkaya Çift Top Koparma'dır. Bu kırılmalar, her kopuşta yükselen üç X Sütunu oluşturur. Üç X-Sütunu ve iki O-Sütunu olduğu için, desen klasik bir Üçlü Üst Koparma kadar geniştir. Arka arkaya daha yüksek zirveler oluşturma yeteneği, yükseliş trendinin göstergesi olan temel gücü gösterir. Diğer modellerde olduğu gibi, bu Yükselen Üçlü Üst Koparma, bir devam veya tersine dönüş modeli olarak oluşabilir.


8
P&F Ölçeklendirme ve Zaman Dilimleri
Günlük P&F çizelgeleri uzun vadeli analizler için en uygun olsa da, orta vadeli bir görünüm elde etmek için gün içi aralıklara genellikle ihtiyaç duyulur. Bir sonraki analitik adım (kısa vadeli) aralığı ve kutu boyutunu daha da azaltmak olacaktır. % .25'lik bir kutu boyutunu kullanan 15 dakikalık bir grafik, birçok menkul kıymet için yaklaşık bir aylık verileri kapsayacaktır. Analize en uzun geri dönme periyoduyla başlamak, haritacıların daha büyük eğilimi tanımlamasına olanak tanır. Daha kısa sürelere geçerken bunu aklınızda bulundurun. Uzun vadeli eğilim yükseldiğinde kısa vadeli yükseliş kurulumları arayarak ticaret sonuçları iyileştirilebilir. Yukarıda gösterilen ayarlar genel yönergeler anlamındadır. Chartistler, kendi P&F grafiklerini yatırım tarzlarına uyacak şekilde yapılandırmalıdır.
https://www.gold-pattern.com/
Gün içi grafikler normalde kısa vadeli analizlerle ilişkilendirilse de, haritacılar, gün içi verilerin Nokta ve Şekil grafiklerinde ne kadar geriye uzanabildiğine şaşırabilirler. Analitik zaman çerçevesini belirleyen, geçmişe doğru olan bu zaman uzantısıdır. Genel olarak, sadece bir ay öncesine uzanan grafikler kısa vadeli olacaktır. Birkaç ayı uzatan grafikler çoğunlukla orta vadeli olacaktır. Bir yıldan uzun süren grafikler, uzun vadeli analizler için uygun olacaktır. Bir Nokta ve Şekil grafiğinde gösterilen geçmiş verilerin miktarı sabit değildir. Bunun yerine, bu yeniden gözden geçirme süresi, fiyat tersine çevirme sayısına bağlıdır ve bunlar da kutu boyutu, ters çevirme miktarı ve veri aralığından etkilenir. Bu makale, grafikçilerin analizlerine en uygun zaman aralığını seçmelerine yardımcı olmak için birkaç farklı P&F ayarı gösterecektir.
Yüksek-Düşük Yöntemi
Gün içi verilere geçmeden önce, P&F fiyatlandırma metodolojilerindeki farkı anlamak önemlidir. Kullanılabilir iki fiyatlandırma yöntemi vardır: Yüksek-Düşük Yöntemi ve Kapatma Yöntemi. Her yöntem yalnızca bir fiyat noktası kullanır. Açıkçası, Kapatma Yöntemi yalnızca kapanış fiyatını kullanır. Yüksek-Düşük Yöntemi yüksek veya alçak kullanır, ancak ikisini birden kullanmaz. Bazen ikisi de göz ardı edilir. İşte yüksek-düşük yöntemi için kurallar.
Mevcut sütun X'lerin bir sütunu olduğunda (ilerleme):
توصيات الذهب
Başka bir X çekilebildiği zaman yüksek kullanın ve ardından düşük olanı yok sayın.
Başka bir X çekilemediğinde düşük kullanın ve düşük 3 kutulu ters çevirmeyi tetikler.
Yüksek, başka bir X'i garanti etmediğinde ve düşük 3 kutulu ters çevirmeyi tetiklemediğinde, her ikisini de dikkate almayın.
Mevcut sütun O'ların (düşüş) bir sütunuysa:
Başka bir O çekilebildiği zaman düşük kullanın ve sonra yüksek olanı yok sayın.
Başka bir O çekilemediğinde ve yüksek 3 kutulu ters çevirmeyi tetiklediğinde yüksek kullanın.
Düşük, başka bir O gerektirmediğinde ve yüksek 3 kutulu ters çevirmeyi tetiklemediğinde, her ikisini de göz ardı edin.
Yüksek-Düşük Yöntemi'nde kullanılan yalnızca bir veri noktasıyla, bazı önemli verileri tablo üzerinde veya daha doğrusu grafik dışında bırakmak mümkündür. Gün içi verileri kullanmak bu sorunun çözülmesine yardımcı olur. NYSE ve Nasdaq'ta normal bir işlem gününde yaklaşık 6,5 saat var. Bu, 7 altmış dakikalık periyot, 13 otuz dakikalık periyot, 39 on dakikalık periyot vb. Olacağı anlamına gelir. Gün içi dönemlerde Yüksek-Düşük Yönteminin kullanılması, günlük verileri kullanan Yüksek-Düşük Yönteminden daha fazla fiyat hareketi yakalayacaktır. 60 dakikalık bir grafik, Yüksek-Düşük Yöntemi ile bile günde 7 veri noktası kullanır. Her 60 dakikalık süre için yüksek-düşük aralık kullanılır. Bu, önemli salınımların, yükseklerin veya düşüklerin kaçırılmayacağı anlamına gelir.
توصيات الذهب
3-9 Aylık Grafikler
Gün içi veriler genellikle kısa vadeli grafiklerle ilişkilendirilirken, gün içi aralıklar genellikle orta vadeli güzel P&F grafikleri üretir. Tabii ki, kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli tanımları ticaret veya yatırım tarzınıza bağlıdır. Günlükten 60 dakikalık bir aralığa ve% 1'lik bir kutu boyutundan% 50'lik bir kutu boyutuna geçmek, grafikte kapsanan süreyi azaltacak ve hassasiyeti artıracaktır. Çoğu durumda, bu grafikler 3-9 ayı uzatacak ve bu, birçok tüccar için orta vadeli zaman dilimini kapsamaktadır. Aşağıdaki P&F grafikleri, Urban Outfitters ve VF Corp.'u 60 dakikalık verilere ve kutu başına% .50'ye göre göstermektedir.
توصيات العملات

9
Webmaster Genel / Andrews 'Dirgen
Oca 23, 2021, 01:31 ÖÖ
Andrews 'Dirgen
Pitchfork kanalının dikliği, üç çekme noktasının, özellikle de orta çizginin başlangıcı olan nokta 1'in yerleştirilmesine bağlıdır. Birinci nokta genellikle yüksek veya düşük bir reaksiyonla başlamasına rağmen, bazen gerçekçi bir fiyat kanalı sağlamak için 1. noktayı ayarlamak gerekir. Ne yazık ki, puan yerleştirmenin katı kuralları yoktur. Bunun yerine, haritacılar kanalları çizerken muhakeme ve deneyim kullanmalıdır. Teknik analizin öznel doğası burada devreye giriyor. Teknik analizin çoğu yönünde olduğu gibi, Andrews'ın Pitchfork'unu deneyerek deneyim oluşturmak önemlidir. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını ilk elden görmek, bir göstergede ustalaşmanın tek gerçek yoludur.
forex trading signals
Alan Andrews tarafından geliştirilen Andrews'ın Pitchfork'u üç satırdan oluşan bir trend kanalı aracıdır; her iki tarafta iki paralel eşit uzaklıkta trend çizgisi olan merkezde bir medyan trend çizgisi. Bu çizgiler, genellikle grafikte soldan sağa hareket eden yüksek veya düşük reaksiyonlara dayalı olarak üç nokta seçilerek çizilir. Normal trend çizgileri ve kanallarında olduğu gibi, dış trend çizgileri potansiyel destek ve direnç alanlarını işaretler. Pitchfork kanalı geçerli olduğu sürece bir eğilim yerinde kalır; geri dönüşler, fiyatlar bir Pitchfork kanalından çıktığında meydana gelir.
Forex Trading Strategy
Üç Nokta Seçmek
Andrews'un Pitchfork'u kullanmanın ilk adımı, trend çizgilerini çizmek için üç nokta seçmektir. Bu noktalar genellikle, pivot noktaları olarak da anılan reaksiyon yükseklerine veya reaksiyon düşüklerine dayanır. Grafik 1, McKesson'u (MCK), Andrews'ın Pitchfork'u Haziran'ın düşük seviyesinden yukarı doğru uzatırken gösteriyor. Seçilen ilk nokta, medyan çizgisinin başlangıcını gösterir. 2 ve 3 numaralı noktalar Pitchfork kanalının genişliğini tanımlar. Medyan çizgisi iki noktaya dayanır: 1. nokta ve 2. ve 3. noktalar arasındaki orta nokta. Bu nedenle, medyan çizgisi 1. noktada başlar ve 2. ve 3. noktaları ikiye böler. Bu, medyan çizgisinin eğimini (dikliğini) kontrol eder. Dış trend çizgileri daha sonra medyan çizgiye paralel olarak uzatılır. Kırmızı Andrews'un Pitchfork'u, 1. nokta için Temmuz ayının en düşük seviyesine dayanan alternatif bir medyan çizgisi gösteriyor. Kırmızı medyan çizgisinin hala 2. ve 3. noktalar arasındaki çizgiyi ikiye böldüğüne, ancak mavi medyan çizgisinden daha dik olduğuna dikkat edin. Dirgen eğimi, nokta 1'in yerleştirilmesine bağlıdır.
Grafik 2, Accenture (ACN) ile aşağı doğru eğimli bir Andrews'ın Pitchfork'unu göstermektedir. Mavi medyan çizgisi 1. noktada başlar ve 2. ve 3. noktalar arasındaki çizgiyi ikiye böler. Dış trend çizgileri paraleldir ve medyan çizgiye eşit uzaklıktadır. Eğim referansı için kırmızı Pitchfork, orta çizgiyi daha dik hale getiren nokta 1 olarak ağustosun düşük seviyesini kullanır.
Nokta 1 ile Esneklik
Bazen medyan çizgisinin gerçekçi bir eğim oluşturmak için ayarlanması gerekir. Çok dik olan dirgenler kolayca kırılır. Çok düz olan dirgenler trendi yakalayamaz. Grafik 3, Andrews'ın Pitchfork'unun Ocak ayının sonundan itibaren yükseldiği Electronic Arts'ı (ERTS) gösteriyor. İdeal olarak, nokta 1, hareket için düşük olana dayanır. Nokta 2 ve 3 ilk tepkiyi yüksek ve 1. noktadan sonraki ilk tepkiyi düşük olarak işaretler. Ancak, Ocak ayının sonundaki düşük seviyeye dayalı bir medyan çizgisi Mart ayındaki destek (yeşil oklar) ve Temmuz ayındaki dirençle çakışır. Daha da önemlisi, aylarca fiyat hareketini içeren bir kanal oluşturur. Fiyatlar Pitchfork'un üst trend çizgisinin üzerine çıktığında ERTS'nin aşırı satın alındığına dikkat edin. Trend, düşük trend çizgisinin altındaki kırılma ile tamamen tersine döndü.
https://www.freeforex-signals.com/

Grafik 4, iki olası Dirgen ile Intuit'i (INTU) göstermektedir. Kırmızı dirgen çok dikti. Fiyatlar Nisan sonunda düşük trend çizgisinin altına düştüğünde trendin tersine dönmediğine dikkat edin. Alternatif, medyan çizgisini Aralık ortasının en düşük seviyesine dayandırmaktı. Bu, yükseliş trendi için daha gerçekçi olan daha düz bir Pitchfork yaratır. Normal trend çizgilerinde olduğu gibi, dik trend çizgileri daha kolay kırılır. Mavi Pitchfork'un geçerliliği, fiyatlar Nisan ayı başlarında üst trend çizgisinde dirence ulaştığında ve Mayıs ayı başlarında alt trend çizgisinde destek bulduğunda doğrulandı.
free forex signals

Destek, Direnç ve Ters Çevirme
Dirgen eğilim çizgileri destek veya direnç sağlayabilir. Bir yükseliş trendinde, alt trend çizgisi genel trendi tanımlamak için destek görevi görür, üst trend çizgisi direnç görevi görür ve medyan çizgisi trendin gücünü tanımlar. Bir yükseliş trendi sırasında fiyatlar düzenli olarak medyan çizgiye ulaşmalıdır. Bu çizgiye ulaşılamaması, bir trendin tersine dönmesini öngörebilecek temelde yatan zayıflığı gösterir. Grafik 5, yükselen Dirgen içinde yükselen Ciena'yı (CIEN) gösteriyor. Düşük trend çizgisinin nasıl destek sunduğuna ve medyan çizgisinin nasıl direnç sunduğuna dikkat edin. Ciena yükseliş trendi boyunca medyan çizgide dirençle karşılaşsa da, yükseliş trendini doğrulamak için bu çizgiye düzenli olarak ulaşmayı başardı. Medyan çizgiye ulaşılamaması, altta yatan zayıflığı gösterirdi.


10
Webmaster Genel / Fibonacci Düzeltmeleri
Oca 21, 2021, 09:36 ÖS
Fibonacci Düzeltmeleri
Fibonacci geri çekilmeleri genellikle bir düzeltmenin sonunu veya karşı trend sıçramasını tanımlamak için kullanılır. Düzeltmeler ve karşı trend sıçramaları genellikle önceki hamlenin bir kısmını geri alır. Kısa% 23,6 geri çekilme meydana gelirken,% 38,2-61,8 bölgesi en fazla olasılığı kapsar (% 50 ortada). Bu bölge büyük görünebilir, ancak bu sadece bir geri dönüş alarm bölgesidir. Ters çevirmeyi onaylamak için başka teknik sinyallere ihtiyaç vardır. Geri dönüşler mum çubukları, momentum göstergeleri, hacim veya grafik desenleri ile teyit edilebilir.
Uyarı Bölgeleri
Geri çekilme seviyeleri, tüccarları veya yatırımcıları potansiyel bir trendin tersine çevrilmesi, direnç alanı veya destek alanı konusunda uyarır. Geri çekmeler, önceki harekete dayanmaktadır. Bir geri dönmenin önceki düşüşün bir kısmını geri çekmesi beklenirken, bir düzeltmenin önceki avansın bir kısmını geri çekmesi bekleniyor. Bir geri çekilme başladığında, grafikçiler izleme için belirli Fibonacci geri çekilme seviyelerini belirleyebilirler. Düzeltme bu geri çekilmelere yaklaştıkça, grafikçiler potansiyel bir yükselişin tersine dönmesi için daha tetikte olmalıdır. Grafik 1, Home Depot'un önceki avansının yaklaşık% 50'sini geri çektiğini gösteriyor.
Tersi, bir düşüşün ardından bir sıçrama veya düzeltici ilerleme için geçerlidir. Bir sıçrama başladığında, grafikçiler izleme için belirli Fibonacci düzeltme seviyelerini belirleyebilirler. Düzeltme bu geri çekilmelere yaklaştıkça, haritacılar potansiyel bir düşüş dönüşü için daha tetikte olmalıdır. Grafik 2, 3M'nin (MMM) önceki düşüşünün yaklaşık% 50'sini geri çektiğini gösteriyor.
Bu geri çekilme seviyelerinin zor geri dönüş noktaları olmadığını unutmayın. Bunun yerine, potansiyel bir geri dönüş için uyarı bölgeleri olarak hizmet ederler. Bu noktada, tüccarlar bir ters çevirmeyi belirlemek veya onaylamak için teknik analizin diğer yönlerini kullanmalıdır. Bunlar şamdanları, fiyat kalıplarını, momentum osilatörlerini veya hareketli ortalamaları içerebilir.
Yaygın Düzeltmeler
forex trading signals 
StockCharts'taki Fibonacci Düzeltme Aracı, dört yaygın geri çekilme gösteriyor:% 23.6,% 38.2,% 50 ve% 61.8. Yukarıdaki Fibonacci bölümünden,% 23,6,% 38,2 ve% 61,8'in Fibonacci dizisinde bulunan oranlardan kaynaklandığı açıktır. % 50 düzelme bir Fibonacci numarasına dayanmamaktadır. Bunun yerine, bu sayı Dow Teorisinin, Ortalamaların genellikle önceki hareketlerinin yarısını geri çektiğini iddia etmesinden kaynaklanmaktadır.
Derinliğe bağlı olarak,% 23,6'lık bir geri çekilmenin nispeten sığ olduğunu düşünebiliriz. Bu tür geri çekmeler, bayraklar veya kısa geri çekmeler için uygun olacaktır. % 38,2 -% 50 aralığındaki geri çekmeler orta düzeyde kabul edilir. Daha derin olmasına rağmen,% 61,8'lik düzelme altın geri çekilme olarak adlandırılabilir. Sonuçta, Altın Orana dayalıdır.
Sığ geri çekilmeler meydana gelir, ancak bunları yakalamak için daha yakın bir izleme ve daha hızlı tetik parmağı gerekir. Aşağıdaki örnekler 3-9 ayı kapsayan günlük çizelgeleri kullanır. Orta dereceli geri çekilmelere (% 38,2-50) ve altın geri çekilmelere (% 61,8) odaklanılacaktır. Ek olarak, bu örnekler, bir geri dönüşü teyit etmek için geri çekilmelerin diğer göstergelerle nasıl birleştirileceğini gösterecektir.

Orta Düzeyde Retracements
Forex Trading Strategy
Grafik 3, önceki avansın% 38'ini geri çeken bir düzeltme ile Hedefi (TGT) göstermektedir. Bu düşüş aynı zamanda düzeltici hareketler için tipik olan düşen bir kama oluşturdu. Kombinasyon, ters çevirme uyarısını yükseltti. Chaikin Para Akışı, Haziran ayı sonlarında hisse senedi yükseldiğinde pozitif çıktı, ancak bu ilk ters çevirme girişimi başarısız oldu. Evet, başarısızlıklar olacak. Temmuz ortasındaki ikinci tersine çevirme başarılı oldu. TGT'nin boşluk bıraktığına, kama trend çizgisini kırdığına ve Chaikin Money Flow'un pozitif (yeşil çizgi) döndüğüne dikkat edin.
Grafik 4, Petsmart'ı (PETM) ılımlı bir% 38 geri çekilme ve bir araya gelen diğer sinyallerle göstermektedir. Eylül-Ekim aylarında düşüşün ardından hisse senedi, Kasım ayında yaklaşık 28'e geri döndü. % 38 geri çekilmeye ek olarak, bu alanda kırılan desteğin dirence dönüştüğüne dikkat edin. Kombinasyon, olası bir tersine çevirme için bir uyarı görevi gördü. Williams% R -% 20'nin üzerinde işlem görüyordu ve aşırı alım da yaptı. Sonraki sinyaller, tersine çevirmeyi onayladı. İlk olarak, Williams% R -% 20'nin altına geri döndü. İkincisi, PETM yükselen bir bayrak oluşturdu ve Aralık ayının ikinci haftasında keskin bir düşüşle bayrak desteğini kırdı.
Golden Retracements
https://www.freeforex-signals.com/
Grafik 4,% 62 geri çekilme seviyesine yakın olan Pfizer (PFE) dipini göstermektedir. Bu başarılı geri dönmeden önce,% 50 düzelme civarında başarısız bir sıçrama vardı. Başarılı tersine çevirme, yüksek hacimde bir çekiçle gerçekleşti ve birkaç gün sonra bir kırılma ile devam etti.
Grafik 5, JP Morgan'ın (JPM)% 62 düzelme seviyesinin yakınında olduğunu gösteriyor. % 62 geri çekilmedeki artış oldukça güçlüydü, ancak MACD'den gelen bir tersine çevirme onayı ile aniden direnç ortaya çıktı (5,35,5). Kırmızı mum çubuğu ve aşağı doğru boşluk,% 62'lik düzelme civarında direnci teyit etti. 44.5'in üzerine iki günlük bir geri dönüş oldu, ancak MACD sinyal çizgisinin (kırmızı noktalı çizgi) altına geçtiği için bu sıçrama hızla başarısız oldu.

11
Webmaster Genel / Fibonacci Yayları
Oca 19, 2021, 10:54 ÖS
Fibonacci Yayları
Fibonacci Arkları, potansiyel destek, direnç veya geri dönüş noktalarını tanımlamak için kullanılır. Fibonacci Retracements Tool'da olduğu gibi, bu geri dönüş noktaları hareketin doğası gereği düzeltici olduğunu varsayar. Bir avansın ardından geri çekilme, avansın başlangıcında destek bulacak bir düzeltme olarak kabul edilir. Bir düşüşün ardından sıçrama, düşüşün başlangıcının altındaki direnci vuracak bir karşı trend rallisi olarak kabul edilir. Fibonacci Arcs, kullanıcıların bu karşı trend hareketleri için bitiş noktalarını tahmin etmelerini sağlar. Tüm açıklama araçları gibi, Fibonacci Arcs da bağımsız bir sistem anlamına gelmez. Fiyatların bir yaya yaklaşması, tersine döneceği anlamına gelmez. Fiyatlar çoğu durumda bu yaylardan geçer. Hiçbir gösterge mükemmel değildir. Bu nedenle, çizelgecilerin destek, direnç, yükseliş dönüşleri ve aşağı dönüşleri onaylamak için başka araçlar kullanması gerekiyor.
Yorumlama
Fibonacci Arcs, Fibonacci düzeltmelerine bir zaman öğesi ekler. Fibonacci Düzeltme Aracı, çukurdan tepeye veya tepeden çukura dikey bir çizgiye dayanır. Sadece fiyattaki değişiklikle ilgilidir. Bunun tersine, bir ilerlemenin ardından bir Taban Çizgisi, geçen zamana (pozitif eğim) bağlı bir açıda dipten tepeye uzanır. Bir düşüşün ardından Taban Çizgisi, aynı zamanda geçen süreye (negatif eğim) bağlı olan bir açıyla tepeden çukura uzanır. Hattın eğimi ve uzunluğu hem fiyat hem de zamandaki değişikliklere bağlıdır. Uzun bir süre boyunca büyük bir fiyat hareketi, geniş yaylara sahip uzun bir Ana Hat üretir. Tersine, kısa bir süre içinde küçük bir fiyat değişikliği, dar yaylara sahip kısa bir Temel Hat üretir.
forex trading signals
Grafik 2, Fibonacci Düzeltmeler Aracı ve Fibonacci Arcs ile Home Depot'u göstermektedir. Her iki gösterge de Temmuz'un düşüğünden Eylül'ün yükseğine kadar uzanıyor. Fibonacci Düzeltmeler Aracında Taban Çizgisinin nasıl yukarı doğru eğildiğine ve dikey çizgiden daha uzun olduğuna dikkat edin. Fibonacci Düzeltme Aracı statik geri çekilme seviyelerini gösterirken, Fibonacci Yayları zamanla gelişen dinamik geri çekilmeleri gösterir. Bir düşüşün ardından çekilen Fibonacci Yayları, yavaşça daha düşük seviyede çalışır, bu da düşen direnç bölgelerini gösterir. Bir ilerlemeden sonra çekilen Fibonacci Yayları, yükselen destek bölgelerini ifade eden, yavaşça daha yükseğe çıkar. Bu farklılıklara rağmen, her iki araç da destek, direnç ve geri dönüşleri tahmin etmek için kullanılır.
https://www.freeforex-signals.com/
 Destek Örneği
Grafik 3, iki Fibonacci Arcs işaretleme desteğine sahip Nvdia'yı (NVDA) göstermektedir. İlk Fibonacci Arcs, şubatın düşüğünden Mayıs ayının yükseğine kadar uzanıyor. NVDA, Mayıs ayı başından itibaren oldukça keskin bir düşüş gösterdi, ancak% 50 ve% 62 yaylar arasında rotayı tersine çevirdi. İkinci Fibonacci Arcs (pembe) Mayıs'ın düşüğünden Haziran'ın yükseğine kadar uzanır. Bu ilerleme daha kısadır, bu nedenle Fibonacci Arcs o kadar geniş değildir. NVDA Haziran sonu ve Temmuz başında düşüş kaydetti, ancak% 62 yayına yakın destek buldu ve Temmuz ortasında keskin bir şekilde yükseldi.
Grafik 4, Cleveland Cliffs'i (CLF) Mart'tan Mayıs'a kadar bir artış ve ardından dalgalı bir geri çekilme ile gösteriyor. Hisse senedi, Mayıs ayı ortasında% 38 yayından sıçradı ve ardından Temmuz ayı başlarında% 62 yayından geri döndü. Bu sıçramayı kaçıran tüccarlara bile, Eylül ayı başlarında bayrağın geri çekilmesi ve kırılmasıyla ikinci bir şans verildi.
Direnç Örneği
Grafik 5, Nisan'ın yükseğinden Mayıs'ın düşüğüne doğru çekilen Fibonacci Arcs'lı Darden Restoranları'nı (DRI) göstermektedir. Hisse Mayıs sonunda toparlandı ve Haziran ortasında% 62 yayında dirence ulaştı. Birkaç gün oyalandıktan sonra hisse senedi, uzun siyah bir mum çubuğuyla keskin bir şekilde düştü. 44-45 bölgesindeki direnç, mayıs-haziran yüksekleri (turuncu kutu) ile doğrulandı.
Forex Trading Strategy
Grafik 6, Mayıs'ın yükseğinden Temmuz'un düşüğüne (2008) çekilen Fibonacci Arcs ile Paychex'i (PAYX) göstermektedir. Hisse, Temmuz ortasından Ağustos ortasına kadar toparlandı, ancak ilerleme% 62 yayında direnci vurdu. Ayrıca, potansiyel olarak yükselen bir yükselen kama oluştuğuna dikkat edin. Hisse senedi% 62 yayının dışında hareket etse de, bu yana doğru hareket yükseliş eğilimi olarak kabul edilmez. PAYX birkaç gün boyunca sabit işlem gördü ve ardından Mayıs-Haziran düşüşünün devam ettiğini işaret etmek için desteğini kırdı.
Veri Çizgisini Genişletme
Kartistler bazen grafikte gelecekteki destek veya direnç seviyelerini görmek için fazladan zaman eklemeye ihtiyaç duyar. Grafik 7, Mart ortasından Temmuz ortasına kadar S&P 500 ETF'yi (SPY) 60 ekstra çubuk ekleyerek göstermektedir. Bu ek çubuklarla, grafikçiler yayların gelecekte nasıl geliştiğini görebilir. Bu, "grafik özellikleri" ne gidip "ekstra çubuklar" kutusuna uzantı için dönem sayısı girilerek yapılabilir.


12
Reklam Satışı / Varlık Tahsisi
Oca 18, 2021, 07:17 ÖS
Varlık Tahsisi
Varlık tahsisi stratejilerini bir risk yönetimi biçimi olarak kullanmak yeni bir kavram değildir. "Tüm yumurtalarınızı tek sepete koymama" fikri, çocukken öğrendiğimiz ve binlerce yıldır var olan bir şey. Yine de, yatırım topluluğu içinde varlık tahsisi terimi yakın zamana kadar mevcut değildi. Modern finans piyasalarının ortaya çıkmasından önce bile insanlar, kişinin varlıklarının arazisi, bir işletmenin mülkiyeti ve rezervler (nakit) gibi farklı sınıflara bölünmesi gerektiğini anlamıştı. Hayatın bir gerçeği olarak varlık tahsisi kavramı, 20. yüzyılın ortalarına kadar nispeten değişmeden kaldı.
Peki, bugün aşina olduğumuz varlık tahsis modellerini oluşturmak için ne değişti? 1952'de Harry Markowitz adlı Amerikalı bir ekonomist, Journal of Finance'de, yatırımları farklı getiri modelleriyle birleştirerek bir portföydeki oynaklığın azaltılmasını vurgulayan ilk matematiksel modeli geliştirdiği "Portföy Seçimi" başlıklı bir makale yazdı. Bu makale, "Modern Portföy Teorisi" olarak bilinen portföy yönetiminde bir standart haline gelecek olan şeyin temelini oluşturdu.
Markowitz'in portföylerin varlık dağılımına katkısından önce çeşitlendirme, getirilerin birbiriyle nasıl ilişkili olduğuna bakılmaksızın münferit menkul kıymetlerin getiri ve risk özelliklerine odaklanan bir süreçti. Markowitz, portföy oluşturma için matematiksel modellerini oluşturduktan sonra, fikirleri hızla akademik çevrelerde kabul gördü. Varlık dağılımının faydalarını doğrulayan çok sayıda araştırma yayınlandı ve finansal profesyoneller arasında da hızla popüler hale geldi.
1974 yılında, Emekli Emeklilik Gelir Güvenliği Yasası https://www.gold-pattern.com/en
  (ERISA), emeklilik planlarında yatırım tahsisleri için asgari standartları belirleyen federal bir yasa olarak yürürlüğe girdi. ERISA'nın yasalaşmasının ardından, portföy yöneticileri için emeklilik planlarına yatırımcı sermayesi tahsis ederken Kanun'a uymak zorunda olan portföy yöneticileri için varlık tahsisi ve modern portföy teorisi standart uygulamalar haline geldi.
Modern Portföy Teorisi (MPT) Kavramları ve Varsayımları
Modern Portföy Teorisi (MPT), portföy yöneticilerinin yatırım portföylerini oluşturma şekli üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. MPT kavramı oldukça basittir. Ancak, yatırımcının finansal piyasalar hakkında birkaç varsayımda bulunmasını gerektirir; ek olarak, korelasyonu ve riski hesaplamak için kullanılan matematiksel denklemler biraz karmaşık olabilir.
MPT'nin temel önermesi basittir: Farklı varlık sınıflarından yüksek korelasyonlu olmayan menkul kıymetleri bir araya getirerek portföyün oynaklığını azaltabilir ve riske uyarlanmış performansı artırabilir. Başka bir deyişle, ilişkilendirilmemiş varlıkları birleştirmek, en verimli portföyü - belirli bir risk miktarı için en yüksek getiriyi sağlayan portföyü - üretecektir.
Çeşitlendirmenin faydalarını sağlamak için varlık getirilerinin gerçekte negatif olarak ilişkilendirilmesi veya hatta ilişkisiz olması gerekmez, sadece mükemmel bir şekilde ilişkilendirilemezler. Örneğin, aşağıdaki grafikte, uluslararası hisse senetleri ( gold trading signals  EAFE endeksi ile temsil edildiği şekilde), ABD yerel hisse senetleri (S&P 500 endeksi ile temsil edildiği şekilde) ile karşılaştırılmıştır. Korelasyon Katsayısı göstergesini kullanarak, beş yıllık dönemin çoğu için korelasyonun pozitif olduğunu görebilirsiniz. Bununla birlikte, mükemmel bir şekilde ilişkilendirilmemiştir (yani, 1.0'lık bir korelasyon katsayısı).

