Uzay ve Roket Çalışmaları Merkezi

resthit

Yeni Üye
Katılım
23 Ağu 2019
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
4jYQJL-1.png

2015 yılında Bandırma merkezde kurulmuş olan Hazerfen Space, herhangi bir kurum ve kuruluşa bağlı olmaksızın çalışan tamamen gönüllü bir ekiptir. Bünyesinde üniversite öğrencileri ve farklı meslek gruplarından kişileri barındıran merkezimiz hiçbir şekilde bir şirket ya da firma değildir. 
Hazerfen Space Ne Yapar?
Genellikle mühendislik öğrencilerinin yoğun ilgi göstermekte olduğu Hazerfen Space, çoğunlukla uzay ve havacılık ile ilgili alanlarda çalışmalar yürütmektedir. Bunun yanı sıra roket ve roketçilik konusunda dünya çapında muadilleri olan sistemlerin ekonomik hale getirilmesi ve bu sistemlerin minimalize edilmesi gibi faaliyetler yürütür. Uzay çalışmaları yürüten diğer ekipler gibi Hazerfen Space ekibi de yapmış olduğu çalışmaları sahada temsil etmeyi amaçlamaktadır. Türkiye’nin modern bir teknoloji merkezi olmayı hedefleyen kurumumuz ileri dönemlerde uzay yarışında adını duyuracak bir merkez olmayı hedeflemektedir.       
Hazerfen Space Gerçekleşen Projeleri Nelerdir?
Bandırma’da bulunan ve 47 kişilik bir gönüllü ekipten oluşan Hazerfen Space uzay sanayi ve savunma sanayi alanında çalışmalar yürütmekte ve bunları geliştirmeyi planlamaktadır. Şu ana kadar gerçekleştirmiş olduğu projeler ise;
• Sistemsel ve donanımsal çalışmalar yapmak
• Birçok projenin CFD analizini gerçekleştirmek
• Khan – 1A ve Alfa Engine isimli katı yakıt roket motorları ve
• 3 adet motor testi ekibin gerçekleştirmiş olduğu projelerden bazılarıdır. 
İlerleyen dönemlerde ise Atmosfer içi testler yapmayı planlamaktadır. 
 
Çalışmalarınızı taktir ediyorum ve bugünden sonra takipçiniz olacağım. Bu tür çalışmaları ender de olsa yapan kişileri görünce içimdeki umut ışığı parıldıyor.
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst