Web Tasarımcılar İçin Font ve Renk Paleti Araçları

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

samet

Kayitli Üye
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
52
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
1020
1) Font Squirrel

Google Webfonts’a çok benzeyen ancak ondan biraz daha farklı olarak lisansına sahip olduğunuz fontu webfonta çevirebilen bir site Font Squirrel. Webfonta çevirme işlemi yapabildiğiniz  gibi sitede hazırda bulunan diğer webfont paketlerini de indirebilirsiniz. Sitede bulunan “swag” menüsüne tıklayarak baskılı tişörtlerden satın alabilirsiniz. “Top Font Deals” menüsünde ise özel olarak seçilmiş fontları da satın alabilirsiniz.

2) Pentacom Bitfontmaker

Çok profesyonel bir yapıya sahip olmasa da her harfe özel olarak karakter tasarlamanızı ve indirmenizi sağlayan bir site. Çizerek karakter hazırlama imkanı sunan siteyi bu konuda başarılı bulduğumu söyleyebilirim. El becerinize güveniyorsanız ve yaratıcıysanız Pentacom Bitfontmaker tam size göre.  Ziyaret ederek kendi yazı karakterlerinizi tasarlamayı deneyebilirsiniz.

3) Lipsum

Eminim ki web tasarıma başlayan herkes Lorem İpsum ile karşılaşmıştır. Lorem İpsum 500 yıldır kullanılan ve yazı alanlarına yazı geldiğinde nasıl görüneceği hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayan bir sahte metindir. Yeni bir font deneyecekseniz ve bu fontun toplu bir paragrafta nasıl bir görünüme sahip olacağını görmek istiyorsanız aradığınız araç kesinlikle Lipsum‘dur. Web sitede bulunan “Lorem İpsum Üret” butonuna tıklayarak kendi sahte metninizi yaratabilirsiniz.

4) Adobe Color

Adobe Color,  photoshop için yapılmış çevrimiçi bir renk paleti uygulamasıdır. Diğer üyelerin oluşturduğu yüzlerce renk paletini kullanıp indirebileceğiniz gibi kendi paletinizi de oluşturup kaydedebilirsiniz. Paletleri sonra kullanmak üzere favorilerinize ekleyebilirsiniz ya da photoshopun içine direkt olarak aktarılabilen swatches (palet) olarak indirebilirsiniz.

5) What The Font

Elinizde olan, müşterilerden gelmiş dosyaların içinden çıkan ancak adını bilmediğiniz, duyulmamış bir font varsa, adını öğrenmek için biçilmiş kaftan bir web sitesi. Adını bulmak istediğiniz font ile yazılmış bir kelime ya da bir kaç harften oluşan bir resim dosyasını buraya yükleyin ve yeşil butona tıklayın. Her zaman tam olarak aynı fontu bulamasa da çok yakın alternatifler sunacaktır.

6) Paletton

Paletton sayesinde tasarımlarınızda kullanmak istediğiniz ana rengin mono varyantlarına veya o renk ile uyumlu farklı renklere kolayca ulaşabilir ve bunun yanında elde ettiğiniz sonuçları metin, HTML / CSS kodu ve hatta Photoshop paleti olarak alabilirsiniz. Ayrıca sitenin sol kısmında bulunan menüden herhangi birini seçtiğinizde karşınıza “Start Now” isimli bir buton çıkacaktır. Belli bir abonelik ücreti ödeyerek buradaki temalar, fotoğraflar, arkaplanlar, ikonlar ve yazı tipleri gibi oldukça kaliteli imkanlardan faydalanabilirsiniz.

7 ) Color Combos

Color Combos ile projeniz için mükemmel renk kombinasyonunu bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Color Combos, web tasarımcıların, web tasarım renk kombinasyonlarını hızlı bir şekilde seçip test etmelerine yardımcı olmak için idealdir. Farklı fakat uyumlu renkler arıyorsanız Color Combos‘u deneyebilirsiniz.
 
Geri
Üst Alt