Seo Anahtar Kelime Analizi

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

azat

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Yaş
1020
Web sitesi
webtiryaki.com
SEO Anahtar kelime analizi nasıl yapılır? bugün sizlere bu konudan bahsedeceğiz. Bir sitenin geleceği ve başarısı tamamen anahtar kelime analizi ile bağlantılı bir durumdur.

Doğru bir SEO stratejisi oluşturabilmek, arama motorlarından yüksek miktarlarda hit elde edebilmek ve sonuç olarak internet sitesinden gelir elde edebilmek için doğru anahtar kelimelerin tespit edilip bu kelimeler üzerinden çalışmaların yapılması gerekir.

Anahtar kelime analizi neredeyse tüm sektörlerde faaliyet gösteren internet siteleri için önemli bir konu. Bol bol ziyaretçi çekebileceğiniz, aylık arama hacmi yüksek anahtar kelimelerin tespit edilerek bu kelimelerde üst konumlarda listelenmek ziyaretçi kitlelerinin sitenize akmasına olanak sağlar.

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?
İnternet ortamında yayın hayatını sürdüren web sayfalarının doğal arama sonuçlarından ücretsiz ziyaretçi çekebileceği sektörü ile alakalı anahtar kelimeleri bulunur. Bu kelimelerin analiz edilerek tespit edilmesi sonucunda bu kelimeler üzerinde çalışmalar yapılabilir.

Bir sitenin anahtar kelimelerinin tespit edilmesi için o sitenin sektörünün belirlenmesi, daha sonra ise o sektör ile alakalı hangi kelimelerin aranabileceği belirlenmelidir. Olası anahtar kelimeler şu kriterleri kapsayabilir;

. Sitenizde bulunan bir kategori ismi sizin anahtar kelimeniz olabilir.
. Web sayfanızda bulunan bir yazının başlığı anahtar kelimeniz olabilir.
. Siteniz üzerinde bulunan ürünlerin başlıkları veya ürün kategori başlıkları sitenizin anahtar kelimeleri olabilir.
Bu kelimelerin belirlenip Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı üzerinden aranma hacimlerinin tespit edilmesi sağlanabilir.

Aranma hacmi yüksek olan kelimeler seçilmeli ve bu kelimeler üzerinden çalışmaların yapılması sağlanmalıdır. Ürün satışlarınızı ve ziyaretçilerinizi arttırabileceğiniz kelimeler üzerine yoğunlaşmak daha mantıklı olacaktır.

Anahtar kelimeleri belirli aralıklarla yukarda paylaştığımız bağlantı üzerinden tekrar analiz edip arama hacimlerindeki değişimleri incelemeliyiz. Bakarsınız hacmi düşük olan kelimelerin aranma sayılarında yükselmeler meydana gelebilir ve yoğunluk verdiğiniz anahtar kelimeleri değiştirip farklı bir strateji benimseyebiliriz.

E-Ticaret Siteleri Ne Yapmalı?
Eğer internet siteniz ürün satışlarının yapıldığı bir E-Ticaret sitesi ise o zaman daha stratejik bir çalışma türü benimsemelisiniz. Ortada ürün satışlarının olduğu, satışların sürekli yüksek seviyelerde tutulması gereken bir platformda anahtar kelime planlamaları noktasal olarak yapılmalıdır.

E-Ticaret sitelerinin anahtar kelimeleri sadece SEO çalışmaları için değil, ayrıca Google Adwords gibi ücretli reklam birimlerinin daha etkili kullanılabilmesi için gereken bir konudur. Google Adwords Etkili Reklam Bilmiyorsanız bununla ilgili daha önce yazdığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Anahtar kelime seçimi yaparken az ve tıklanma olasılığı düşük, etkisiz kelimeleri seçmemeye özen göstermeliyiz. Daha çok bize hit kazandırabilecek ve sitemizi daha iyi yerlere taşıyabileceğimiz, yüksek arama hacimli kelimeleri seçmeye özen göstermeliyiz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt