Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajcınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

Wikipedia Yeni Sosyal Ağ Projesi Üzerinde Çalışıyor

samet

Kayitli Üye
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
52
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
1018
İki yıl önce, Wikipedia gazetecilerin orijinal haberleriyle sahte haberlerle mücadele etmek için hazırlanan çevrimiçi bir yayın olan Wikitribune'yi başlatmıştı. Wikitribune istenilen düzeyde bir ilerleme ve başarı kaydedemişti, bu yüzden şimdi Wikitribune, WT: Social, sosyal ağ sitesi ve haber paylaşım platformu olarak yeniden başlatılıyor. Facebook ve Twitter'a bir alternatif olacağı umuluyor.

Bu platformlar gibi WT: Social da kullanıcıların makalelerini paylaşmasına izin verecek. Ancak WT: Sosyal, reklam yerine bağışlarla finanse edilecek. En çok yorum yapan veya en çok beğenen gönderileri yayınlamak için algoritmalar kullanan Facebook ve Twitter'dan farklı olarak, WT: Social ilk önce en yeni bağlantıları gösterecek. Gelecekte bir "pozitif oy" düğmesi ekleyebilir.

WT: Sosyal, küçük ve niş toplulukları da destekleyecektir. WT: Sosyal katılmak ücretsiz olacaktır, ancak şu anda bir bekleme listesine kaydolmanız, bağış yapmanız veya arkadaşlarınızı davet etmeniz gerekiyor.
 
Üst Alt