Sosyal Medya Profillerinizin Optimize Edilmesini Sağlamanın 10 Yolu

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
36
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
1. Her Profil için Aynı Resmi Kullanın
İşte kesinlikle bilmeniz gereken bir şey var - tutarlılık, başarılı markalaşmanın anahtarıdır . Aslında, her marka uzmanının yemin ettiği altın bir kuraldır ve bunu sosyal medya profillerinize de uygulamanız gerekir.

Farklı sosyal medya hesaplarıyla yaratıcı olmak ve her biri için yaratıcı görüntüler kullanmak istiyorsanız anlaşılabilir bir durumdur. Bununla birlikte, farklı kanallar için farklı görüntüler seçmek yalnızca marka dilüsyonuna neden olur ve genel etkiyi azaltır.

2. Görüntü Boyutunu Dikkatlice Seçin
Takipçileriniz cep telefonları, tabletler, masaüstleri ve dizüstü bilgisayarlar gibi her türlü cihazı kullanıyor ve bunların hepsi farklı ekran boyutlarında mevcut. Bu , profil resimlerinizin birinin kullandığı cihaza bağlı olarak farklı görüneceği anlamına gelir . Bu nedenle, tüm profil resimlerinizin ekrandan bağımsız olarak net ve keskin görünmesini sağlamak için görüntülerin çözünürlüğünü dikkatlice seçmelisiniz. Sosyal medya platformları, optimum görüntü boyutlarını sağladıkları için sizin için kolaylaştırdı. Bazı popüler platformların boyutları aşağıdadır:

  • Facebook profil resmi: 170 X 170 piksel
  • LinkedIn profil fotoğrafı: 400 X 400 piksel (minimum)
  • YouTube profil fotoğrafı: 800 X 800 piksel
  • Instagram profil fotoğrafı: 110 X 110 piksel

Profil resimlerinden ayrı olarak, afiş fotoğraflarında doğru boyutu kullanmanız gerekir. Örneğin, bir logo kullanıyorsanız ve güçlü bir ilk izlenim bırakmak ve rekabetinizden sıyrılmak için bir logoya ihtiyacınız varsa, yüklediğiniz platformun önerdiği en uygun boyutu kontrol etmelisiniz.

3. Profillerinizi doldurun% 100
Sosyal medya pazarlamasından faydalanmak istediğinizde tembel olmayı göze alamazsınız. Bu nedenle, farklı platformlarda profiller oluştururken, mevcut olan her alanı doldurduğunuzdan emin olun. Markanızın ne yaptığını, misyonunun ve vizyonunun ne olduğunu ve işyerinin açılış ve kapanış saatleri gibi diğer temel ayrıntıları, iletişim ayrıntılarını görün. e-posta, telefon numarası, web sitesi bağlantısı vb.

4. Ürünleriniz ve Servislerinizle İlgili Anahtar Kelimeler Ekleyin
İyi araştırılmış ve iyi uygulanmış bir anahtar kelime stratejisine sahip olmak, günümüzde dijital pazarlama için kritik bileşenlerden biridir . Bu nedenle, sosyal medya profillerinizde işletmeniz, ürünleriniz ve hizmetlerinizle alakalı anahtar kelimeler eklediğinizden emin olun. Bu, takipçilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin sizi arama motorları aracılığıyla kolayca bulmalarına yardımcı olur. Örneğin, 3B yazdırma hizmetleri sunuyorsanız, “İngiltere'de ucuz 3B yazdırma hizmetleri”, “ucuz 3B yazdırma hizmetleri” vb. Gibi anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Elbette, Google Arama Konsolu, KeywordTool.io gibi araçları da kullanabilirsiniz. , vb. endüstrinizdeki popüler anahtar kelimeler hakkında bilgi edinmek için.

5. Kötü İçerikten Kendinizi Koruyun
Markanızı büyütmek istiyorsanız, sosyal medya profillerinizi kötü yazılardan ve fotoğraflardan ayırmanız gerekir. Bunun için, hayranlarınızın / takipçilerinizin sizi etiketlediği içerikleri düzenli olarak kontrol etmeniz ve gözden geçirmeniz gerekir. Markanızın değerlerine uymayan bir resim veya video bulursanız, derhal etiketini kaldırmanız gerekir. Aksi takdirde, bu tür yayınlarda sık sık etiketlenirseniz, kullanıcıların sizi tamamen etiketlemesini önlemek için gizlilik ayarlarınızı da değiştirebilirsiniz.

6. Bağlantıları Test Et
Kötü bağlantılar düşündüğünüzden daha yaygındır. Erişilemez hale getirmek için karakter atlamak ya da bir bağlantıya istenmeyen bir nokta (.) Veya kısa çizgi (-) eklemek gibi küçük hatalar alır. Web sitesi bağlantıları, blog bağlantıları ve diğer sosyal medya hesaplarına ait bağlantıları içeren sosyal medya profillerinize koyduğunuz bağlantıları test etmezseniz, müşteri olmakla ilgilenen tonlarca yeni takipçiyi kaybedebilirsiniz. ancak web sitenizi ziyaret edemezsiniz.

7. “Pin” Önemli İçerik
Blogosferde eğilimi olan bir konuyla ilgili en ayrıntılı ve kapsamlı blog yayınlarından birini yazdınız mı? Ya da belki yeni ve heyecan verici bir web seminerine ev sahipliği yapmak istiyor musunuz? Önemli bir etkinlik veya içerik oluşturduysanız, tüm ziyaretçilerin kaçırmaması için onu sosyal medya sayfanızın en üstüne eklemeniz iyi bir fikirdir. Derslerini inceleyerek Twitter ve Facebook gibi platformlarda kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca , nasıl gidileceği ve her birinin sayılması için en iyi uygulamaları okuyabilirsiniz .

8. Katılım için Harekete Geçirme Çağrısı kullanın
İşletmenizi bir üst seviyeye çıkarmak için “bugün sipariş (ProductName)” veya “(ProductName) pazarlama stratejilerinizde olası bir şey yok. İşletme web sitelerinde ve bloglarda kendiniz görmek için bugün bir tanıtım yapın. Bunlara, müşterilerin ödeme yapan müşterilere dönüşmesini teşvik eden harekete geçirme ifadesi (CTA) ifadeleri denir . Sosyal medya profillerinizi geliştirmek istiyorsanız, bunlara bu gibi ifadeleri mümkün olduğunca eklemelisiniz.

9. Post Kalite İçeriği
Sosyal medyada yayınladığınız içeriğin, profilinizin kalitesiyle de aynı olması gerekir. Bu yüzden, dikkatle paylaştığınız görüntüleri ve videoları seçin. Günde sadece bir tane kaliteli video göndermek, 10'unun yerine, alt düzey ve sönük olan videolardan daha iyidir.

10. Aktif Olun
Facebook gibi sosyal medya platformları bugün oldukça büyük oldu. Bu nedenle, birçok aramada görünmek ve hayranlarınızın haber yayınlarında görünmek istiyorsanız, düzenli aralıklarla yeni içerikler yüklemelisiniz. Bunu yapmadığınızda, başkalarının içeriğini paylaşmalı, yayınlara yorum yazmalı ve kendi yazılarınızdaki yorumları yanıtlamalısınız. Başka bir deyişle, aktif olun!

İşte bu, sosyal medya profillerinizi optimize etme ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmanın yollarından bazıları. Bugün onları deneyin ve etkisini görün!
 
Geri
Üst Alt