SEO'da kullanılan alıntı

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Kopya içerik Google’ın en sevmediği durumlardan biridir. Her ne kadar önceleri kopya içerikle üst sıralarda varlığını siteler olsa da hepsi Google’ın geliştirdiği algoritmalarla yerle bir oldu diyebiliriz. Bu sebeple elbette ki kopya içeriğin SEO açısından olumsuz  etkileri vardır.

Hani öğretmenlerimiz sınav kağıtları aynı iki öğrenciden kopya çektiğini düşündüğünün notunu kırar ya, işte Google da aynı şekilde yazısı daha sonra indekslenmiş yani kopya çekmiş olan siteyi spamlar ve o sitenin sıralamasında hızlı bir düşüşe sebep olur. Hatta sitenizin büyük bir çoğunluğu kopya içerikten oluşuyor ise sadece sıralamanın düşmesine değil, tüm içeriğinizin arama motorlarından kaldırılmasına sebep olacak deindex cezasını da alabilirsiniz.

Ancak sizin özgün yazınız farklı siteler tarafından kopyalanmış ise işte burada kopya içeriğin olumlu yanını görürsünüz. Kopya içerik üreten siteler sıralamadan düştüğü gibi sizin sıralamanız yükselecektir.
 
Geri
Üst Alt