Sakarya petek temizleme

arkan

Yeni Üye
Katılım
1 Eki 2019
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
Petek temizleme kalorifer sisteminizde üç yılda bir yapılması gerekmektedir. Özellikle kış aylarının yaklaşması, doğalgaz kullanımını artırmakta ve insanlar ekonomik olarak ısınmanın çarelerini aramaktadır.

Petek temizleme kombi servislerinin para kazanmak için uydurduğu, ürettiği bir işlem değildir. Önemini bilmeyen insanlar tarafından petek temizleme gereksiz ve lüzumsuz bir işlemmiş gibi bahsedilir. Ancak işin uzmanları tarafından yapılan ölçüm ve testlerde petek temizleme işlemi kombinizin ömrünü uzattığı gibi daha verimli çalışmasını sağlamakta ve evinizin veya işyerinizin daha hızlı ısınmasını sağlayarak enerji tüketimi sağladığı için ekonomik olarak katkı sağlamaktadır. Petek temizleme işlemi için ödenen küçük miktar kısa sürede kendisini amorti ettiği gibi çok daha fazlasının cebinizde kalmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle petek temizleme ihmal edilmemesi gereken bir işlemdir.

Petek Temizlemenin Avantajları
 • Yakıt tasarrufu sağlar. Çünkü yapılan temizleme işlemi sayesinde kombiniz daha verimli çalışır ve daha az doğalgaz kullanımı ile daha hızlı bir şekilde petekleriniz ısınır. Böylece ekonomik olarak artıya geçmiş olursunuz.
 • Peteklerin dengeli ve daha hızlı ısınmasını sağlar. Çünkü peteklerdeki kir petek içindeki suyun akışını yavaşlatır. Bu ise kombinizin daha fazla enerji tüketerek peteklerin daha yavaş ısınmasını sağlar. Ancak petek temizleme işlemi sayesinde bu sorun ortadan kalkar.
 • Kombi ve kalorifer tesisatınızın ömrünü uzatır. Bunun ekonominize olan desteği ortadadır.
 • Kombinizin gürültüsüz ve daha rahat, ekonomik çalışmasını sağlar. bu ise kombinizin ömrünü uzatır. Böylece daha rahat çalışan kombi aynı zamanda daha ekonomik çalışmaktadır.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Öncelikle Sakarya Petek Temizleme olarak bizimle irtibata geçtiğinizde müsait olduğunuz bir zaman için randevu verilir. Randevu saatinde uzman ekiplerimiz gerekli olan tüm ekipmanları ile birlikte petek temizleme için hazır bulunur ve petek temizleme için profesyonel anlamda çalışmaya başlarlar.
 • Yapılacak olan ilk iş petek tesisatınızın vanaları kapatılarak sistemde herhangi bir arıza, kaçak durumu varsa gözden geçirilir ve sistemde herhangi bir arıza veya kaçak tespit edilirse öncelikle o arıza giderilir.
 • Bütün kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme makinesi banyo veya WC gibi ıslak zemine kurulur. Eğer bu alana yakın kalorifer peteğiniz yoksa sorun değildir, çünkü ekiplerimizin kirli suyu buraya taşıyacak boruları bulunmaktadır. Böylece evinizde herhangi bir kirlenme durumu olmaz.
 • Petek temizleme işleminde uzman ekiplerimiz ev sahipleri kadar hijyene önem verirler. Evinizin herhangi bir alanı kirletilmeden bütün işlemler tamamlanır.
 • Bu titizlikle petek temizleme işlemi iki aşamadan olmak üzere başlatılır;
 • Aşamada kalorifer petek sisteminin üst boru sistemi temizlenir.
 • Aşamada ise kalorifer petek sisteminin alt boru sistemi temizlenir.
 • Petek temizleme işleminin iki aşamadan oluşmasının nedeni, ilk aşama kombi petek sistemine aittir ve burada kir, çamur ve çeper tarzı pislik olur ve ayrı temizlenmesi gerekir.
 • Petek temizleme işlemi normal şartlarda 1 – 2 saat aralığında tamamlanmaktadır. Ancak bu süre sistemde tespit edilen olası bir arıza nedeniyle uzayabilir. Böyle bir arıza olmadıktan sonra uzun süren bir işlem değildir.

Petek temizleme işlemi evde kendi başınıza yapılabilir mi?

Petek temizleme işlemi profesyonellik gerektiren bir iştir. Bunun için yüksek teknolojiye sahip uygun petek temizleme cihazına ihtiyacınız olacaktır. Burada kullanılacak olan cihazın uygunluğu büyük önem taşımaktadır. Örneğin basınç değeri 2 BAR’dan daha yüksek olan bir cihazla yapacağınız temizleme işlemi kombinize zarar verecektir. Bu durumda ise petek temizliği yapıp ekonomik tasarruf sağlamaya çalışırken daha büyük masraflarla karşı karşıya kalma durumu söz konusudur. Bu anlamda doğru cihazın doğru şekilde kullanılması profesyonellik gerektiren bir husustur.

Petek temizleme uzman ekipler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Sakarya petek temizleme uzman kadrosu, güler yüzlü ekibi ve profesyonel cihazları ile sizlere ekonomik, hızlı ve kaliteli petek temizleme hizmeti vermektedir.

Peteklerinizin daha temiz, böylece kombinizin uzun ömürlü ve daha verimli çalışmasını sağlayarak yakıt tasarrufu sağlamak ve ekonominizi daha güçlü tutmak istiyorsanız Sakarya Petek Temizleme tercih etmelisiniz.

Kombi Bakımı ve Petek Temizlemede Kaçırılmayacak Kampanya

Petek temizleme elbette yapılmalıdır. Ancak petek temizleme ile birlikte kombi bakımı da yapılırsa en doğru tercih yapılmış olur. Petekler temizlenmiş kombi bakımı yapılmamış olursa bu durumda kombi peteklerin beklentisi şeklinde çalışma kapasitesinde olmaz. Kombi bakımı yapılmış petek temizliği ihmal edilmiş olursa da kombi verimli petekler kirli yine bir dengesizlik söz konusudur ve istenilen netice yine tam olarak alınmaz. Bu nedenle kombi bakımı ve petek temizleme beraber yapılırsa en doğru karar ve tercih olur. Bu bağlamda Sakarya Petek temizleme kombi ve petek temizleme için kaçırılmayacak teklif sunmaktadır;

 • Kombi temizleme ve Petek Temizleme kampanyalı fiyatı sadece 200 TL’dir.
 • Sadece Petek Temizleme 150 TL
 • Sadece kombi bakımı ise 80 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Kış yaklaşırken hem petek temizleme hem de kombi bakım hizmetinden yararlanarak kışı keyifli, rahat ve ekonomik geçirebilirsiniz.
Kombi temizleme ve petek temizleme keyfi bir işlem değil, kombi ve petek tesisatı için gerekli zaruri bir işlemdir. Doğalgaz ve kombi sistemlerinin konforu tartışılmazdır ancak bu kadar bakım yaptırılmak zorundadır. Zamanında bakımları yapılamayan yıllarca konforu devam eden bir sistem yoktur.
Bu sistemler bakımları zamanındada yapıldığında size konfor sağlayacak sistemlerdir. Bu nedenle siz de kombi bakımı ve petek temizleme işlemini geç kalmadan uzman personelimize yaptırınız.

SAKARYA PETEK TEMİZLEME

Semerciler, Sait Faik Sk. No:30, 54100 Adapazarı/Sakarya
0264 606 01 52
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst