Yandex Webmaster'da Site Ekleme

azat

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Yaş
1020
Web sitesi
webtiryaki.com
Yandex.png


Yandex’te webmaster site ekleme sistemi sayesinde sitenizi yönetebilir ve analiz edebilirsiniz. Yandex bu hizmeti Google’da olduğu gibi sunmaktadır. Oldukça basit bir arayüze sahip olan bu webmaster’ı tecrübeli kişiler kadar bu alanda acemi olan kişiler de kullanabilmektedir. Yandex webmaster site eklemek için izlemeniz gereken adımlar:

 • Yeni arayüzü indirmek için Yandex Webmaster’a giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından login kısmından giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Butona tıklamanızdan sonra açılan pencerede Yandex oturumunu da açmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra artı tuşuna basarak sitenize webmaster’ı ekleyebilirsiniz.

Yandex Webmaster Nasıl Eklenir?
Webmaster araçlar sayesinde birçok hizmetten faydalanabilirsiniz. Kitlelere ulaşmak webmaster hizmetlerinden yararlanmak oldukça önemlidir. Yandex’e sitenizi eklemek için Yandex Webmaster’a giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için Yandex hesabınızın olması gerekmektedir. Bu sayede kısa sürede webmaster araçları sitenize ekleyebilirsiniz. Bu aracı ekledikten sonra Yandex robotu sitenizi daha hızlı şekilde ziyaret edecek ve sitenizi sıralamada daha kısa sürede yükseltecektir. Özellikle siteniz indekslenmemişse, otomatik olarak da sıraya eklenecektir. Bu sayede daha hızlı sıralamada yükselme şansı elde edersiniz.
Yandex Webmaster Özellikleri Nelerdir?
Yandex haberlere site ekleme sayesinde siteniz daha kolay indekslenecektir. Haberlerin hızlı indekslenmesi sayesinde SEO açısından da avantaj elde edebilirsiniz. Bunun dışında siteniz için kullanacağınız Yandex webmaster’ın sunduğu avantajlar ise:

 • İndeksleme aşamasında hangi hataların meydana geldiğini öğrenebilirsiniz.
 • Hangi sayfaların arama dizinine alındığını – indekslendiğini görebilirsiniz.
 • Sitenizin sayfalarına bağlantı ekleyebilirsiniz.
 • Kullanıcılar hangi sorguyla sayfanıza geliyor, görebilirsiniz.
 • Sitenizi virüslerden nasıl koruyacağınızı öğrenebilirsiniz.
 • Site görünümünün arama sonuçlarında nasıl iyileştirileceğini öğrenebilirsiniz.

Yandex Webmaster Nasıl Kullanılır?
Site araçlar kullanmak sitenizin daha hızlı şekilde yükselmesini sağlar. Özellikle webmaster kullanılan siteler Yandex’te oldukça kısa sürede yükselmektedir. Sitenizi ekledikten sonra site haritanızı ve robots.txt dosyanızı da düzenleyebilirsiniz. Bu sayede ilerleyen zamanlarda sitenizin gelişim kaydetmesine destek olabilirsiniz. Web stenizi Yandex’e eklemek için hesap açmanız gerekmektedir. Hesap açtıktan sonra Yoast SEO eklentisi ve Yandex web yöneticisi araçlarını yapılandırmanız gerekmektedir. Bunun için Wordpress paneline giriş yapabilirsiniz.

 • Yandex Webmaster hesabı oluşturduktan sonra Yandex Webmaster sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Giriş yaptıktan sonra artı tuşuna basmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra site adresi kısmına web sitenizin tam alan adını eklemeniz gerekmektedir. Ekledikten sonra tamam tuşuna basıp devam edebilirsiniz.
 • Ardından Wordpress adresinize meta içerik ekleyerek, web sitesi sahibi olduğunuzu doğrulamanız gerekmektedir.
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst