Makale Alım ve Satım Kuralları

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
519
Tepkime puanı
171
Puanları
43
Konum
izmir
Merhaba,

Forumda hem işverenlerin hem de yazarların haklarını korumak adına makale alışverişini bir dizi kurala bağlama kararı aldık. Forumdaki ticaretin bu kurallarla daha kaliteli bir seviyeye taşınacağına inanıyoruz.

1) Türkçe içeriklerde en düşük fiyat her 100 kelime için 1.50 TL, yabancı dillerde yazılan içeriklerde her 100 kelime en düşük fiyat 3 TL olarak belirlenmiştir. Her iki tarafın da bu tutarın altında teklif vermeleri yasaktır. Bu yasağı çiğneyen yazar ve işverenler için bir haftaya kadar ban cezası uygulanır.

2) Taraflar arasında fikir birliği sağlanmadığı sürece, anlaşma gerçekleştikten sonra fiyat değişikliği yapılamaz.

3) Taraflar birbirlerine verdikleri taahhütleri yerine getirmekle yükümlüdür. İşin teslimine ilişkin karar kılınan tarih yazar tarafından gözetilmeli, işveren tarafından taahhüt edilen ücret aksi bir anlaşma sağlanmadıysa zamanında ödenmelidir.

4) İçerik sağlayıcılar, özgün içerik talebinde bulunan müşterilere copy-paste içerik teslim edemezler. Bazı sektörel içeriklerin %100 özgün cümleler içermesi dilimizin yapısı gereği mümkün olmamakla beraber, başka bir içerikle %30'dan fazla birebir cümle benzerliği içermesi halinde müşteriye ödeme yapmama ve yazarı şikayet etme hakkı doğar. Akademik makale ve tezlerde bu oran %15 olarak belirtilmiş olup, her iki hizmet türünde de alıntılar oranlara dahil edilemez.

5) Yazarlar anonim kalma hakkına sahiptir. Böyle bir durumda, işveren, yazardan aldığı içeriğin herhangi bir yerinde yazarın ad ve soyadı ile iletişim adreslerine yer veremez.

6) İşverenler anonim kalma hakkına sahiptir. Yazarlar, herkese açık referans göstermeden önce işverenden izin almak zorundadır.

7) İş öncesi ücret alan yazarlar, sonradan gelişen herhangi bir nedenle işi teslim edemeyeceklerse, sorunsuzca teslim ettikleri içeriklerin ücreti hariç olmak üzere, tahsil ettikleri ücreti ivedilikle işverene göndermek zorundadır.
 
Geri
Üst Alt