WORDPRESS İÇİN 2019'UN EN İYİ SEO EKLENTİLERİ

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
36
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
WordPress üzerinde çalışan web siteleri için, onların SEO sıralamasını rampa ve organik trafik artırabilir eklentileri sayısız var. Ancak resmi dizinde bulunan 50.000'den fazla WordPress eklentisi ile SEO'NUZU yönetmek için en uygun eklentiyi seçmek oldukça zor hale geliyor.

Bugün, ilk üç eklenti seçeneğine bakacağız ve Serp'lerinizi artırmak için neden gerekli olduklarını açıklayacağız.

1. YOAST SEO
En popüler WordPress eklentilerinden biri YOAST SEO'DUR. Kullanıcının hem arama motoru botları hem de insanlar için sitelerini optimize etmesine izin veren çok çeşitli özellikleri sayesinde büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Yoast SEO çok popüler çünkü kullanımı kolaydır ve içeriğinizin optimizasyonu ve okunabilirliği üzerinde kontrol sağlar. Sonuç olarak, Google veya başka bir arama motoru için yazmak zorunda değilsin, sadece insanlar için yazmak ve hala iyi sıralarda içeriği ile sona erebilir.

Yoast SEO'nun ana özellikleri şunlardır:

Google ve Bing dizin sitenize yardımcı olmak için bir XML site haritası gönderin;
İçeriğiniz için odak anahtar sözcüğünü ayarlama;
Başlığınızın yanında arama sonuçlarında görüntülenen metin parçacığını düzenleyin;
Öneriler sunarak sitenizi nasıl optimize edeceğinizi gösterir;
İçeriğin çoğaltılmamasını sağlamak için kanonik etiketler ekler;
Sitenizde kırık Linkl kontrol etmenizi sağlar;
Birden fazla odak anahtar kelimesine izin verir;
Gelen ve giden bağlantıların sayısını izleyin;
Google Arama Konsolu ile entegrasyon;
İçeriğinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir okunabilirlik puanı.
Ayrıca, yoast SEO Premium'un aylık 89 $karşılığında tahmin edilebileceği şekilde adlandırılan yoast'ın premium bir sürümü de var. Pahalı, ancak video SEO ve WooCommerce SEO'ya fayda sağlayan özellikler içeriyor, bu nedenle karlı bir e-ticaret işi çalıştırıyorsanız dikkate değer.

2. Google XML Sitemap
Bir XML site haritası, tüm içeriğinizin URL'lerini listeleyerek arama motorlarının web sitenizi dizine eklemesine yardımcı olur. Google XML Site Haritası sizin için bu önemli dosyayı oluşturur.

Google XML site haritasının ana yararı, dosyanızı düzenli olarak güncelleyebilmenizdir; Bu, sık sık eklenecek çok sayıda yeni içeriğiniz varsa önemlidir. Ayrıca sıralamanıza zarar verebilecek herhangi bir hata yapmamanızı sağlar.

Google XML Site Haritası neredeyse on yıldır yaklaşık edilmiş ve en yaygın yüklü eklentileri biridir. Kurulduktan sonra, sizin için işin tüm bakabilirim. WordPress ile yayınlamaya başlar başlamaz XML Site Haritası kullanmanız önerilir. (Site haritasının URL'sini göndermek için Google Arama konsolunu kullanmanız gerekir.)

3. W3 Total Cache
Her pazarlamacı için önemli bir yönü web sitesi hızıdır. Yavaş bir web sitesi olması nedeni, yüksek terk oranına yol açar. Azalan dikkat açıklıklarıyla, kullanıcılar yavaş bir siteyi tolere etmeyecektir. Sonuçta yüksek bir terk oranı arama motoru sıralamasında bir downgrading anlamına gelir, bu yüzden hızlı sitenizi tutmak çok önemlidir.

W3 Total Cache eklentisi, bir web sitesinin ölçeklenmesine izin verir ve büyük bir trafik akışı olduğunda bile çökmeleri önler. Bir CDN (içerik dağıtım ağı) yardımıyla indirme süresini azaltarak ve performansı artırarak hem kullanıcı deneyimini hem de SEO'YU geliştirir.

Organik trafik oluşturmak umuduyla bir pazarlamacı veya işletme sahibi için, bu eklenti esastır. Sayfa gibi önde gelen web ana bilgisayarları.Ly, Synthesis, Dream Host, Media Temple, GoDaddy ve Hostgator, W3 toplam önbelleğini önerir.

W3 Total Cache temel özellikleri şunlardır:

Genel web sitesi performansında 10x iyileştirme (Google Sayfa hızı ve WebPagetest ile test edilmiştir);
Önbelleğe alma sayesinde sayfaları anında görüntüleme;
Sayfalar daha hızlı render;
Ziyaretçiler sitenizde daha fazla zaman harcıyor;
Sunucu, özellikle yüksek trafik zamanlarında daha iyi performans gösterir;
Kaynakların küçültülmesi yoluyla bant genişliğinde yaklaşık %80'lik bir azalma;
Paylaşılan barındırma, sanal özel sunucular ve özel sunucularla uyumluluk;
Şeffaf CDN yönetimi;
Hızlandırılmış Mobil sayfalar için destek;
SSL uyumluluğu;
Tarayıcı önbelleğe alma, gelecekteki sona üstbilgileri ve varlık etiketleri için önbellek denetimi kullanma seçeneği;
Web sitesi performansı hakkında bilgi sağlamak için önbelleğe alma istatistiklerine erişim.
Ayrıca bir parça önbelleğe alma modülü, özel uzantıları ve tam site CDN yansıtma sunan W3 Total Cache pro sürümü vardır. Yılda 99 $ ' dan pahalıdır, ancak bütçeniz dahilinde ise değerlidir.

Arama motoru sıralamasını geliştirmek için Bonus ipuçları
Acemi pazarlamacılar için, All-in-One SEO Pack herhangi bir ek çaba olmadan arama motorları için WordPress siteleri optimize etmenizi sağlar. Meta etiketleri üretir ve başlıkları otomatik olarak optimize eder. Yeni başlayanlar sadece içeriğe odaklanabilir ve bu eklentinin geri kalanıyla ilgilenmesine izin verebilir.

Görüntüler içeriği çok daha çekici hale getirir. SEO Optimized Images  dinamik eklemek herhangi bir görüntü için arama motoru dostu alt ve başlık niteliklerini ekler büyük bir eklenti. Bu da arama sıralamanıza fayda sağlayacak ve daha fazla ziyaretçiye yol açacaktır.

Simple URLs özel posta türlerini ve 301 yönlendirmelerini kullanarak, sitenizden giden bağlantıları izleyerek web sitenizdeki tüm bağlantıları yönetmenizi sağlar.

Kırık bağlantılar sıralamanıza zarar verecektir. Broken Link Checker (Kırık bağlantı denetleyicisi,) tüm yayınlarınız, yorumlarınız ve diğer içerikleriniz aracılığıyla çalışır ve herhangi bir ölü veya bozuk bağlantıyı size bildirir. Daha sonra yerine hiç elle sonrası güncelleme eklentinin sayfasından bağlantıları düzenleyebilirsiniz.


Dipnot
Sitenizi yavaşlatacak çok fazla eklenti eklemekten kaçının ve ihtiyaçlarınızın büyük çoğunluğuna dikkat etmek için bu denenmiş ve test edilmiş çözümlere sadık kalın.
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst