P&F Ölçeklendirme ve Zaman Dilimleri

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

market2020

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
P&F Ölçeklendirme ve Zaman Dilimleri
Günlük P&F çizelgeleri uzun vadeli analizler için en uygun olsa da, orta vadeli bir görünüm elde etmek için gün içi aralıklara genellikle ihtiyaç duyulur. Bir sonraki analitik adım (kısa vadeli) aralığı ve kutu boyutunu daha da azaltmak olacaktır. % .25'lik bir kutu boyutunu kullanan 15 dakikalık bir grafik, birçok menkul kıymet için yaklaşık bir aylık verileri kapsayacaktır. Analize en uzun geri dönme periyoduyla başlamak, haritacıların daha büyük eğilimi tanımlamasına olanak tanır. Daha kısa sürelere geçerken bunu aklınızda bulundurun. Uzun vadeli eğilim yükseldiğinde kısa vadeli yükseliş kurulumları arayarak ticaret sonuçları iyileştirilebilir. Yukarıda gösterilen ayarlar genel yönergeler anlamındadır. Chartistler, kendi P&F grafiklerini yatırım tarzlarına uyacak şekilde yapılandırmalıdır.
https://www.gold-pattern.com/
Gün içi grafikler normalde kısa vadeli analizlerle ilişkilendirilse de, haritacılar, gün içi verilerin Nokta ve Şekil grafiklerinde ne kadar geriye uzanabildiğine şaşırabilirler. Analitik zaman çerçevesini belirleyen, geçmişe doğru olan bu zaman uzantısıdır. Genel olarak, sadece bir ay öncesine uzanan grafikler kısa vadeli olacaktır. Birkaç ayı uzatan grafikler çoğunlukla orta vadeli olacaktır. Bir yıldan uzun süren grafikler, uzun vadeli analizler için uygun olacaktır. Bir Nokta ve Şekil grafiğinde gösterilen geçmiş verilerin miktarı sabit değildir. Bunun yerine, bu yeniden gözden geçirme süresi, fiyat tersine çevirme sayısına bağlıdır ve bunlar da kutu boyutu, ters çevirme miktarı ve veri aralığından etkilenir. Bu makale, grafikçilerin analizlerine en uygun zaman aralığını seçmelerine yardımcı olmak için birkaç farklı P&F ayarı gösterecektir.
Yüksek-Düşük Yöntemi
Gün içi verilere geçmeden önce, P&F fiyatlandırma metodolojilerindeki farkı anlamak önemlidir. Kullanılabilir iki fiyatlandırma yöntemi vardır: Yüksek-Düşük Yöntemi ve Kapatma Yöntemi. Her yöntem yalnızca bir fiyat noktası kullanır. Açıkçası, Kapatma Yöntemi yalnızca kapanış fiyatını kullanır. Yüksek-Düşük Yöntemi yüksek veya alçak kullanır, ancak ikisini birden kullanmaz. Bazen ikisi de göz ardı edilir. İşte yüksek-düşük yöntemi için kurallar.
Mevcut sütun X'lerin bir sütunu olduğunda (ilerleme):
توصيات الذهب
Başka bir X çekilebildiği zaman yüksek kullanın ve ardından düşük olanı yok sayın.
Başka bir X çekilemediğinde düşük kullanın ve düşük 3 kutulu ters çevirmeyi tetikler.
Yüksek, başka bir X'i garanti etmediğinde ve düşük 3 kutulu ters çevirmeyi tetiklemediğinde, her ikisini de dikkate almayın.
Mevcut sütun O'ların (düşüş) bir sütunuysa:
Başka bir O çekilebildiği zaman düşük kullanın ve sonra yüksek olanı yok sayın.
Başka bir O çekilemediğinde ve yüksek 3 kutulu ters çevirmeyi tetiklediğinde yüksek kullanın.
Düşük, başka bir O gerektirmediğinde ve yüksek 3 kutulu ters çevirmeyi tetiklemediğinde, her ikisini de göz ardı edin.
Yüksek-Düşük Yöntemi'nde kullanılan yalnızca bir veri noktasıyla, bazı önemli verileri tablo üzerinde veya daha doğrusu grafik dışında bırakmak mümkündür. Gün içi verileri kullanmak bu sorunun çözülmesine yardımcı olur. NYSE ve Nasdaq'ta normal bir işlem gününde yaklaşık 6,5 saat var. Bu, 7 altmış dakikalık periyot, 13 otuz dakikalık periyot, 39 on dakikalık periyot vb. Olacağı anlamına gelir. Gün içi dönemlerde Yüksek-Düşük Yönteminin kullanılması, günlük verileri kullanan Yüksek-Düşük Yönteminden daha fazla fiyat hareketi yakalayacaktır. 60 dakikalık bir grafik, Yüksek-Düşük Yöntemi ile bile günde 7 veri noktası kullanır. Her 60 dakikalık süre için yüksek-düşük aralık kullanılır. Bu, önemli salınımların, yükseklerin veya düşüklerin kaçırılmayacağı anlamına gelir.
توصيات الذهب
3-9 Aylık Grafikler
Gün içi veriler genellikle kısa vadeli grafiklerle ilişkilendirilirken, gün içi aralıklar genellikle orta vadeli güzel P&F grafikleri üretir. Tabii ki, kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli tanımları ticaret veya yatırım tarzınıza bağlıdır. Günlükten 60 dakikalık bir aralığa ve% 1'lik bir kutu boyutundan% 50'lik bir kutu boyutuna geçmek, grafikte kapsanan süreyi azaltacak ve hassasiyeti artıracaktır. Çoğu durumda, bu grafikler 3-9 ayı uzatacak ve bu, birçok tüccar için orta vadeli zaman dilimini kapsamaktadır. Aşağıdaki P&F grafikleri, Urban Outfitters ve VF Corp.'u 60 dakikalık verilere ve kutu başına% .50'ye göre göstermektedir.
توصيات العملات

 
Geri
Üst Alt