Wikipedia Yeni Sosyal Ağ Projesi Üzerinde Çalışıyor

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

samet

Kayitli Üye
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
52
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
1020
İki yıl önce, Wikipedia gazetecilerin orijinal haberleriyle sahte haberlerle mücadele etmek için hazırlanan çevrimiçi bir yayın olan Wikitribune'yi başlatmıştı. Wikitribune istenilen düzeyde bir ilerleme ve başarı kaydedemişti, bu yüzden şimdi Wikitribune, WT: Social, sosyal ağ sitesi ve haber paylaşım platformu olarak yeniden başlatılıyor. Facebook ve Twitter'a bir alternatif olacağı umuluyor.

Bu platformlar gibi WT: Social da kullanıcıların makalelerini paylaşmasına izin verecek. Ancak WT: Sosyal, reklam yerine bağışlarla finanse edilecek. En çok yorum yapan veya en çok beğenen gönderileri yayınlamak için algoritmalar kullanan Facebook ve Twitter'dan farklı olarak, WT: Social ilk önce en yeni bağlantıları gösterecek. Gelecekte bir "pozitif oy" düğmesi ekleyebilir.

WT: Sosyal, küçük ve niş toplulukları da destekleyecektir. WT: Sosyal katılmak ücretsiz olacaktır, ancak şu anda bir bekleme listesine kaydolmanız, bağış yapmanız veya arkadaşlarınızı davet etmeniz gerekiyor.
 
Geri
Üst Alt