Script satış

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
532
Tepkime puanı
175
Puanları
43
Konum
izmir
Script satış konusu günümüzde önemi koruyan hatta zaman geçtikçe daha da değerlenen bir iş kolu olarak karşımıza çıkıyor. Script satış alanında yalnızca temalar değil aynı zamanda birçok bot alım ve satım ticareti de gerçekleşiyor. Web siteleri yalnızca wordpress yazılımından ibaret değil. Özellikle kurumsal firmalar özel scriptleri tercih ederek web sitelerinde kullanıyor. Bu gibi özel scriptlerin wordpress gibi hazır sistemlerden birtakım farklılıkları bulunuyor. Örneğin özel scriptlerde admin paneli genelde yetersiz kaldığından dolayı daha sonra ek ücret karşılığında yeni bir panel yaptırılıyor. Oysa wordpress admin panelini ele aldığımız zaman herhangi bir eksik ve açık bulunmadığından dolayı kullanıcılar tüm işlemleri ve rahat bir şekilde yapabiliyor.

Webmaster forumlarında yer alan script satış kategorisinde yazılım uzmanları kendi tasarladıkları scriptlerin satışını yapmaktalar. Bireysel olduğu kadar kurumsal firmalar içinde scriptler tasarlanarak satışa sunuluyor. Kişiler, ihtiyaçları doğrultusunda bu kategoride yer alan scriptleri inceleyerek satın alabilir ve web sitelerinde kullanabilir. Script satış konusu webmaster forumları için vazgeçilmez bir unsurdur.

Özel yazılım sistemlerini kullanmak istemeyenler, hazır scriptleri tercih edebilir. Bunun yanında yazılımcı ile görüşüp sıfırdan özel olarak full tasarım bir script siparişi de verebilir. Elbette sıfırdan yazılan scriptin fiyatı yüksek olacaktır ancak benzersiz ve içinize sinen bir tasarım için fiyatın ne olduğunun bir önemi yok. Webmaster forumlarında yer alan script hizmetini satın almak istiyorsanız ilk olarak satışı yapan kişinin profili ve referansları incelenmeli. Satıcının referanslarından tatmin olduysanız scripti gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Bazı kişiler özel script diye az bilinen warezli temaları satmaya çalışıyor. Bu gibi olumsuzlukları yaşamamak için yukarıda da belirttiğimiz gibi scripti satın alacağınız kişinin referanslarını detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Bunun yanında kişinin forumda yapmış olduğu ticaretlerde incelenmeli ve hakkında olumsuz bir ticaret puanının olup olmadığı araştırılmalıdır. Tüm bu kontroller sağlandıktan sonra script satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal firmalar, hazır sistemler yerine bu şekilde özel scriptler kullanmaktalar. Ayrıca script satışını yapanlar bireysel olabildiği gibi kurumsal olarak da hizmet verenler var.
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst