WordPress Teması Kullanmak?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

samet

Kayitli Üye
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
52
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
1020
İnternetten para kazanmak isteyen çoğu kişinin yaptığı ilk iş bir internet sitesi kurmak oluyor. Kurulan bu internet siteleri genellikle blog sitesi olmakla beraber az miktarda da e-ticaret işine giriliyor. E-Ticaret işine girenler zaten sermayesini cebine koydukları ve WordPress alt yapısını kullanmadıkları için bu yazımızda onları anlatmayacağız. Blog sitesi kuranlar ilk etapta nasıl bir tema seçmelidirler? Ücretsiz WordPress temaları işinizi görür mü?

İlk Etapta Ücretsiz Tema Kullanın
Kişisel blog sitesi veya standart bir internet sitesi kuruyorsanız, ilk etapta ücretli wordpress teması tercih etmeyin. Yerli ve yabancı birçok şahıs veya kurumsal firma tarafından ücretsiz wordpress teması zaten yapılıyor. Bu tarz ücretsiz temaları seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Peki neden?

İlk etapta kurulan bir blog sitesi için eğer ücretli tema satın alacaksanız neredeyse sadece tema için 130₺ ile 400₺ arasında bir ücret ödeyeceksiniz. Hem bu ücretten kurtulmak hem de asıl neden olan sitenin gidişatını izlemek için ücretsiz wordpress teması tercih etmeniz daha uygun olacaktır. İlk etapta ne kadar düşük maliyet ile girerseniz o kadar kârlısınız demektir çünkü en azından site eğer tutmayacak gibi olursa yahut sıkılırsanız edeceğiniz zarar minimuma insin.

Ücretsiz WordPress Temaları
Ücretsiz wordpress temaları olarak internette oldukça çeşit mevcut. Bunların en başında wordpress sitenizi kurduktan sonra admin panelinden karşınıza çıkan WordPress ücretsiz temaları olacaktır. Bunun dışında en çok talep gören ve indirilen birkaç ücretsiz wordpress temaları şunlardır:

ColorMag: Bu tema wordpress üzerinden özellikle haber/magazin veya nadir de olsa kişisel blog sitesi kurmak isteyenlerin tercih ettiği bir tema oluyor. En büyük özelliği ise ücretli temalardaki gibi bileşen kullanma ve sayfaları özelleştirme özelliğinin bulunması oluyor. Tema için bu linke tıklayabilirsiniz ColorMag – WordPress theme | WordPress.org
Sparkling: En çok talep gören ücretsiz wordpress temaları arasında bir de Sparkling geliyor. Özellikle kişisel blog teması olarak kullanılan bu tema, en çok indirilenler arasında yer alıyor. Göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz Sparkling – WordPress theme | WordPress.org
Zerif Lite: Blog, haber veya magazin temaları dışında bir de kurumsal siteler için en çok beğenilen Zerif Lite teması tercih ediliyor. Kurumsal yahut bir firmanın web sitesi için tercih edebileceğiniz Zerif Lite teması, ücretsiz wordpress temaları arasında kendini belli ediyor. Tema için buraya bakabilirsiniz Zerif Lite – WordPress theme | WordPress.org
İlk etapta düşük sermaye ile en iyi verimi almaya çalışın. Aradan bir – iki ay geçtikten sonra eğer siteniz hit almaya yani ziyaretçi çekmeye başlamışsa, yavaş yavaş hareketleniyorsa ve en önemlisi yazdıklarınız okunuyorsa bir ışık var demektir. İşte tam da bu noktadan sonra ücretsiz wordpress teması yerine ücretli temalara göz atabilir, hangisi sitenize ve cebinize uygunsa onu satın alabilirsiniz.
 
Geri
Üst Alt