Kurumsal SEO Nedir?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

samet

Kayitli Üye
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
52
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
1020
enterprise-seo.jpg


Kurumsal SEO, gelirinizi artırmanın ve sitenize daha fazla trafik çekmenin en iyi yollarından biridir. Terimin kendisi, kapsamlı web siteleri olan (genellikle 1000'den fazla sayfa) daha büyük kuruluşlar için arama motoru optimizasyonuna atıfta bulunmak için kullanılır.

Her işletme yerinde bir SEO stratejisine sahip olmalıdır, ancak kurumsal SEO herkesin ve her şeyin senkronize çalıştığından emin olmak için 1000 ürün veya hizmete sahip kuruluşlar için kesinlikle gereklidir. Bu, kurumsal SEO yönetimindeki dijital pazarlama ekibinin, küçük bir şirketinkinden çok daha uzmanlaşmış olacağı anlamına gelir.

Sitenin birden fazla alanını yönetmek yerine, her ekip üyesi trafiği artırmak için kendine özel işleri için sorumluluk alır. Kurumsal organizasyonların büyüklüğü göz önüne alındığında, web sitesi trafiğindeki en düşük artış bile, çok sayıda yeni ziyaretçiyi hesaba katabilir.

Genel SEO prensipleri, kurumsal olmayan işletmelerle uğraşırken aynı olmasına rağmen, bu daha büyük siteler, ölçeklendirilebilecek SEO stratejileri gerektirmektedir. Öyleyse, en iyi sonuçları verdiği kanıtlanmış 3 ana stratejiye bir göz atalım.

3 Anahtar Kurumsal SEO Stratejileri
1. Anahtar Kelime Seçimi
Anahtar kelime seçimi, geleneksel SEO’nun temel bir parçasıdır ve şirkete uygulandığında daha da önemlidir. Anahtar kelime hacmine ek olarak, kurumsal SEO yöneticilerinin de sıralama zorluğunu, arama amacını ve mevcut sonuçları analiz etmesi gerekir.

2. Şablon Optimizasyonu
Kurumsal SEO’da 1000’li web sitesi sayfasını yönetirken, her bir sayfayı tek tek taramak zorunda kalmamak için gerekli tüm etiketleri içeren bir şablon kullanmak çok önemlidir. Wordpress'e aşina olan herkes bu etiketleri meta açıklamaları ve image ALT gibi daha önce kullanmış olacak.

3. Sabit İçerik
Kaliteli içerik oluşturmak ve yayınlamak, kurumsal SEO için çok önemlidir ve bir şirket blogu, sitenize ziyaretçi getirmenin en iyi yollarından biridir. Video, resim ve metin gibi tüm içerik türleri burada kullanılabilir. Araştırmalar, kullanıcıların daha uzun içeriğe daha fazla ilgi duyduğunu, ancak kullanıcının aramasında anahtar kelimelerle aynı hizada bulunan becerikli kısa form içeriğinin göz ardı edilmemesi gerektiğini gösteriyor.

Kısa ve uzun biçimli bir içeriğin karışımı genellikle en iyisidir, ancak başlangıçta izleyiciniz için neyin daha iyi olduğunu görmek için farklı içerik türlerini ve çeşitlerini test etmek iyi bir fikirdir. Siteniz için bir içerik parçası oluştururken daima bu iki soruyu sorun:

.İçerik kullanıcıya değer sağlıyor mu?
.İçerik orijinal, ilgi çekici ve bilgilendirici mi?

Kurumsal SEO Platformu Kullanma
Büyük ölçekli SEO projeleri, kurumsal SEO platformu kullanmaktan büyük ölçüde faydalanacaktır. İyi bir platform, dijital pazarlama ekibinin üretkenliği ve sonuçları en üst düzeye çıkarırken hatalarını en aza indirmesine yardımcı olacaktır. Kurumsal SEO çalışmalarınızı desteklemek için doğru yazılımı bulmak, hedeflerinize ve değerli bir yatırımınıza ulaşmanın en iyi yollarından biridir.

Alt bilgi
Kurumsal SEO zor olabilir ancak doğru yapıldığında yüksek bir YG sağlayabilir. İyi yapılandırılmış bir ekip ve yerinde ayrıntılı bir kurumsal SEO planı ile sitenizin yüksek kalitede trafikte önemli bir artış elde edeceğinizi garanti edebilirsiniz. Doğru yazılımla, sonuçlarınızı daha da artırabilirsiniz.
 
Geri
Üst Alt