Özel ve Riskli Blog Backlink Ağları Tarafından Kanmayın

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ismet

Kayitli Üye
Katılım
21 Ara 2018
Mesajlar
68
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Herkes, geri bağlantıların Google’da iyi bir sıralamada olmanızın temeli olduğunu bilir. Bununla birlikte, işletmede pek çok yeni insan anlamadığı için, geri dönüşler almanın doğru bir yolu var ve yanlış bir yol var. 
Blog Backlink Ağları Nedir?
Özetle, bunlar çok sayıda ücretli web sitesine bağlantı veren veya daha iyi bir “bağlantı grubu” olarak bilinen bloglardır. Google, bu web sitelerinden büyük bir tutkuyla nefret ediyor ve agresif bir şekilde varlıklarıyla interneti duyarsızlaştırmaya başladı.
Örneğin, muhtemelen orada 5 kişi için ya da aynı fiyata bile olsa birkaç kişi için geri dönüş vaat eden insanları gördünüz. Geriye satan herhangi bir kaynağa dikkat etmek zorundasınız, çünkü onların sadece müşterileri değil, onları ucuza satıyorlarsa, o zaman kaç kişiye bağlandıklarını hayal edin.
 
Google neden umursar?
care.png

Google, yıllar boyunca kaliteye büyük önem vermekte ve arama sonuçlarının en üstünde olmadığından emin olmak istiyorlar çünkü insanlar oraya ulaşmak için para ödüyorlar. Google, insanların blog çiftliklerinden sürekli olarak ucuz geri dönüşler alabilecekleri ve arama motorlarının tepesine yükselebilecekleri bir sistem istemiyor.

Renkli SEO dışı karanlık günlerinde, insanlar aslında meta açıklamaları, meta anahtar kelimeler, meta etiketler ve bir web sayfasının arka planında anahtar kelimeleri harmanlayarak yüksek rütbeli. Yetişkinler için arama terimleri sıralaması yapan insanlar olabilir, ancak web siteleri marka spor ayakkabıları satmakla ilgiliydi. Bu kesinlikle Google için ideal bir sistem değildi ve bunu biliyorlardı, ancak o zamanlar bu konuda bir şeyler yapacak kaynakları yoktu.

Riskli bir Blog Ağı Nasıl Belirlenir
Bir web sitenize sahipseniz veya çevrimiçi para kazanma işindeyseniz, istenmeyen e-postalar alacak ve Skype'ınıza her zaman istek ekleyeceksiniz. İstenmeyen e-postalar, işin sadece bir kısmıdır ve bu tekliflerden bazıları habersiz gelmeye çekici gelebilir. İşte size cezalandırmanızı sağlayacak riskli bir blog ağına dahil olabileceğinizi anlatan bazı anlatım işaretlerinden bazıları.
# 1 - Bu son derece ucuz


Şimdi tam olarak açıklığa kavuşalım, bu dünyadaki hiçbir şey özgür değil ve sahip olmaya değecek hiçbir şey kolay değil. Bu da yüksek kaliteli backlinkler için de geçerli. İnsanların web sitelerine ucuza link vermeyi öneren bir blog görürseniz , bunun hemen bir aldatmaca olduğunu söylemiyorum, ama muhtemelen şu anda bağlantı kurdukları yüzlerce kişiye sahipler. Google, planını yakaladığında bağlantıları sonunda yararsız olacak ve sitelere bağlantı, bağlantıları olması nedeniyle cezalandırılabilir.
# 2 - Bu ağların sahipleri sürekli müşteri arıyor
Yazma işinde öğrendiğim en değerli şeylerden biri, profesyonel müşterilerin bireysel yazarlara gitmemesi, yazarların onlara gelmesine izin vermesidir. Aynı zamanda kurulan ve profesyonel SEO şirketleri ile aynı. Profesyonel firmaların kaygıları altında sonuçları olan tüm gün spam istemedikleri ve insanların ağlarına bir link eklemeleri için sadece 5 dolar talep ettikleri herhangi bir şeyi garanti edemem.
# 3 - Ağ nişi tutarlı değil
Çimen ile ilgili bir web sitesine bağlı bir çevrimiçi para kazanma web sitesi olduğunu fark ederseniz, bu kişilerin tam olarak kime bağlandıkları umrunda değilsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda ağ bloglarının çoğu onu gizlemeye ya da müşterilerini kategorilere ayırmaya çalışmaz. Bir bağlantı grubuna giderseniz, müşterilerinin çoğunluğunun bir sayfadan bağlantıda olduğunu fark edersiniz ve sitenin bağlı olduğu alanın gerçekten ne olduğu ile ilgilenmezler
Sıralamanızı güçlendirmeyi vaat eden bir ağdan yüksek düzeyde bir otorite backlink almanın ne kadar cazip olabileceğini biliyorum, ancak uzun vadede sadece onları düşürecekler. 2014 yılı içindeyiz ve insanlar Google’ın yüksek kaliteli içeriğe odaklandıklarının çoğunu vurgulamak istediğini hala anlamadılar . Popüler Fiverr web sitesinde sunulan çok sayıda hizmet gibi. Bu hizmetlerin birçoğu eğlenceli veya eğlenceli olabilir, ancak dürüst bir şekilde web siteniz için SEO'ya yalnızca 5 dolara güvenecek birine güveniyor musunuz?

Arabanı 5 dolara tamir edecek bir tamirciye güvenir misin? Bazı parçaların soyulmasını veya arabanızın zorlukla tükenmesini istemediğiniz sürece, bu sorunun cevabı muhtemelen hayır. Aynı şey SEO için de geçerliyken, ucuz SEO kısa vadede faydalı gözükse de, web siteniz yolda ciddi hasar alacaktır . Sadece bu değil, Google’ın sitenizi yeniden dizin oluşturduktan sonra yeniden değerlendirmesini sağlamak çok üzücü çünkü bir milyonlarca mazeret duyuyorlar.

İşinizin, web sitelerinin dizine eklenmemiş olan kişilerin başvurularını sıralamasını yükseltmek için blog ağları gibi hizmetleri kullandıklarını hayal edin. Ne kadar saçmalamak zorunda olduklarını hayal edebiliyor musun? Mazeretlerin büyük bir çoğunluğunun, kimin için sıralama yaptığını bilmeme, onların suçu olmama ya da bir daha yapmamaya üzülme ve ümit verme vaadiyle geldiğine eminim.

Alt çizgi
Sıralamanıza ve SEO sıralamanızı arttırma konusundaki ciddiyetinize zarar vermek istemiyorsanız, her şey uygun şekilde sıralanmazsa blog backlink ağlarını kullanmayın . Artık günlerden kaçınmaları oldukça kolaydır ve herhangi bir gölgeli SEO taktiklerini denemekten kaçınmak için sağduyu kullanıyorsanız, iyi olmalısınız.

Nişunuzdaki bir izleyiciye ulaşmak ve doğal yoldan yüksek arama motoru sıralamaları elde etmek istiyorsanız, basit cevap kaliteli içerik üretmektir . Sitenizi bir köle ücretli serbest site için 50 sent ödediğiniz içerikle alçaltmayın ve interneti, doğrudan bir link vermeyi kabul edecek herhangi bir kişiden doğrudan sitenize bağlantılarla alçaltmayın. Google bu eyleme karar verdi ve artık işe yaramıyor.

İnternette güvende kalmak ve web sitenizi doğru yöne yönlendirmek, başarınızı garanti altına almak için en iyi ve en güvenilir yoldur. Son derece rekabetçi nişlerde rütbeni arttırma sözü veren ucuz ve cazip tekliflerin kurbanı olma, çünkü sadece paranı alıp kaçma şansları da var. En kötüsü, sanal hizmetler söz konusu olduğunda, PayPal bir ürünün teslim edilip edilmediği ile ilgilenmiyor. Bir ürün veya hizmet gönderilemez veya izlenemezse, paranızı geri almanız için savaşmazlar.

Güvende kalın ve web sitenizin güvenliğini ve hayatta kalmasını sağlamak istiyorsanız, yalnızca ilgili ve yüksek kaliteli kaynaklardan bağlantılar edinin .

Bağlantı kurma hakkında daha fazla bilgi ister misiniz? Buradaki link oluşturma konusundaki kapsamlı rehberimize göz atın : SEO Link Building: Ultimate Adım Adım Kılavuz
 
Eline sağlık güzel paylaşım.
 
Geri
Üst Alt