WordPress Blog Trafiğini Artırmanın 7 Yolu

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
36
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
WordPress blogunuza daha fazla trafik çekmenin yollarını mı arıyorsunuz? Trafiği ve kullanıcı etkileşimini artırmak için yeni içerik oluşturmayı düşündünüz mü?

Zaten çok fazla içeriğiniz varsa, daha fazla trafik kazanmak için tek yapmanız gereken güncelleme ve iyileştirmektir. İçeriğinizi güncelleyerek WordPress blog trafiğini artırmak için bu yedi ipucunu kullanın.

1. Düzenli bir gönderme planına sahip olun

İlk ipucu daha sık blog yazmaktır. Blog gönderen markalar, kitlelerini yapmayanlardan daha hızlı büyütme eğilimindedir. Web siteniz çoğunlukla statik içerik içeriyorsa endişelenmeyin. Blog veya Haberler bölümü eklemek herkes için faydalı olabilir. İşte ilgi çekici bir şirketin blogunu hazırlamak için bazı yararlı fikirler:

[list type=decimal]
[*]Etkili ve dikkat çekici bir başlık oluşturun. Girdiğiniz anahtar kelimelere göre en alakalı blog adlarını öneren blog adı üreteçlerini kullanabilirsiniz . 
[*]Eğiticiler, nasıl yapılır kılavuzları, listikler, kontrol listeleri, sektör haberleri, ilham verici hikayeler, ürün incelemeleri, SSS, başlangıç ​​kılavuzları ve adım adım kılavuzlar gibi farklı türde makaleler kullanın.
[*]Kitlenizle anlaşılır ve yankılanan içerikler oluşturun.
[*]Konuları güncel ve güncel tutun.
[/list]

2. Anahtar kelimeler kullanın
Web sitenizin kısa açıklamalarında, içeriklerinde ve etiketlerinde anahtar kelimeler kullanın. Anahtar kelimelerinizi hazırlarken, arama motorlarının bunları nasıl değerlendireceğini düşünmeyin, bunun yerine kullanıcıların içeriğinizin görünmesi için Google'a ne yapması gerektiğini düşünün. Doğru anahtar kelime araştırması yapmak için şu ipuçlarını kullanın:

[list type=decimal]
[*]Google'ın kullandığı gerçek arama ifadelerini (ve bunların varyasyonlarını) öğrenin.
[*]Konuyla ilgili en popüler içeriği bulun ve kullandıkları anahtar kelimeleri görün.
[*]Anahtar kelimeleri arama motorları için değil, müşterileriniz için optimize edin.
[*]Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, blogunuzun konusuna çok özgü ifadeler kullanın.
[/list]

Okuyucularınıza yardımcı olan yüksek kaliteli eğitim içeriği oluşturduğunuzda, SEO'nuzu doğal olarak geliştirirsiniz. Sık bloglama SEO çabalarına da olumlu yardımcı olur. Blogunuzu düzenli olarak güncellemek, arama motorlarının web sitenizin etkinliğini görmesini sağlar.

Çok fazla anahtar kelime kullanmaktan kaçının ve fazla posta atmayın. Anahtar kelimelerin kapsamlı kullanımı içeriğinizi beceriksiz ve okunması zor hale getirebilir. Ayrıca Google, içerik anahtar kelimenizi personel olarak değerlendirebilir ve sitenizin sıralamasını düşürebilir.

3. Uygun etiketleri ve başlıkları kullanın
Etiketleri kullanarak ilgili yayınları birlikte gruplayabilirsiniz. Etiketler okuyucuların bir gönderinin ne hakkında olduğunu hızlı bir şekilde görmesini ve ilgili blogları bulmasını sağlar. Yayınınıza uygun etiketleri ve kategorileri eklediğinizde, kullanıcılar bunları WordPress Reader'da bulabilir. Yine de çok fazla etiket kullanmamaya dikkat edin. 15'ten fazla etiket veya kategori kullanırsanız yayınınız Reader'da bulunmayabilir.

Trafik artırıcı manşetler oluşturmak da etkili bir stratejidir. Başlıklar, müşterilerinizin blogunuzu okumak isteyip istemediklerini belirlemelerine yardımcı olur. İçeriği başlıklara göre değerlendirip sıralarken arama motorları tarafından da kullanılırlar. Başlıklarınızı kısa tutun - 7 ila 9 kelime iyi bir aralıktır. Başlığınızı anahtar kelimelerle doldurmaya çalışmayın, doğal olarak kullanın. Cathy başlıkları genellikle rakamlar ve güçlü kelimeler içerir (yeni, ücretsiz, anlık, vb.)

4. Yorumları yönetin
Bloglarınızdaki yorumları okuyun ve yönetin. İyi bir yorum yönetimi stratejisi, katılımınızı ve trafiğinizi artırmanıza olanak tanır. Bir web sitesi yöneticisi olarak, bir numaralı önceliğiniz sitenizin ziyaretçileri için güvenli bir ortam oluşturmak ve bu ortamı korumak olmalıdır. Blog yorumu spam'lerini tanımlayın ve kontrol edin. Konu dışı açıklamalar, küfür ve tekrar eden mesajlar okuyucuları rahatsız eder ve etkileşimi azaltma potansiyeline sahiptir. Çok sayıda bot yorumundan kaçınmak için SMS doğrulama eklentilerini kullanmayı deneyin. Başka bir seçenek de WordPress anti-spam eklentilerini araştırmak ve yüklemek .

5. İç ve dış bağlantıları kullanın
Yayınlarınıza daha fazla trafik çekmenin başka bir yolu da bağlantı oluşturmaktır. Dahili bağlantılar, yayın içindeki bir kullanıcıyı web sitenizde başka bir yere yönlendiren bağlantılardır. Dahili bağlantılar, web sitenizin daha kullanıcı dostu ve kullanışlı görünmesini sağlar. İçeriğinizde çok iyi düşünülmüş dahili bağlantılarınız olduğunda, web sitenizde gezinmek çok daha kolay ve daha ilgi çekici hale gelir. Ayrıca, dahili bağlantılar kullanıcıların web sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlar. İçeriğinizi keşfetmeye ne kadar zaman harcarlarsa, markanıza o kadar çok aşina olurlar. Ve son olarak, dahili bağlantı, arama motorlarının web sitenizi daha iyi dizine eklemesine yardımcı olarak SEO'yu artırır.

Dış bağlantılar ise, kendi alan adınızın dışındaki bir siteye yönlendirir. Diğer güvenilir ve güvenilir kaynaklarla bağlantı kurmak ilişkiler kurabilir, erişiminizi ve dijital ayak izinizi artırabilir. Ayrıca, konuyu daha fazla keşfetmelerine yardımcı olduğunuz için okuyucularınıza önem verdiğinizin bir göstergesidir.

Her zaman bağlantıları kontrol etmeyi ve ölülerden düzenli olarak kurtulmayı unutmayın.

6. Grafik içeriğini güncelleme
Görüntüler, Infographics ve grafikler de trafik arttırıcılar olabilir. Stok görüntüleri değiştirin ve anlatınızı destekleyen orijinal görsel içerik oluşturun . Muhtemelen, orijinal grafikler oluşturmak için çok fazla kaynak var. Ekran görüntüsü eklediğinizde, web sitesinin en son sürümünü görüntülediğinden emin olun. Görsel öğeler blogunuzu daha ilgi çekici ve kolay okunur hale getirir.

7. İçeriğinizi paylaşın 
Müşterileri yeni içeriğiniz hakkında uyarmak ve daha fazla trafik çekmek için sosyal medyayı bir platform olarak kullanın. Bunu kolaylaştırmak için yeni blogların Facebook, Twitter ve LinkedIn'e otomatik paylaşımını oluşturabilirsiniz. Premium veya Business WordPress hesabınız varsa içeriğinizi yeniden paylaşma özelliği de vardır. Reddit, içeriğinizi yaymak için başka bir yararlı platformdur . Haftalık bülteninizde e-posta yoluyla blog güncellemelerini de gönderebilirsiniz. 

Sonuç olarak
WordPress'te bir blog başlatmak bugünlerde çok da sorun değil. Zorlu kısmı blogunuza daha fazla trafik çekiyor. Muhtemelen, içeriğin kendisi sitenizin katılımını ve trafiğini artıracak şekilde oluşturulabilir ve güncellenebilir. Blog yayınınızı oluştururken trafiği artıran bağlantılar, anahtar kelimeler, etiketler ve başlıklar kullanın. Blogları düzenli olarak yayınlayın ve okuyucularınız göz önünde bulundurarak oluşturun. SEO'nuzu sürekli geliştirmeyi unutmayın. Web sitenizi ne kadar çok kullanıcı ziyaret ederse, arama sonuçlarındaki sıralamanız da o kadar yüksek olur. Blogunuzun trafiğini hızlandırmak için bunları takip ettiğinizden emin olun!
 
Geri
Üst Alt