Site Haritaları ve Googlebot?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
93
Tepkime puanı
35
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
Site Haritaları, Googlebot’un web sitenizi anlamasına yardımcı olabileceğiniz veya Google’ın dediği gibi ...

"Bir site haritası, Google’a ve diğer arama motorlarına site içeriğinizin organizasyonu hakkında bilgi vermek için sitenizin web sayfalarını listeleyebileceğiniz bir dosyadır. Googlebot gibi arama motoru web tarayıcıları sitenizi daha akıllıca taramak için bu dosyayı okur."

  • Siteniz gerçekten büyük.
  • Siteniz, birbirinden izole edilmiş veya birbiriyle bağlantısı olmayan büyük bir içerik sayfası arşivine sahiptir.
  • Siteniz yeni ve çok az dış bağlantı içeriyor.
  • Siteniz zengin medya içeriği kullanıyor, Google Haberler’de gösteriliyor veya diğer site haritaları uyumlu ek açıklamaları kullanıyor.

Site Haritaları şu anda birçok şey için kullanılıyor, ancak Googlebot’un kullanımına kadar, site haritaları temelde Googlebot’un web sayfalarınızı ziyaret ederken rehberlik amacıyla kullanabileceği bir URL'ler ve diğer verilerden oluşan bir liste oluşturuyor.

Google, burada site haritalarının nasıl oluşturulacağını açıklar .
 
Arama motoru rütbesini arttırmak büyük bir zorluktur. Artan arama motoru sıralaması için tüm web sitesi içeriğinizin arama motoru tarafından doğru bir şekilde indekslendiğinden emin olun. Web sitenize yeni bir şey ekliyorsanız, şu anda site haritası Google’a yeni eklemeler hakkında doğrudan bilgi verdiğinden çok önemli bir rol oynamaktadır.

Site haritasının faydaları:

- Site Haritası, Google’ın içeriğinizi bulmasına yardımcı olur:

Web sitenizi veya içerik arama motorunu aramak için, web siteniz yeniyse backlinks veya harici bağlantılar kullanın, ancak web sitenizde geri dönüşler oluşturmak uzun zaman alabilir ancak web sitenizde site haritası varsa, web sitenizi taramanıza ve dizine eklemenize yardımcı olur. & Lt

- Site Haritası, tarama ve dizine alma kalitesini artırır:

Web siteniz yeniyse, yüksek sıralarda kalması için web sitenizi güncellemeye ve değiştirmeye devam etmeniz gerekir. O zaman, daha iyi tarama ve dizin oluşturma için Google’a yeni bir site haritası göndermeniz gerekir.

- Google’a site haritası göndererek, Google web yöneticisi aracı, web sitenizin rapor sayısını sağlar.
 
aydınlatıcı bilgi olmuş eline sağlık.
 
Geri
Üst Alt