WordPress Siteniz Sizi Spamlı Bir Siteye Mi Yönlendiriyor?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

azat

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Yaş
1020
Web sitesi
webtiryaki.com
WordPress Siteniz Sizi Spamlı Bir Siteye Mi Yönlendiriyor?

Kimse sitelerinin hacklenmesine karşı %100 güvende değildir(Hatta FBI ‘ın siteleri bile hackleniyor J ).Hacklenmek yaygın bir durumdur ve aynı zamanda web site sahipleri için en yıkıcı deneyimlerden biridir.

Bu hackerlar sitenizden para, veri ve gizli bilgiler alabilirler. Eğer herhangi bir durumda siteniz spam niteliğinde bir siteye yönleniyorsa sonuçlar için hazır olun.

Evet, tabi ki Google kendi itibarıyla alakalı hiçbir şansı göze almayacaktır ve Google tarafından bir ceza alacaksınız. Belki de Google tarafından kara listeye ekleneceksiniz. Bu yüzden sitenizin spam niteliğinde bir siteye yönlendirildiğini gördüğünüzde  ne yapacağınızı bilmek oldukça önemlidir.

WordPress Redirect Hack Nedir?

Genel kullanım şekliyle WordPress Malware Redirect” ya da “WordPress Redirect Hack” sitenize gelen ziyaretçilerin otomatik olarak spam niteliğindeki sitelere yönlendiği hack biçimidir. Bu büyük ihtimalle WorpPress sitenizin veri tabanına yerleştirilen kodlardan meydana geliyordur. Bu kodlar sitenizin spam niteliğinde ki site ya da sitelere yönlendirilmesine yol açar.

Genellikle spam niteliğindeki WordPress yönlendirmesi bir ziyaretçinin gitmek istediği sayfa dışında bir sayfaya yönlendirildiği zaman  sitenin görünen yüzü sayesinde tespit edilir. Çoğu durumda hackerlar sitenize zarar vermek ve popülerliğini tehlikeye atmak için sitenizi +18 ya da illegal sitelere yönlendirmek amacıyla bir script kullanırlar.

Hackerların web sitenin yönlendirilmesini değiştirmek için kullandıkları en yaygın yöntemler şunlardır;

  • Kendilerini web sitenize ghost admin (Gizli Yönetici) olarak ekleyebilirler
  • WordPress sitenize kötü amaçlı bir kod parçacığı ekleyebilirler.
  • Sitenizde .php kodu çalıştırabilirler.

Eğer hackerlar tarafından spam niteliğinde bir script eklenmişse bu scripti genellikle sitenizde WordPress ‘in bir ana dizin dosyası olarak gözükmesi için doğal bir isimlendirme yaparlar. Hackerlar spam niteliğinde ki dosya ya da kodları wp-content/plugins , wp-content/uploads dosyalarına , .htaccess, wp-includes, wp-content/themes ve ya  wp-config.php dosyasına eklerler.
 
Geri
Üst Alt