Webmaster ticaret

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
519
Tepkime puanı
170
Puanları
43
Konum
izmir
Webmaster forumlarında gerçekleşen ticaretler azımsanmayacak derecede fazladır. Forumlarda dönen ticaret hacmi ise çok ciddi rakamlara ulaşıyor. Örneğin domain alım satımı, seo hizmetleri ve makale hizmetleri gibi önemli konularda çok daha fazla ticaret yaşanıyor. Bu gibi iş kollarının tek bir forumda yer alması hem kullanıcı deneyimini arttırıyor hem de insanlar aradıklarını tek bir çatı altında bulabiliyor. Webmaster ticaret forumları ile çok ciddi kazançlar sağlayan kullanıcılarda var. Makale yazarlığı ile sektöre giriş yapanlar ilerleyen zamanlarda şirket kurup yüzlerce makale yazarını bünyesinde çalıştırabiliyor.

Webmaster ticaret alanında en çok rağbet gören ve en aktif sektörlerden birisi de seo hizmeti ve backlink paketleridir. Web sitelerin arama motorunda ilk sayfalara gelmek için yapılan çalışmalara seo çalışmaları denilir. Bunun yanında site içi optimizasyon, web sitenin hızının maksimum seviyeye çıkarılması gibi çeşitli konularda seo çalışmalarına giriyor. Kısacası seo hizmetleri ile web sitenizi şahlandırabilir ve ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Seo hizmeti doğru kişilerden alındığı takdirde web sitenize oldukça fayda sağlayacaktır. Seo çalışmalarının düzenli olarak yapılması şarttır. Bu yüzden bu çalışmalara önem göstermeli ve asla aksatmamalısınız. Seo hizmetleri adı altında ayrıca backlink paketleri ve tanıtım yazıları da satılmaktadır. Webmaster ticaret dünyasının bel kemiğini oluşturan bu kategoriler ile de binlerce kişi web sitelerinin daha iyi sıralamada olması için bu paketleri satın alır. Backlink paketleri ile birlikte kaliteli sitelerden alınan tanıtım yazıları da web siteler için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Özetle, seo hizmeti ve backlink paketleri bir webmaster ticaret forumunun vazgeçilmez ticaret alanlarından birisidir.

Webmaster ticaret forumu denilince akıllara gelen bir diğer ticari sektör ise makale alım satımıdır. Web sitelerin ihtiyacı olan makaleler bu kategori altından aranır ve satın alınır. Birçok webmaster vakit bulamamalarından dolayı siteleri için makale işlerini bu gibi forumlarda anlaştığı kişilere verir. Makale yazarı olan bu kişilerde belli bir ücret karşılığında kişilerin istediği makaleleri hazırlar ve teslim eder. İnternet dünyasının en bilinen ve vazgeçilmez iş dallarından birisidir. Birçok kişi internet üzerinden ilk parasını makale yazarlığı sayesinde kazanmıştır. Günümüzde bazı makale yazarları işleri büyüterek firma haline gelmiş ve bünyelerinde yüzlerce makale yazarını çalıştırmaktalar.

Bir başka iş kolu ise domain ve web site alım satım ticaretidir. Özellikle birçok kişi yatırım amaçlı domainler satın alır. Alınan bu domainler bazı kriterleri sağladıktan sonra ciddi rakamlara alıcısını bekler. Bu gibi domainlerin alım ve satımının döndüğü yer ise webmaster ticaret forumlarıdır. Domainlerin dışında web siteleri de bu gibi forumlarda satılır. Özellikle Adsense gelirli ve bol hitli internet siteleri webmaster ticaret forumlarının temel yapı taşlarıdır. Bu gibi siteler oldukça değerlidir ve daha çok açık arttırma yöntemiyle satışa sunularak kıyasıya bir yarış başlar.
 
teşekkürler, ticaret yapmak gerçekten zor, beceri ve pratik sahibi olmanız gerekiyor.
 
Geri
Üst Alt