Bu zaman periyodu içinde düşük korelasyon dönemleri ve hatta negatif korelasyon vardır. Hem ABD yerel hisse senetlerine hem de uluslararası hisse senetlerine yatırım yaparak, iki varlık sınıfı arasında anlamlı bir çeşitlilik sağlamak için korelasyon yeterince değiştiğinden genel oynaklık azaltılabilir. MPT kavramı, bir portföye değişken bir varlık eklemenin, getirilerin korelasyonda farklılıklara sahip olması durumunda genel oynaklığı azaltabileceğini göstermektedir. Bu ilgi çekici bir kavramdır - genel portföy oynaklığının, kendi başlarına daha yüksek oynaklığa sahip getirileri olan varlık sınıflarını bir araya getirerek azaltılabileceği.
Varsayım, bir varlık değer kaybettiğinde mükemmel bir şekilde ilişkilendirilemeyen varlık sınıflarını birleştirerek, portföydeki başka bir varlığın aynı süre içinde değerinin artmasıdır. Dolayısıyla, tüm varlık sınıfları kendi başlarına oldukça değişken olsa bile, tek bir portföyde birleştirildiğinde oynaklık azalır.
Aşağıdaki grafikte ABD Doları'nın son beş yıldaki Altın fiyatına kıyasla aşırı bir negatif korelasyon örneği gösterilmektedir. Bir yatırımcı bu iki değişken varlığa birlikte yatırım yapmış olsaydı, portföyün genel oynaklığı, negatif korelasyon nedeniyle önemli ölçüde azalmış olurdu.
Daha önce de belirtildiği gibi, gold signals  MPT, teorinin potansiyel faydalarını hesaplamak için yatırımcının finansal piyasalar hakkında belirli varsayımlar yapmasını gerektirir. Ana varsayımlar şudur:
13
Webmaster Genel / Teknik Analiz nedir?
Oca 17, 2021, 12:57 ÖÖ
Teknik Analiz nedir?
Teknik Analiz, geçmişteki fiyat hareketlerinin incelenmesine dayalı olarak gelecekteki finansal fiyat hareketlerinin tahmin edilmesidir. Hava tahmini gibi, teknik analiz de gelecekle ilgili kesin tahminlerle sonuçlanmaz. Bunun yerine, teknik analiz, yatırımcıların zaman içinde fiyatlara "muhtemel" ne olacağını tahmin etmelerine yardımcı olabilir.
Teknik analiz hisse senetleri, endeksler, emtialar, vadeli işlemler veya fiyatın arz ve talep güçlerinden etkilendiği herhangi bir alınıp satılabilir enstrümana uygulanabilir. Fiyat verileri (veya John Murphy'nin dediği gibi "piyasa eylemi"), belirli bir zaman diliminde belirli bir menkul kıymet için açık, yüksek, düşük, kapanış, hacim veya açık faizin herhangi bir kombinasyonunu ifade eder. Zaman aralığı gün içi (1 dakika, 5 dakika, 10 dakika, 15 dakika, 30 dakika veya saatlik), günlük, haftalık veya aylık fiyat verilerine dayalı olabilir ve birkaç saat veya birkaç yıl sürebilir.
Teknik analiz, zaman içindeki fiyatı gösteren çok çeşitli grafikler kullanır.
Teknik Analizin Temel Varsayımları
Teknik analiz, fiyatın yalnızca arz ve talep güçlerinden etkilendiği menkul kıymetler için geçerlidir. Diğer güçler menkul kıymetin fiyatını etkileyebildiği zaman teknik analiz iyi sonuç vermez. Başarılı olmak için, teknik analiz, analiz edilen menkul kıymetler hakkında üç temel varsayımda bulunur:
Yüksek Likidite - Likidite esasen hacimdir. Yoğun şekilde işlem gören hisse senetleri, yatırımcıların hisse fiyatını önemli ölçüde değiştirmeden hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapmalarına olanak tanır. İnce işlem gören hisse senetlerinin ticareti daha zordur çünkü herhangi bir zamanda çok sayıda alıcı veya satıcı yoktur, bu nedenle alıcılar ve satıcılar bir işlem yapmak için istedikleri fiyatı önemli ölçüde değiştirmek zorunda kalabilir. Ek olarak, düşük likiditeli hisse senetleri genellikle çok düşük fiyatlıdır (bazen hisse başına bir peniden daha az), bu da fiyatlarının bireysel yatırımcılar tarafından daha kolay manipüle edilebileceği anlamına gelir. İnce işlem gören hisse senetlerine etki eden bu dış kuvvetler, onları teknik analiz için uygunsuz kılar.
gold trading signals  Yapay Fiyat Değişikliği Yok - Bölmeler, temettüler ve dağıtımlar, yapay fiyat değişikliklerinin en yaygın "suçluları" dır. Yatırımın değerinde bir fark olmamasına rağmen, yapay fiyat değişiklikleri fiyat tablosunu önemli ölçüde etkileyebilir ve teknik analizin uygulanmasını zorlaştırabilir. Dış kaynaklardan gelen bu tür fiyat etkisi, fiyat değişikliğinden önce geçmiş verileri ayarlayarak kolayca ele alınabilir.
Olağanüstü Haber Yok - Teknik analiz, bir şirketin CEO'sunun beklenmedik bir şekilde ölmesi gibi iş olayları ve terör eylemi gibi siyasi olaylar dahil olmak üzere aşırı olayları tahmin edemez. "Ekstrem haber" güçleri fiyatı etkilediğinde, teknisyenlerin sabırla tablo düzelene ve bu tür haberlerden kaynaklanan "yeni normal" i yansıtmaya başlayana kadar beklemesi gerekir.
Teknik analizi uygulamadan önce bir güvenliğin bu üç gereksinimi karşılayıp karşılamadığını belirlemek önemlidir. Bu, fiyatı bu dış güçlerden birinden etkilenen herhangi bir hisse senedinin analizinin yararsız olduğu anlamına gelmez, ancak bu analizin doğruluğunu etkileyecektir.
Teknik Analizin Temeli
Yüzyılın başında Dow Teorisi, daha sonra modern teknik analize dönüşecek olanın temellerini attı. Dow Teorisi, tam bir birleşme olarak sunulmadı, bunun yerine Charles Dow'un birkaç yıl boyunca yazılarından bir araya getirildi. gold signals  Dow tarafından ileri sürülen birçok teoremden üçü öne çıkıyor:
Her şeyde fiyat indirimi
Fiyat hareketleri tamamen rastgele değil
"Ne", "Neden" den daha önemlidir
Fiyat İndirimleri Her Şey
Bu teorem, piyasa verimliliğinin güçlü ve yarı güçlü biçimlerine benzer. Teknik analistler, mevcut fiyatın tüm bilgileri tam olarak yansıttığına inanıyor. Tüm bilgiler zaten fiyata yansıtıldığından, gerçeğe uygun değeri temsil eder ve analiz için temel oluşturmalıdır. Sonuçta, piyasa fiyatı, tüccarlar, yatırımcılar, portföy yöneticileri, alıcı taraf analistleri, satış tarafı analistleri, piyasa stratejisti, teknik analistler, temel analistler ve diğerleri dahil olmak üzere tüm katılımcıların toplam bilgisini yansıtır. Kusursuz kimlik bilgilerine sahip bu kadar etkileyici bir dizi insanın belirlediği fiyata katılmamak aptallık olur. Teknik analiz, geleceğe ilişkin bir görüş oluşturmak amacıyla piyasanın ne söylediğini yorumlamak için fiyat tarafından toplanan bilgileri kullanır.
Teknik analistler, pazarın% 80 psikolojik ve% 20 mantıklı olduğunu düşünüyor. Temel analistler pazarın% 20 psikolojik ve% 80 mantıklı olduğunu düşünüyor. Psikolojik veya mantıksal tartışmaya açık olabilir, ancak bir menkul kıymetin mevcut fiyatı sorgulanamaz. Sonuçta, herkes tarafından görülebilir ve kimse meşruiyetinden şüphe duymaz. Piyasa tarafından belirlenen fiyat, tüm katılımcıların toplam bilgisini yansıtır ve biz de


14
Güvenlik Analizi - Önemli mi?
Wall Street'te tek bir şey yapmak için tutulan çok sayıda analist, strateji uzmanı ve portföy yöneticisi var: piyasayı yenmek. Düşük değerli hisse senetleri bulmak için analistler işe alınır. Pazarın ve çeşitli sektörlerin yönünü tahmin etmek için stratejistler işe alınır. Portföy yöneticileri, hepsini bir araya getirmek ve genellikle S&P 500 olarak ölçülen kıyaslamalarını geride bırakmak için işe alınır. Öz sermaye yatırım fonlarının performansıyla ilgili birçok çalışma ve anlaşmazlık olduğu kabul edilir, ancak öz sermayenin yaklaşık% 75'inin olduğunu varsaymak güvenlidir. yatırım fonları S&P 500'den daha düşük performans gösteriyor. Bu tür istatistiklerle, bireysel yatırımcılar piyasayı yenmeye çalışmak yerine sadece bir endeks fonuna yatırım yapmaları kesinlikle daha iyi olacak, değil mi?
Analizin katma değeri, bakanın gözündedir:
Temel bir analist, strateji, yönetim, ürün, mali istatistikler ve diğer pek çok hazır ve çok kolay ölçülebilir olmayan rakamları analiz etmenin piyasayı geride bırakacak hisse senetlerini seçmeye yardımcı olacağına inanıyor. Ayrıca, geçmiş fiyatları analiz etmenin çok az veya hiç değeri olmadığına ve teknik analistlerin yıldızlara bakmaktan daha iyi olacağına inanmaları muhtemeldir.
Teknik analist, grafiğin, hacmin, momentumun ve bir dizi matematiksel göstergenin üstün performansın anahtarlarını taşıdığına inanıyor. Teknisyenlerin, temel verilerin eksiksiz bir hogwash olduğuna inanma olasılığı da aynı derecede yüksektir.
Ve bir de, piyasayı alt etme girişiminin boşuna olduğuna inanan gold signals  Random Walkers var.
Öyleyse kime inanıyoruz? Temel analiz zaman ve çabaya değer mi? Teknisyenler bir avuç şarlatan mı? Yoksa bunların hepsi rastgele boşuna bir ders mi? Bu soruları, verimli piyasa hipotezine bakarak ve köktendincilerin, teknisyenlerin ve rastgele yürüyüşçülerin piyasa verimliliği sorusu üzerinde nerede durduklarını görerek yanıtlamaya başlayabiliriz. Bu alanı keşfettikten sonra, rastgele yürüyüş teorisine, temel analize ve teknik analize daha yakından bakacağız.
Piyasalar Verimli mi?
Analizin değeri ile ilgili tartışma, piyasa etkinliği sorusuyla başlar. Bir menkul kıymetin mevcut fiyatı tam olarak neyi temsil eder? Bir menkul kıymetin cari fiyatı, gerçeğe uygun değerinin doğru bir yansıması mı? Ya da tüccarlara ve yatırımcılara, değeri düşük veya aşırı değerli menkul kıymetler bularak piyasayı yenme fırsatı veren anormallikler var mı?
"Fiyatlarda bilgi var mı?"
New York https://www.gold-pattern.com/en
 Üniversitesi'ndeki Stern İşletme Okulu'ndan Aswath Damodaran, verimli bir pazarı, piyasa fiyatının yatırımın gerçek değerinin tarafsız bir tahmini olduğu bir pazar olarak tanımlıyor. Bu doğru ama aynı zamanda aşırı basitleştirme. Etkin bir piyasada, bir menkul kıymetin cari fiyatı, mevcut tüm bilgileri tam olarak yansıtır ve gerçeğe uygun değerdir. Bu ideal senaryoda, fiyat, piyasa katılımcıları tarafından tutulan tüm görüşlerin (yükseliş, düşüş veya başka türlü) toplam değeridir. Yeni bilgiler ortaya çıktıkça, piyasa, menkul kıymetin fiyatını yukarı (alış) ve aşağı (satış) ayarlayarak bilgiyi özümser. Dolayısıyla, piyasa menkul kıymeti alıp satmak için bir fiyat üzerinde anlaştığı için fiyat gerçeğe uygun değerdir. Etkin bir piyasada, gerçeğe uygun değerin üstünde ve altında sapmalar mümkündür, ancak bu sapmalar rastgele kabul edilir. Uzun vadede, fiyat doğru değeri yansıtmalıdır.

Hipotez ayrıca, eğer piyasalar verimli ise, o zaman piyasayı sürdürülebilir bir şekilde geride bırakmanın neredeyse imkansız olması gerektiğini ileri sürer. Sapmalar meydana gelse ve menkul kıymetlerin aşırı değerlendiği veya değerinin düşük olduğu dönemler olsa da, bu anormallikler ortaya çıktıkları anda ortadan kalkacak ve böylece onlardan kar elde etmek neredeyse imkansız hale gelecektir.
Deneyimlerimize göre çoğumuz, piyasanın tam anlamıyla verimli olmadığı konusunda hemfikiriz: anormallikler var ve piyasadan daha iyi performans gösteren yatırımcılar ve tüccarlar var. Bu nedenle, üç seviyeye ayrılmış değişen piyasa verimliliği seviyeleri vardır. Bu üç seviye aynı zamanda köktendincilerin, teknisyenlerin ve rastgele yürüyenlerin inançlarına da karşılık geliyor.
Güçlü Form: Teknisyenler
Güçlü Piyasa verimliliği biçimi, mevcut fiyatın mevcut tüm bilgileri yansıttığını varsayar. Bu bilginin kamuya açık olması veya üst yönetime özel olması önemli değildir; eğer varsa, cari fiyata yansıtılır. Olası tüm bilgiler zaten fiyata yansıdığından, yatırımcılar ve tüccarlar, temel bilgilere dayanarak verimsizlikleri bulamayacak veya bunlardan yararlanamayacaktır. Genel olarak, saf teknik analistler piyasaların Güçlü Biçimli etkin olduğuna ve tüm bilgilerin fiyata yansıtıldığına inanırlar.
Yarı Güçlü Biçim: Rastgele Yürüteçler
Piyasa verimliliğinin Yarı Güçlü biçimi, mevcut fiyatın hazır bulunan tüm bilgileri yansıttığını varsayar. Bu bilgiler muhtemelen yıllık raporları,  gold trading signals  SEC dosyalamalarını, kazanç raporlarını, duyuruları ve kolayca yapılabilecek diğer ilgili bilgileri içerecektir.

15
Webmaster Genel / astgele Yürüyüş Teorisi
Oca 11, 2021, 12:55 ÖÖ
astgele Yürüyüş Teorisi
"Rastgele yürüyüş" ile Malkiel, menkul kıymetlerdeki fiyat hareketlerinin tahmin edilemez olduğunu iddia ediyor. Bu rastgele yürüyüş nedeniyle, yatırımcılar tutarlı bir şekilde bir bütün olarak piyasayı geride bırakamıyor. Pazarda zamana temel analiz veya teknik analiz uygulamak, yalnızca düşük performansa yol açacak bir zaman kaybıdır. Yatırımcıların bir endeks fonu alıp elinde tutmaları daha iyi olacaktır.
Malkiel, temel analiz ve teknik analize karşılık gelen iki popüler yatırım teorisi sunar. Temel tarafta, "Firma-Kuruluş Teorisi", hisse senetlerinin gelecekteki nakit akışlarını (kazançları) iskonto ederek belirlenebilecek içsel bir değere sahip olduğunu savunur. Yatırımcılar, bir menkul kıymetin veya piyasanın gerçek değerini belirlemek için değerleme tekniklerini de kullanabilir. Yatırımcılar bu değerlemelere göre ne zaman alıp satacaklarına karar verirler.
Teknik açıdan, "Havadaki Kale Teorisi" başarılı bir yatırımın davranışsal finansa bağlı olduğunu varsayar. Yatırımcılar piyasanın ruh halini belirlemelidir - boğa veya ayı. Değerlemeler önemli değildir çünkü bir menkul kıymet, yalnızca birinin ödemeye razı olduğu miktara değerdir.
Rastgele yürüyüş teorisi, tutarlı bir temelde piyasadan daha iyi performans göstermenin imkansız olduğu iddiasındaki yarı güçlü verimli hipotezle uyumludur. Bu teori, hisse senedi fiyatlarının verimli olduğunu, çünkü bilinen tüm bilgileri (kazançlar, beklentiler, temettüler) yansıttığını savunur. Fiyatlar yeni bilgilere hızla uyum sağlar ve bu bilgilere göre hareket etmek neredeyse imkansızdır. Dahası, fiyat yalnızca yeni bilgilerin ortaya çıkmasıyla hareket eder ve bu bilgi rastgele ve öngörülemez.
Rastgele Yürüyüş ve Rastgele Olmayan Yürüyüş
Kısacası, Malkiel herhangi bir üstün performans başarısını bayan şansına bağlar. Yeterince insan denerse, bazıları pazardan daha iyi performans göstermeye mahkumdur, ancak çoğu yine de düşük performans gösterir.
Rastgele Olmayan Yürüyüş Teorisi
Rastgele Olmayan Bir Yürüyüş gold trading signals  Wall Street, değerli bilgilerin güvenlik fiyatlarından elde edilebileceğine dair ampirik kanıtlar sunan bir makale koleksiyonudur. Lo ve MacKinlay, güvenlik fiyatlarının rastlantısallığını test etmek için güçlü bilgisayarlar ve gelişmiş ekonometrik analiz kullandı. Bu kitap çok okunmuş olmasına rağmen, bulgular teknik analistlerin ve grafikçilerin ilgisini çekmelidir. Kısacası bu kitap, hisse senedi fiyatlarında öngörülebilir bileşenlerin varlığını belgeliyor.

Bu kitabın hemen öncesinde Andrew Lo, 2000 gold signals   yılında Journal of Finance için bir makale yazdı: Teknik Analizin Temelleri: Hesaplamalı Algoritmalar, İstatistiksel Çıkarım ve Ampirik Uygulama. Harry Mamaysky ve Jiang Wang da katkıda bulundu. Gazetenin açılış konuşmaları her şeyi söylüyor:
"Grafik oluşturma olarak da bilinen teknik analiz, onlarca yıldır finansal uygulamanın bir parçası olmuştur, ancak bu disiplin, temel analiz gibi daha geleneksel yaklaşımlarla aynı düzeyde akademik inceleme ve kabul görmemiştir. Temel engellerden biri, teknik analizin oldukça öznel doğasıdır. Tarihsel fiyat çizelgelerinde geometrik şekillerin varlığı genellikle bakanın gözündedir. Bu makalede, parametrik olmayan çekirdek regresyonunu kullanarak teknik örüntü tanımaya sistematik ve otomatik bir yaklaşım öneriyoruz ve bu yöntemi teknik analizin etkinliğini değerlendirmek için 1962'den 1996'ya kadar çok sayıda ABD hisse senedine uyguluyoruz. Günlük hisse senedi getirilerinin koşulsuz ampirik dağılımını baş-omuzlar veya çift dipler gibi belirli teknik göstergelere göre koşullu koşullu dağılımla karşılaştırarak, 31 yıllık örnekleme dönemi boyunca, birkaç teknik göstergenin artımlı bilgi sağladığını gördük. ve bazı pratik değerleri olabilir. " Bu makale www.nber.org adresinde bulunabilir.
Rastgele Yürüyüş ve Rastgele Olmayan Yürüyüş
https://www.gold-pattern.com/en

Dow Teorisi
Ayrıca, etraftaki en eski sistemlerden birinin piyasadan daha iyi performans gösterebileceğine ve riski azaltabileceğine dair kanıtlar var. Dow Teorisi, hem Dow Transports hem de Dow Industrials yeni reaksiyon yükseklikleri kaydettiğinde satın almayı ve her ikisi de yeni reaksiyon düşük olduğunda satış yapıp hazinelere girmeyi amaçlar. Hisse senetlerinin dışına ve hazine tahvillerine geçiş riski büyük ölçüde azaltır çünkü riskli hisse senetlerine maruz kalmazsınız. Yıllar boyunca birkaç büyük kötü ayı piyasası olmuştur ve sermayeyi korumak, yatırım başarısının anahtarlarından biridir.
Rastgele Yürüyüş ve Rastgele Olmayan Yürüyüş
New Yorkfree gold signals  Üniversitesi'nden Stephen Brown, Yale'den William Goetzmann ve Notre Dame Üniversitesi'nden Alok Kumar, Journal of Finance'de Dow Teorisi üzerine bir çalışma yayınladılar. Dow teori sistemi, 1929'dan 1998'e kadar olan dönem için al-ve-tut'a karşı test edildi. 70 yıllık dönemde Dow teori sistemi, bir satın al ve tut stratejisinden yılda yaklaşık% 2 oranında daha iyi performans gösterdi. Ek olarak, portföy önemli ölçüde daha az risk taşıyordu. Riske göre ayarlanmış getiriler kullanılarak karşılaştırılırsa, performans marjı daha da büyük olacaktır. Dow teori sistemi, 1980'den 1998'e kadar geçen 18 yıl boyunca, piyasayı yılda yaklaşık% 2,6 oranında düşük performans gösterdi. Bununla birlikte, riske göre ayarlandığında, Dow teori sistemi,

16
Webmaster Genel / Williams% R
Oca 06, 2021, 08:00 ÖS
Williams% R
Larry Williams tarafından geliştirilen Williams% R, Hızlı Stokastik Osilatörün tersi olan bir momentum göstergesidir. % R olarak da anılan Williams% R, yeniden inceleme dönemi için en yüksek zirveye göre kapanış seviyesini yansıtır. Buna karşılık, Stokastik Osilatör kapanış seviyesini en düşük en düşük seviyeye göre yansıtır. % R, ham değeri -100 ile çarparak ters çevirmeyi düzeltir. Sonuç olarak, Fast Stochastic Oscillator ve Williams% R tam olarak aynı çizgileri ancak farklı ölçeklendirmelerle üretir. Williams% R, 0 ila -100 arasında salınır; 0 ila -20 arasındaki okumalar fazla satın alınmış, -80 ila -100 arasındaki okumalar ise aşırı satılmış olarak kabul edilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Stokastik Osilatörden türetilen sinyaller Williams% R için de geçerlidir.
Yorumlama
Stokastik Osilatörde olduğu gibi gold signals  Williams% R, belirli bir süre boyunca yüksek-düşük aralığa göre yakınlık seviyesini yansıtır. En yüksek yüksek 110'a, en düşük düşük 100'e ve yakınların 108'e eşit olduğunu varsayalım. Yüksek-düşük aralık,% R formülündeki payda olan 10'dur (110 - 100). En yüksek en yüksek eksi kapanış 2'ye (110-108) eşittir, bu da 10'a bölünür ve 0,20 ile sonuçlanır. % R için -20 elde etmek üzere bu sayıyı -100 ile çarpın. Kapanış 103 olsaydı, Williams% R -70 (((110-103) / 10) x -100) olurdu.
Merkez çizgisi -50, izlenecek önemli bir seviyedir. Williams% R, 0 ile -100 arasında hareket ediyor, bu da -50'yi orta nokta yapıyor. Bunu futbolun 50 yard çizgisi olarak düşünün. Hücum 50 yarda çizgisini geçtiğinde daha yüksek bir gol şansı var. Savunma, hücumun 50 yarda çizgisini geçmesini engellediği sürece bir üstünlüğe sahiptir. Williams% R çaprazının -50'nin üzerinde olması, fiyatların söz konusu yeniden inceleme dönemi için yüksek-düşük aralığının üst yarısında işlem gördüğüne işaret ediyor. Bu, bardağın yarı dolu olduğunu gösteriyor. Tersine, -50'nin altında bir çarpı, fiyatların verilen yeniden inceleme süresinin alt yarısında işlem gördüğü anlamına gelir. Bu, bardağın yarı boş olduğunu gösterir.
Düşük okumalar (-80'in altında), belirli bir süre için fiyatın düşük seviyeye yakın olduğunu gösterir. Yüksek okumalar (-20'nin üzerinde), belirli bir süre için fiyatın yüksek seviyeye yakın olduğunu gösterir. Yukarıdaki IBM örneği, dönem sonu (kırmızı noktalı) çizgisinin sonundaki kapanış fiyatı ile birlikte 14 günlük üç aralığı (sarı alanlar) göstermektedir. Kapanış aralığın en üstündeyken Williams% R -9'a eşittir. Kapanış aralığın altına yakın olduğunda Williams% R -87'ye eşittir. Kapanış aralığın ortasındayken kapanış -43'e eşittir.
Aşırı alım / Aşırı satım
Bağlı bir osilatör olarak gold trading signals  Williams% R, aşırı alım ve aşırı satım seviyelerini belirlemeyi kolaylaştırır. Osilatör, 0 ile -100 arasındadır. Bir güvenlik ne kadar hızlı ilerlerse veya azalırsa düşsün, Williams% R bu aralıkta daima dalgalanacaktır. Geleneksel ayarlar aşırı alım eşiği olarak -20 ve aşırı satım eşiği olarak -80 kullanır. Bu seviyeler, analitik ihtiyaçlara ve güvenlik özelliklerine uyacak şekilde ayarlanabilir. 14 günlük Williams% R için -20'nin üzerindeki okumalar, altta yatan menkul kıymetin 14 günlük yüksek-düşük aralığının üstüne yakın işlem gördüğünü gösteriyor. -80'in altındaki okumalar, bir menkul kıymetin yüksek-düşük aralığının alt ucunda işlem gördüğünde gerçekleşir.

Bazı grafik örneklerine bakmadan önce, aşırı alım okumalarının mutlaka düşüş eğilimi göstermediğine dikkat etmek önemlidir. Menkul kıymetler aşırı satın alınabilir ve güçlü bir yükseliş trendi sırasında aşırı satın alınabilir. Sürekli olarak aralığın en üstüne yakın olan kapanış seviyeleri, sürekli satın alma baskısına işaret ediyor. Benzer bir şekilde, aşırı satım okumaları mutlaka yükseliş eğilimi göstermez. Menkul kıymetler ayrıca aşırı satılabilir ve güçlü bir düşüş trendi sırasında aşırı satılabilir. Sürekli olarak aralığın altına yakın olan kapanış seviyeleri, sürekli satış baskısına işaret ediyor.

Grafik 3, 14 günlük https://www.gold-pattern.com/en
 Williams% R ile düzenli olarak aşırı alım ve aşırı satım seviyelerine ulaşan Arch Coal (ACI) gösteriyor. Kırmızı noktalı çizgiler, aşırı alım okumasından sonra meydana gelen -50'nin altındaki bir hareketi gösterir. Yeşil noktalı çizgiler, aşırı satım okumasından sonra meydana gelen -50'nin üzerinde bir hareketi işaretler. Yukarıda belirtildiği gibi, aşırı alım mutlaka düşüş anlamına gelmez ve aşırı satım mutlaka yükseliş eğilimi göstermez. Üst ve alt toplayıcılar aşırı alım veya aşırı satım durumunda hareket edebilir, ancak genellikle bir onay hamlesi için beklemek akıllıca olur. -50'nin altındaki bir hareket, aşırı satın alınan bir okumadan sonra bir gerilemeyi doğrular. -50'nin üzerindeki bir hareket, aşırı satım okumasından sonra yükselişi doğrular.

Williams% R, belirli bir süre boyunca yüksek-düşük aralığa göre kapanış seviyesini ölçen bir momentum osilatörüdür. Yukarıda belirtilen sinyallere ek olarak, grafikçiler bir menkul kıymetin altı aylık eğilimini ölçmek için% R kullanabilir. 125 günlük% R yaklaşık 6 ayı kapsar. % R -50'nin üzerinde olduğunda fiyatlar 6 aylık ortalamalarının üzerindedir ve bu da yükseliş trendiyle tutarlıdır. -50'nin altındaki değerler düşüş trendi ile tutarlıdır. Bu bağlamda,% R, daha büyük eğilimi (altı ay) tanımlamaya yardımcı olmak için kullanılabilir. Tüm teknik göstergeler gibi, Williams% R'nin diğer teknik analiz araçlarıyla birlikte kullanılması önemlidir.


17
Webmaster Genel / Düşen Kama deseni
Oca 04, 2021, 11:06 ÖS

Düşen Kama deseni
Düşen Kama, tepeden geniş başlayan ve fiyatlar düştükçe daralan bir yükseliş formasyonudur. Bu fiyat hareketi, reaksiyon yüksek ve reaksiyon düşükleri birleştikçe aşağı doğru eğimli bir koni oluşturur. Kesin eğimi ve önyargısı olmayan simetrik üçgenlerin aksine, düşen takozlar kesinlikle aşağı eğimlidir ve yükseliş eğilimi gösterir. Ancak, bu yükseliş eğilimi, bir direnç kırılması gerçekleşene kadar gerçekleştirilemez.
Bu makale bir ters çevirme modeli olarak düşen kama üzerine odaklanacak olsa da, devam kategorisine de sığabilir. Bir devam paterni olarak, düşen kama yine de eğimli olacaktır, ancak eğim hakim yükseliş trendine karşı olacaktır. Ters bir model olarak, düşen kama eğimlidir ve hakim eğilim ile birlikte. Türüne bakılmaksızın (tersine çevirme veya devam etme), düşen takozlar boğa formasyonları olarak kabul edilir.

Önceki Eğilim: Bir tersine dönüş modeli olarak nitelendirmek için, tersine çevirmek için önceden bir eğilim olması gerekir. İdeal olarak, düşen kama uzun bir düşüş trendinden sonra oluşacak ve son düşük seviyeyi işaretleyecektir. Model genellikle 3-6 aylık bir süre boyunca oluşur ve önceki düşüş trendi en az 3 aylık olmalıdır.

Üst Direnç Hattı: gold trading signals  Üst direnç çizgisini oluşturmak için en az iki reaksiyon yüksek, ideal olarak üç gerekir. Her reaksiyon yüksek, önceki yükseklerden daha düşük olmalıdır.

Alt Destek Hattı: Alt destek hattını oluşturmak için en az iki reaksiyon düşüklüğü gereklidir. Her düşük reaksiyon, önceki düşüklerden daha düşük olmalıdır.

Büzülme: Üst direnç çizgisi ve alt destek çizgisi, https://www.gold-pattern.com/en
 model olgunlaştıkça bir koni oluşturmak üzere birleşir. Tepkinin düşükleri hala önceki düşük seviyelere nüfuz eder, ancak bu penetrasyon daha sığ hale gelir. Daha dar dipler, satış baskısında bir düşüşe işaret eder ve üst direnç çizgisinden daha az negatif eğime sahip daha düşük bir destek çizgisi oluşturur.

Direnç Kırılması: Direniş çizgisi ikna edici bir şekilde kırılana kadar formasyonun boğa onaylaması gelmez. Bazen daha fazla onay için önceki yüksek tepenin üzerinde bir kırılma beklemek akıllıca olabilir. Direnç kırıldığında, bazen yeni bulunan destek seviyesini test etmek için bir düzeltme olabilir.

Hacim: Hacim, yükselen takozlarda özellikle önemli olmasa da, düşen bir kama kopuşunu doğrulamak için gerekli bir bileşendir. Hacim genişlemesi olmadan, kopuş inançtan yoksun olacak ve başarısızlığa açık olacaktır.

Yükselen takozlarda olduğu gibi, düşen takoz, doğru bir şekilde tanıması ve ticaret yapması en zor grafik modellerinden biri olabilir. Düşen bir takozda olduğu gibi daha düşük yüksekler ve daha düşük dipler oluştuğunda, güvenlik düşüş trendinde kalır. Düşen kama, aşağı yönlü momentumdaki bir düşüşü tespit etmek ve teknisyenleri olası bir trendin tersine çevrilmesi konusunda uyarmak için tasarlanmıştır. Satış baskısı azalıyor olsa da, direnç kırılıncaya kadar talep kazanmaz. Çoğu modelde olduğu gibi, sinyalleri onaylamak için bir kırılma beklemek ve teknik analizin diğer yönlerini birleştirmek önemlidir.

Yükselen Kama

Yükselen Kama, gold signals  dipte geniş başlayan ve fiyatlar yükseldikçe ve ticaret aralığı daraldıkça daralan bir düşüş formasyonudur. Kesin eğimi olmayan ve yükseliş veya düşüş eğilimi olmayan simetrik üçgenlerin aksine, yükselen takozlar kesinlikle yukarı eğimlidir ve düşüş eğilimi gösterir.

Bu makale bir tersine dönme modeli olarak yükselen kama üzerine odaklanacak olsa da, kalıp aynı zamanda devam kategorisine de sığabilir. Bir devam modeli olarak, yükselen kama yine de eğimli olacak, ancak eğim hakim olan düşüş trendine karşı olacak. Bir tersine dönüş modeli olarak, yükselen kama yukarı ve hakim eğilimle birlikte eğimli olacaktır. Türü ne olursa olsun (tersine dönme veya devam etme), yükselen takozlar düşüş eğilimindedir.

Önceki Trend: Bir tersine dönüş modeli olarak nitelendirmek için, tersine çevirmek için önceden bir eğilim olması gerekir. Yükselen kama genellikle 3-6 aylık bir süre boyunca oluşur ve orta veya uzun vadeli bir trendin tersine dönmesine işaret edebilir. Bazen mevcut eğilim tamamen yükselen takozun içinde yer alır; diğer zamanlarda model uzun bir ilerlemeden sonra oluşacaktır.

Üst Direnç Hattı: Üst direnç çizgisini oluşturmak için en az iki reaksiyon yüksek, ideal olarak üç gerekir. Her yüksek reaksiyon, bir önceki yüksek reaksiyondan daha yüksek olmalıdır.

Alt Destek Hattı: Alt destek hattını oluşturmak için en az iki reaksiyon düşüklüğü gereklidir. Her düşük reaksiyon, önceki düşük seviyeden daha yüksek olmalıdır.

Daralma: Üst direnç çizgisi ve alt destek çizgisi, model olgunlaştıkça birleşir. Reaksiyonun düşüklerindeki ilerlemeler (düşük destek çizgisi) kısalır ve kısalır, bu da mitingleri ikna edici olmaz. Bu, alt destek hattının eğimine ayak uyduramayan ve fiyatlar arttıkça arz çıkıntısını gösteren bir üst direnç çizgisi oluşturur.

18
Webmaster Genel / DÜZELTİCİ DALGALAR
Oca 02, 2021, 10:52 ÖS
DÜZELTİCİ DALGALAR
Piyasalar, ancak görünüşte bir mücadele ile bir derece daha trendin tersine hareket ediyor. Daha büyük trendin direnci, bir düzeltmenin tam bir motivasyon yapısı geliştirmesini engelliyor gibi görünüyor. İki zıt yöndeki eğilimli derece arasındaki bu mücadele, genellikle düzeltici dalgaları, her zaman daha büyük bir eğilim yönünde karşılaştırmalı kolaylıkla akan güdü dalgalarından daha az net bir şekilde tanımlanabilir hale getirir. Eğilimler arasındaki bu çatışmanın bir başka sonucu olarak, düzeltici dalgalar, motivasyon dalgalarından biraz daha çeşitlidir. Dahası, ortaya çıktıkça karmaşıklıkta ara sıra artar veya azalır, böylece aynı derecedeki teknik olarak alt dalgalar karmaşıklıkları veya zaman uzunlukları nedeniyle farklı derecelerde görünebilir. Tüm bu nedenlerden dolayı, düzeltici dalgaları tamamlanana ve arkamıza gelene kadar tanınabilir modellere uydurmak bazen zor olabilir. Düzeltici dalgaların sona ermeleri, güdü dalgaları için olanlardan daha az tahmin edilebilir olduğundan, Elliott analisti, piyasa kıvrımlı bir düzeltici ruh halindeyken, fiyatların ısrarlı bir güdü eğiliminde olduğu durumlara göre analizinde daha dikkatli olmalıdır.
Çeşitli düzeltici modellerin incelenmesinden elde edilebilecek en önemli kural, düzeltmelerin asla beşli olmamasıdır. Sadece güdü dalgaları beştir. Bu nedenle, ilk beş dalga

daha büyük eğilime karşı hareket hiçbir zaman bir ıslahın sonu değildir, sadece bir kısmıdır. Bu kursun 9. Dersini takip eden şekiller bu noktayı açıklamaya hizmet etmelidir.
Düzeltici süreçler iki şekilde gelir. Keskin düzeltmeler, daha büyük eğilime karşı dik açı yapar. Yana doğru düzeltmeler, her zaman bir önceki dalganın net bir şekilde geri çekilmesini sağlarken, tipik olarak başlangıç seviyesine veya ötesine geri giden bir hareketi içerir, böylece genel bir yan görünüm oluşturur. Ders 10'daki değişim kılavuzu tartışması, bu iki stile dikkat çekmenin nedenini açıklayacaktır.
Spesifik düzeltme modelleri dört ana kategoriye ayrılır:
Zikzaklar ( forex signals 5-3-5; üç tür içerir: tekli, çiftli ve üçlü);
Daireler (3-3-5; üç tip içerir: normal, genişletilmiş ve hareketli);
Üçgenler (3-3-3-3-3; dört tür: daralan çeşitlerden üçü (artan, azalan ve simetrik) ve genişleyen çeşitlerden biri (ters simetrik);
Çift üçlüler ve üçlü üçlüler (birleşik yapılar).


Zikzaklar (5-3-5)
Bir boğa piyasasındaki tek bir zikzak, A-B-C forex trading signals  etiketli basit bir üç dalgalı azalan modeldir. Alt dalga dizisi 5-3-5'tir ve B dalgasının tepesi, Şekil 1-22 ve 1-23'te gösterildiği gibi, dalga A'nın başlangıcından belirgin şekilde daha düşüktür.
Bir ayı piyasasında, Şekil 1-24'te gösterildiği gibi zikzak bir düzeltme ters yönde gerçekleşir.
ve 1-25. Bu nedenle, ayı piyasasındaki bir zikzak genellikle ters çevrilmiş bir zikzak olarak adlandırılır.
Özellikle ilk zikzak normal bir hedefin altına düştüğünde, bazen zikzaklar art arda iki veya en fazla üç kez meydana gelir. Bu durumlarda, her bir zikzak, ikili zikzak (bkz. Şekil 1-26) veya üçlü zikzak olarak adlandırılan şeyi üreten araya giren bir "üç" ile ayrılır. Bu oluşumlar, bir dürtü dalgasının uzantısına benzer, ancak daha az yaygındır.
Standard and Poor's 500 hisse senedi endeksindeki düzeltme
Ocak 1977'den Mart 1978'e (bkz. Şekil 1-27), Dow'da Temmuz'dan Ekim 1975'e kadar yapılan düzeltmede olduğu gibi çift zikzak olarak etiketlenebilir (bkz. Şekil 1-28). Dürtüler içinde, ikinci dalgalar sıklıkla zikzaklar spor yaparken, dördüncü dalgalar nadiren yapar

R.N. Elliott'un çift ve üçlü zikzak ve çift ve üçlü üçlülerden oluşan orijinal etiketlemesi (sonraki bölüme bakın) hızlı bir kısaltmaydı. Araya giren hareketleri X dalgası olarak gösterdi, böylece çift düzeltmeler A-B-C-X-A-B-C olarak etiketlendi. Ne yazık ki, bu gösterim, her basit modelin eylemsel alt dalgalarının derecesini yanlış bir şekilde gösterdi. Aslında, iki derece daha küçük oldukları halde, tüm düzeltmeden sadece bir derece daha az olarak etiketlenmişlerdi. Bu sorunu, yararlı bir notasyon cihazı sunarak ortadan kaldırdık: çift ve üçlü düzeltmelerin ardışık aksiyon bileşenlerini W, Y ve Z dalgaları olarak etiketleyerek, tüm https://www.freeforex-signals.com/ model "W-X-Y (-X-Z)" olarak sayılır. "W" harfi şimdi ikili veya üçlü bir düzeltmede ilk düzeltme modelini, Y ikinciyi ve Z üçüncüsünü gösterir. Her bir alt dalgası (A, B veya C'nin yanı sıra bir üçgenin D veya E'si - sonraki bölüme bakın) artık tüm düzeltmeden iki derece daha küçük olarak görülüyor. Her X dalgası gerici bir dalgadır ve bu nedenle her zaman düzeltici bir dalgadır, tipik olarak başka bir zikzaktır.

19
Webmaster Genel / Chaikin Para Akışı
Ara 30, 2020, 11:14 ÖS
Chaikin Para Akışı

Marc Chaikin tarafından geliştirilen Chaikin Money Flow, belirli bir dönemdeki Para Akışı Hacmi miktarını ölçer. Para Akışı Hacmi, Birikim Dağıtım Hattı'nın temelini oluşturmaktadır. Chaikin Para Akışı, birikimli toplam Para Akışı Hacmi yerine, belirli bir yeniden inceleme dönemi için, genellikle 20 veya 21 günlük Para Akışı Hacmini toplar. Ortaya çıkan gösterge, bir osilatör gibi sıfır çizgisinin üstünde / altında dalgalanır. Chartistler, alım veya satım baskısının dengesini Chaikin Para Akışı'nın mutlak seviyesiyle tartarlar. Çartistler, para akışındaki değişiklikleri belirlemek için sıfır çizgisinin üstündeki veya altındaki haçları da arayabilirler.
Chaikin Para Akışı Yorumlama
Chaikin Money Flow (CMF), -1 ve +1 arasında dalgalanan bir osilatördür. Gösterge nadiren bu uç noktalara ulaşır. 20 günlük Chaikin Para Akışı'nın +1 (-1) seviyesine ulaşması için en yüksek (en düşük) durumda 20 ardışık kapanış gerekir. Tipik olarak, bu osilatör merkez çizgisi olarak sıfır ile -0.50 ile +0.50 arasında dalgalanır.
Chaikin Para Akışı, belirli bir süre için alış ve satış baskısını ölçer. Pozitif bölgeye geçiş, satın alma baskısını gösterirken, negatif bölgeye geçiş satış baskısını gösterir. Chartistler, temelin fiyat hareketini onaylamak veya sorgulamak için Chaikin Para Akışı'nın mutlak değerini kullanabilir. Pozitif CMF, yükseliş trendini onaylar, ancak negatif CMF, yükseliş trendinin arkasındaki gücü sorgulamaya çağırır. Tersi düşüş eğilimleri için geçerlidir.

forex signals sinyallerinin satın alınması / satılması
Chaikin Money Flow, yalnızca pozitif veya negatif değerlerle genel bir alım veya satım önyargısı tanımlamak için kullanılabilir. Gösterge, sıfır çizgisinin üstünde / altında salınır. Genel olarak, gösterge pozitif olduğunda alım baskısı daha güçlüdür ve gösterge negatif olduğunda satış baskısı daha güçlüdür.
Bu sıfır çizgisi geçişi yeterince basit görünse de, gerçek çok daha keskindir. Chaikin Para Akışı bazen göstergeyi zar zor pozitif veya negatif yapan bir hareketle sıfır çizgisini sadece kısaca geçer. Takip yoktur ve bu sıfır çizgisi kesiti bir kamçı testeresi haline gelir (kötü sinyal). Kartistler, yükseliş eşiğini sıfırın biraz üzerine (+0.05) ve düşüş eşiğini sıfırın biraz altına (-0.05) ayarlayarak bu sinyalleri tamponlarla filtreleyebilir. Bu eşikler, kötü sinyalleri tamamen ortadan kaldırmaz, ancak kırbaçları azaltmaya ve forex sinyallerini filtrelemeye yardımcı olabilir.
Yukarıdaki grafik, gösterge penceresinde 20 günlük Chaikin Para Akışı ile Freeport McMoran'ı (FCX) göstermektedir. Şubat ve Aralık 2010 arasında sıfır çizgisinde en az 10 kesişme oldu. Küçük bir tampon eklemek yükseliş ve düşüş sinyallerinin sayısını büyük ölçüde azalttı. +0.05'in üzerinde bir hareket yükseliş olarak kabul edilirken, -0.05'in altında bir hareket düşüş olarak kabul edildi. Sadece üç sinyal vardı. Bu sinyaller biraz sonra gelecek olsa da kamçı testeresini azaltmak buna değebilir.
Harley Davidson (HOG) tablosu, birkaç iyi sinyal ve Mayıs sıçraması ile bir kamçı testere gösteriyor. CMF birkaç gün için +0.05'in üzerine çıktı, ancak bu hareket tutamadı ve gösterge Haziran ayı başlarında -0.05'in altına düştü. Kırbaçlar, özellikle değişken dönemlerde veya trend düzleştiğinde gerçekleşecek. CMF Temmuz ayında yükselişe geçti ve yılın geri kalanında yükselişini sürdürdü. HOG'un, CMF hala boğa modundayken Ağustos ayında% 62'nin biraz üzerinde geri çekilen düşen bir kama oluşturduğuna dikkat edin. Bu geri çekilme, CMF forex sinyallerine katılmak için ikinci bir şans sundu.
Chaikin Money Flow free forex signals , tüm menkul kıymetler için uygun değildir. Yukarıdaki grafik P.F. +0.05'in üzerinde veya -0.05'in altında yaklaşık 18 çarpı ile Chang (PFCB). CMF sinyallerini bu çarpılara dayandırmak, birbiri ardına kamçı testereyle sonuçlandı. Temel fiyat eğilimini ve belirli bir menkul kıymete sahip bir göstergenin özelliklerini analiz etmek önemlidir. PFCB bir miktar eğilim sergiliyor, ancak bu eğilim içindeki fiyat hareketi dalgalı ve para akışı olumlu veya olumsuz bir önyargı sürdüremiyor. Bu hisse senetleri için farklı bir gösterge bulmak daha doğru olur.

Chaikin Money Flow https://www.freeforex-signals.com/ , belirli bir süre boyunca forex sinyallerinin alım satımını ölçen bir osilatördür. En basit haliyle, para akışı CMF pozitif olduğunda boğaları ve negatif olduğunda ayıları tercih eder. Daha hızlı para akışı değişimleri arayan çartistler, yükseliş ve düşüş sapmaları arayabilirler. Yine de dikkatli olun. Satış baskısı, yükseliş eğilimi olsa bile, negatif bölgede hala üstünlüğe sahip. Bu yükseliş eğilimi, daha az satış baskısı gösteriyor. Gerçek satın alma baskısını belirtmek için pozitif bölgeye geçilmesi gerekir. Para akışı osilatörü olarak CMF, MACD veya RSI gibi saf fiyat osilatörleri ile birlikte kullanılabilir. Tüm göstergelerde olduğu gibi, Chaikin Para Akışı bağımsız bir gösterge olarak kullanılmamalıdır. Marc Chaikin ayrıca Birikim Dağıtım Hattını ve Chaikin Osilatörünü de geliştirdi.

20
Webmaster Genel / Simetrik Üçgen
Ara 24, 2020, 11:23 ÖS
Simetrik Üçgen
Bobin olarak da ifade edilebilen simetrik üçgen, genellikle bir devam modeli olarak bir trend sırasında oluşur. Formasyon, en az iki düşük yüksek ve iki yüksek düşük içerir. Bu noktalar birleştirildiğinde, çizgiler uzadıkça birleşir ve simetrik üçgen şekillenir. Ayrıca bunu başlangıçta geniş ve zamanla daralan bir büzülme kaması olarak da düşünebilirsiniz.
Trend: Bir devam modeli olarak nitelendirilebilmesi için, yerleşik bir eğilim (en az birkaç aylık) mevcut olmalıdır. Simetrik üçgen, kopuştan sonra devam etmeden önce bir konsolidasyon dönemini belirtir.
Dört (4) Nokta: Bir trend çizgisi oluşturmak için en az 2 nokta ve simetrik bir üçgen oluşturmak için 2 trend çizgisi gereklidir. Bu nedenle, bir oluşumu simetrik üçgen olarak düşünmeye başlamak için en az 4 nokta gereklidir. İkinci yüksek (2) ilkinden (1) daha düşük olmalı ve üst çizgi aşağı eğimli olmalıdır. İkinci düşük (2) ilkinden (1) daha yüksek olmalı ve alt çizgi yukarı eğimli olmalıdır. İdeal olarak, model bir kırılma meydana gelmeden önce 6 nokta (her tarafta 3) gold signals   ile oluşacaktır.
Hacim: Simetrik üçgen genişledikçe ve alım satım aralığı daraldıkça, hacim azalmaya başlamalıdır. Bu, fırtına öncesi sessizlik veya patlamadan önceki sıkılaştırma konsolidasyonu anlamına gelir.
Süre: Simetrik üçgen birkaç hafta veya birkaç ay uzayabilir. Desen 3 haftadan azsa, genellikle flama olarak kabul edilir. Tipik olarak, süre yaklaşık 3 aydır.
Breakout Zaman Çerçevesi: İdeal kırılma noktası, modelin gelişimi veya zaman aralığı boyunca 1/2 ila 3 / 4'ünde gerçekleşir. Modelin zaman aralığı, tepeden (üst ve alt çizgilerin yakınsaması) alt trend çizgisinin başlangıcına (taban) kadar ölçülebilir.  gold trading signals  1/2 yol noktasından önce bir mola erken olabilir ve tepeye çok yakın bir kırılma önemsiz olabilir. Sonuçta, tepe yaklaşırken, bazen bir kopma meydana gelmelidir.
Koparma Yönü: Kopmanın gelecekteki yönü yalnızca kopma gerçekleştikten sonra belirlenebilir. Yeterince açık görünüyor, ancak kopuşun yönünü tahmin etmeye çalışmak tehlikeli olabilir. Bir devamlılık örüntüsünün uzun vadeli eğilim yönünde kırılması beklense de, bu her zaman böyle değildir.
Koparma Onayı: Bir mola, geçerli sayılması için kapanış temelinde olmalıdır. Bazı tüccarlar, geçerliliği onaylamak için bir fiyat (% 3 mola) veya süre ( free gold signals 3 gün sürdürülür) filtresi uygular. Koparma, özellikle yukarı yönlü kırılmalarda hacimde bir genişleme ile gerçekleşmelidir.
Apex'e Dönüş: Kopmadan sonra (yukarı veya aşağı), tepe gelecekteki desteğe veya dirence dönüşebilir. Fiyat, kopma yönünde devam etmeden önce bazen kırılma etrafında tepe noktasına veya destek / direnç seviyesine geri döner.
Fiyat Hedefi: Kırılmadan sonraki hareketin boyutunu tahmin etmenin iki yöntemi vardır. İlk olarak, simetrik üçgenin en geniş mesafesi ölçülebilir ve kırılma noktasına uygulanabilir. İkinci olarak, kırılma yönünde eğimli (yukarı veya aşağı) modelin eğilim çizgisine paralel bir eğilim çizgisi çizilebilir. Bu çizginin uzatılması, potansiyel bir kırılma hedefini işaretleyecektir.