Smf Forum Açılmama Sebebi Nedir? Neden Site Açılmaz Hale Gelir? Nasıl Düzeltilir

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

muratbora

Kayitli Üye
Smf Forum Açılmama Sebebi Nedir? Neden Site Açılmaz Hale Gelir? Nasıl Düzeltilir?

SMF forum sitem her 2 hafta'da bir açılmaz hale geliyor, her defasında SQL yedek alıp forumu sıfırdan tekrar kurup SQL 'i geri yükleyerek sitenin açılmasını sağlıyorum!

Fakat artık bu gına getirmeye başladı her 2 haftada forumu sıfırdan kurmak!
Bu neden kaynaklanıyor? Site neden açılmıyor? https://www.turizmtasimacilik.com/forum/  şu anda açılmıyor, tekrar kurmadan bunu nasıl düzeltebilirim önerileriniz nedir?

Merhabalar ManasV2 Temasını Forumumda Kullanıyorum Çok Başarılı Bir Tema Ellerinize Sağlık.
Ama Üye Kaydına Bir Text'box Ekleyip Giriş Yapılmasını İstiyorum
Okul Forumu olarak kullanıyorum Örnek :
Okuduğunuz bölüm : .........
Diye Bir Giriş Eklemek İstiyorum Yardımcı Olurmusunuz Teşekkürler
[email protected]
Gmailden İletişime geçerseniz sevinirim Burdan'da takip Ediyorum

muratbora' Alıntı:
Smf Forum Açılmama Sebebi Nedir? Neden Site Açılmaz Hale Gelir? Nasıl Düzeltilir?

SMF forum sitem her 2 hafta'da bir açılmaz hale geliyor, her defasında SQL yedek alıp forumu sıfırdan tekrar kurup SQL 'i geri yükleyerek sitenin açılmasını sağlıyorum!

Fakat artık bu gına getirmeye başladı her 2 haftada forumu sıfırdan kurmak!
Bu neden kaynaklanıyor? Site neden açılmıyor? https://www.turizmtasimacilik.com/forum/  şu anda açılmıyor, tekrar kurmadan bunu nasıl düzeltebilirim önerileriniz nedir?

“HTTP Error 503 – Service Unavailable” Hatası Nedir?
Web sunucusu Http taleplerine yanıt vermediği zaman “HTTP Error 503 – Service Unavailable” hatası görüntülenir.
Birçok nedenden dolayı bu hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz, bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Aşırı CPU veya Ram kullanımı,
Aşırı trafik,
Windows sunucularda rapor oluşturma veya rapor sunucusuna ilk erişim sırasında görüntülenebilir,
Sunucu bakım çalışmaları,
Sunucuya yapılan saldırılar (DDOS, hack, bruteforce vb.),
Sunucunun kötü şekilde yapılandırılması,
Bant genişliği kullanım limitlerinin dolması,
Uygulama Havuzu (Application Pool) hizmetinin çalışmaması.

Bu hatanın görüntülenmesi nasıl önlenebilir?

Uygulama Havuzu (Application Pool) hizmetinin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Bazı durumlarda Windows sunucularda IIS hizmetinin yeniden başlatılması gerekebilir.
İstek sırasını (request queue) kontrol ediniz. Yoğun trafik alıyorsanız bu değeri yükseltmeniz gerekebilir.
Aşırı işlemci (CPU) ve Ram kullanımını kontrol ediniz, kurulu uygulamalar, eklentiler, temalar ve web sitesinin tasarımı aşırı işlemci veya Ram kullanımına neden olabilir. Kontrol panelinizden kaynak kullanımınıza göz atınız.

qqqas' Alıntı:
Merhabalar ManasV2 Temasını Forumumda Kullanıyorum Çok Başarılı Bir Tema Ellerinize Sağlık.
[email protected]

Merhaba Bunu yapmak sorun değil sorun bundan sonrasi php sistemde her sol koda birde taban eklememiz gerek div-id-ali-alinin idesinde okuduğu bölum işlenmiş olmasi lazim? ki biz bunu ceke bilelim.

orhan' Alıntı:
qqqas' Alıntı:
[email protected]

Merhaba Bunu yapmak sorun değil sorun bundan sonrasi php sistemde her sol koda birde taban eklememiz gerek div-id-ali-alinin idesinde okuduğu bölum işlenmiş olmasi lazim? ki biz bunu ceke bilelim.
Sayın Moderatör pek anlayamadım işin açıkcası kodlarla ilgili bilgim %25 derecesinde dm yoluyla daha açık yardımcı olurmusunuz teşekkürler .

[member=2]orhan[/member] Yardımcı olabilirmisiniz acaba moderatör bey ?

qqqas' Alıntı:
[member=2]orhan[/member] Yardımcı olabilirmisiniz acaba moderatör bey ?
Merhaba ben konunun pratiğini anlatim malesef mod yazmiyorum buna zamanim yok smf destek sitelerinden yardim isterseniz daha iyi yardimci olurlar.

Geri
Üst Alt