Simetrik Üçgen

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

market2020

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
Simetrik Üçgen
Bobin olarak da ifade edilebilen simetrik üçgen, genellikle bir devam modeli olarak bir trend sırasında oluşur. Formasyon, en az iki düşük yüksek ve iki yüksek düşük içerir. Bu noktalar birleştirildiğinde, çizgiler uzadıkça birleşir ve simetrik üçgen şekillenir. Ayrıca bunu başlangıçta geniş ve zamanla daralan bir büzülme kaması olarak da düşünebilirsiniz.
Trend: Bir devam modeli olarak nitelendirilebilmesi için, yerleşik bir eğilim (en az birkaç aylık) mevcut olmalıdır. Simetrik üçgen, kopuştan sonra devam etmeden önce bir konsolidasyon dönemini belirtir.
Dört (4) Nokta: Bir trend çizgisi oluşturmak için en az 2 nokta ve simetrik bir üçgen oluşturmak için 2 trend çizgisi gereklidir. Bu nedenle, bir oluşumu simetrik üçgen olarak düşünmeye başlamak için en az 4 nokta gereklidir. İkinci yüksek (2) ilkinden (1) daha düşük olmalı ve üst çizgi aşağı eğimli olmalıdır. İkinci düşük (2) ilkinden (1) daha yüksek olmalı ve alt çizgi yukarı eğimli olmalıdır. İdeal olarak, model bir kırılma meydana gelmeden önce 6 nokta (her tarafta 3) gold signals  ile oluşacaktır.
Hacim: Simetrik üçgen genişledikçe ve alım satım aralığı daraldıkça, hacim azalmaya başlamalıdır. Bu, fırtına öncesi sessizlik veya patlamadan önceki sıkılaştırma konsolidasyonu anlamına gelir.
Süre: Simetrik üçgen birkaç hafta veya birkaç ay uzayabilir. Desen 3 haftadan azsa, genellikle flama olarak kabul edilir. Tipik olarak, süre yaklaşık 3 aydır.
Breakout Zaman Çerçevesi: İdeal kırılma noktası, modelin gelişimi veya zaman aralığı boyunca 1/2 ila 3 / 4'ünde gerçekleşir. Modelin zaman aralığı, tepeden (üst ve alt çizgilerin yakınsaması) alt trend çizgisinin başlangıcına (taban) kadar ölçülebilir.  gold trading signals  1/2 yol noktasından önce bir mola erken olabilir ve tepeye çok yakın bir kırılma önemsiz olabilir. Sonuçta, tepe yaklaşırken, bazen bir kopma meydana gelmelidir.
Koparma Yönü: Kopmanın gelecekteki yönü yalnızca kopma gerçekleştikten sonra belirlenebilir. Yeterince açık görünüyor, ancak kopuşun yönünü tahmin etmeye çalışmak tehlikeli olabilir. Bir devamlılık örüntüsünün uzun vadeli eğilim yönünde kırılması beklense de, bu her zaman böyle değildir.
Koparma Onayı: Bir mola, geçerli sayılması için kapanış temelinde olmalıdır. Bazı tüccarlar, geçerliliği onaylamak için bir fiyat (% 3 mola) veya süre ( free gold signals 3 gün sürdürülür) filtresi uygular. Koparma, özellikle yukarı yönlü kırılmalarda hacimde bir genişleme ile gerçekleşmelidir.
Apex'e Dönüş: Kopmadan sonra (yukarı veya aşağı), tepe gelecekteki desteğe veya dirence dönüşebilir. Fiyat, kopma yönünde devam etmeden önce bazen kırılma etrafında tepe noktasına veya destek / direnç seviyesine geri döner.
Fiyat Hedefi: Kırılmadan sonraki hareketin boyutunu tahmin etmenin iki yöntemi vardır. İlk olarak, simetrik üçgenin en geniş mesafesi ölçülebilir ve kırılma noktasına uygulanabilir. İkinci olarak, kırılma yönünde eğimli (yukarı veya aşağı) modelin eğilim çizgisine paralel bir eğilim çizgisi çizilebilir. Bu çizginin uzatılması, potansiyel bir kırılma hedefini işaretleyecektir.


 
Geri
Üst Alt