Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajcınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

Tanıtım Ses Yalıtımı

Firmalar

Yeni Üye
Katılım
6 Ocak 2022
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Site Adı: Ses Akustik

Site Adresi: Sesakustik.net

Site Konusu: Ses Yalıtımı

Açıklama: Konutlarımızda ve işyerlerimizde konfor ve sağlığı etkileyen en önemli etkenlerden biri de gürültü kirliliğidir. Özellikle büyük şehirlerde ve trafiğin yoğun olduğu çevrelerde ses izolasyonu büyük önem taşımaktadır. Binanın dış çevre ile temasını sağlayan pencerelere büyük görev düşmektedir. Çevresel gürültünün değerlendirilmesi yönetmeliğine göre sağlıklı bir mekan yaratılabilmesi için konutlarda olması gereken azami gürültü seviyeleri şöyledir.

Bir ortamdan diğer ortama sesin iletilmesini engellemek ses yalıtımıdır. Özellikle gürültü kontrolünün önemli olduğu yerlerde, duvar ve asma tavan sistem çözümleri ses yalıtımı açısından önemli ve kritik değere sahiptir. Mimari tasarımda oluşturulacak yerinde detay çözümler, ortamın konfor düzeyine ve insanlar üzerinde bıraktığı etkiye olumlu katkıda bulunacaktır.

Hacim akustiği ve yapı akustiği düzenlemeleri de konfor şartlarının yerine getirilmesinde ciddi rol oynar. İç ortamda algılanan sesin kalitesi ve algılanabilir olması akustik çözümün ne derece yüksek olduğunu gösterir. Derslikler, tiyatro, sinema, konser salonu, seminer alanları ve toplantı odalarında verimin yüksek olması anlaşılabilirliğin yüksek olması ile doğrudan bağlantılıdır.
 
Üst Alt