VIBER’IN WINDOWS 10 UYGULAMASI

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ismet

Kayitli Üye
Katılım
21 Ara 2018
Mesajlar
68
Tepkime puanı
2
Puanları
8

Viber Windows 10 ile bilgisayarlara geldi. Popüler mesajlaşma uygulaması Viber, Windows 10 için yayınlandı.

 

Anlık mesajlaşma, sesli ve video görüşme uygulaması Viber, Windows 10 cephesinde yenilendi. Uygulama artık çok daha iyi…

Şifresi kırılamayan ve suç delili olan bir iPhone için Apple ve FBI’ın mahkemelere kadar uzanan küçük çaplı bir savaşta olduklarını biliyoruz. Bunun sonucunda diğer teknoloji şirketleri müşteri bilgilerini korumak amacıyla daha geniş çaplı önlemler almak zorunda kaldılar.

Telegram kendi iddiasına göre en güvenli mesajlaşma uygulaması ve WhatsApp’ta Apple&FBI savaşından sonra uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirmişti. Son olarak da Viber, 6.0 versiyonu ile uçtan uca şifreleme güvenlik önlemini devreye soktu.

Mesajlaşma uygulaması Viber’a gelen çift yönlü şifreleme gibi özelliklerinin yanı sıra, masaüstünde de başarılı bir girişim yapmaya çalışıyor. Mobil uygulama olarak ortaya çıkan mesajlaşma uygulamalarının sonrasında WhatsApp gibi web sürümlerini açmasına alışkın olsak da, mobil uygulama olarak doğan Viber’ın Windows 10 için harici bir uygulama yapması da bu işi önemsediğini gösteriyor.

Dünyanın en çok kullanılan ilk 10 mesajlaşma uygulaması listesinde kendisine yer bulan Viber, beta sürümüyle çıkarttığı Windows 10 uygulaması üzerinden platform bağımsız mesajlaşma deneyimini tüm kullanıcılarına yaşatmayı hedefliyor. Windows mağazasında yer alan uygulama böylece Windows 10 kullanıcıları tarafından indirilerek kullanılabilecek.

Viber uygulamasını kullanan Windows 10 kullanıcıları, HD kalitesinde  görüntülü görüşme yapabilecekler.  Microsoft ile işbirliği ile Windows 10 için özel geliştirilmiş uygulama, uçtan uca şifrelemeyle oldukça güvenli. Ayrıca uygulamada 200 kişilik gruplar oluşturulabiliyor ve mesajlar silinebiliyor.

Skype karşısında her ne kadar geri planda kalsa da her geçen gün gelişmeye ve yeni özellikleri bünyesine katmaya devam eden Viber, özellikle mobil platformlar üzerinde bir hayli popüler. Sesli ve video konferans görüşmeleri yapmaya izin veren uygulama, aynı zamanda anlık ileti göndermeyi de mümkün kılmakta. Üstelik telefon rehberinden yola çıkarak kolay bir kullanım sunan aplikasyon, şimdilerde ise güncellenen versiyonu ile gündeme gelmiş bulunmakta. Zira uygulamayı daha iyi bir seviyeye getirmek adına yeni bir güncelleme hazırlayan geliştirici ekip, Windows 10 kullanıcıları için yeni sürümü görücüye çıkarmış durumda.

Tüm Cihazlar İçin Entegre Oldu

Yeni nesil tasarım anlayışı olan responsive dizayn, bundan böyle tüm Windows 10 cihazları adına geçerli kılındı. Ekran boyutu ve görüntüleme sistemi fark etmeksizin Viber deneyimini bu işletim sistemine sahip tüm cihazlar üzerinden aynı seviyede edinebilirsiniz. Aynı zamanda tablet ve PC cihazları için video aramaları devreye alan geliştirici ekip, bir nevi video konferans özelliğini de aktif hale getirmiş oldu.[youtube]kY72T41OEE4[/youtube]​
 
Geri
Üst Alt