Reklam Ajansı Nedir?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

createandgrow

Yeni Üye
Katılım
1 Mar 2022
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İst
Reklam ajansı markanızı üst seviyeye taşımak için stratejiler oluşturarak yükselmesini sağlar. Sosyal medya ajansı, müşterilerinin reklam planlama, oluşturma ve yönetme işlemlerini yapan bir kuruluştur. Genel pazarlama ve satış promosyonları gibi önemli işlemleri ele alır. Reklam ajansları sesli, yazılı ve görüntülü metinlerle reklamlarını destekler ve içeriklerini güncel tutar. Radyo, televizyon ve özellikle internet ve diğer fiziki ortamlarda faaliyetlerini yürüten sürdürürler. Sadece internet ortamında reklam verenlere ise "Dijital Medya Reklam Ajansı" denir.

Reklam ajansı şirketinizin ya da markanızın bilinirliğini arttırmaya ve bu sayede gelirlerini yükseltmeye fayda sağlar. Satış öncesi rakip analizi, bütçe hesabı, raporlama gibi tüm süreci baştan sonuna kadar kontrol ederek markanın büyümesine katkıda bulunur. Bazı aşamalar ise şöyledir; müşterinin brief vermesi, ürün hakkında bilgiler toplamak, marka ve müşterilerin ürün ya da hizmete karşı beklentilerini araştırmak, kullanılacak ortam türünü ve ne zaman kullanılacağını planlama ve müşterilerden geri bildirim alarak eyleme geçmek gibi aşamaları vardır.

Şirketlerin bu ajanslarla çalışmasının nedenleri arasında ise bu konunun uzmanları, metin yazarları, sanat yönetmenleri, dijital pazarlama uzmanları, sosyal medya uzmanları gibi farklı işlevlerden oluşan bir ekibin olmasıdır. Bu profesyonel ekiple birlikte çalışmak markanızın tanınmasına olanak tanır.

Reklam ajansı çeşitleri arasında bulunan dijital pazarlama ajansları günümüzde teknolojinin ve internetin de hızla büyümesi ve gelişmesi sayesinde en çok tercih edilen ajanslardan biridir. Müşterilerine dijital mecralarda bulunan her türlü hizmeti verebilirler. Web sitesi tasarımı, web yazılım projeleri, mobil uygulama yazılımları, sosyal medya yönetimi ve post tasarımı, içerik yönetimi, e-ticaret siteleri, Google adwords, dijital pazarlamadan strateji geliştirmeye kadar birçok sınırsız hizmet vermektedir. Günümüzde herkesin sosyal medyası olduğu için hedef kitle bu reklamları sürekli ana sayfasında görür ve markanın bilinirliği artar.

Sitemiz: Create and Grow Reklam Ajansı | Sonuç Odaklı Dijital Pazarlama

Instagramda post paylaşımlarda, Twitter’da tweet okurken ve Facebook’ta gezerken bu ilgi çekici reklamlar sürekli karşımıza çıkarak tıklamamıza ve ürün ya da hizmeti görmemizi sağlıyor.
Siz de markanızın tanınması için işlerinizi profesyonel bir ekibe bırakabilir ve markanızın büyümesine olanak sağlayabilirsiniz.
 
Geri
Üst Alt