Kod Yazmanıza İmkan Veren En İyi Online Kod Editörleri

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
93
Tepkime puanı
35
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
Bilgisayarınızın iyi olmaması ya da uzun süren kurulum aşamalarını atlamak istemeniz gibi çeşitli sebeplerden dolayı tarayıcınız üzerinden kod yazmak istemiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda yapabileceğimiz en mantıklı şey, bulut tabanlı IDEleri kullanmak olacaktır.

Bulut IDE Nedir?
Bulut IDE ya da Cloud IDE'ler, kod düzenleyici, derleyici ve hata ayıklayıcı içeren web tabanlı bir geliştirme ortamıdır.
Bulut IDE'nin ana avantajı, IDE'ye dünyanın her yerinden erişebilmenizdir. Bu durum, uzak kalmış bir coğrafi ekibin daha verimli ve etkili bir şekilde işbirliği yapabilmesine imkan vermektedir.

En İyi Online Kod Editörleri
1. GitHub Codespaces
GitHup.jpg


GitHub Codespaces; Visual Studio 2019, Visual Studio Code ve modern web tarayıcılarını destekler. Microsoft ve Github'ın ürünü olan Codespaces ile araçlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir ve tarayıcınızdan bile kod yazmaya devam edebilirsiniz. Codespaces, şuan için ücretsiz erken erişimde. Beta sürümüne erişip test etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

2. Repl.it​

Repl_it.jpg
50'den fazla yazılım dili destekleyen Repl.it ile takım arkadaşınızla online bir şekilde projelerinizi geliştirebilirsiniz.
Ücretsiz olan başlangıç paketi bile yeni başlayanlar için yeterli olacaktır. Bilgisayarınızdan kod yazamıyorsanız Repl.it kullanabilirsiniz. Repl.it'i hemen ücretsiz kullanmaya başlamak ya da ücretli paketleri incelemek için buraya tıklayın.

3. CodeSandbox​

CodeSandbox.jpg

Web geliştiriciler için online ve hızlı bir IDE. Hemen kullanmaya başlamak için buraya tıklayın.

3. Codepen​

Codepen.jpg

CodePen, front-end tasarımcılar ve geliştiriciler için bir sosyal geliştirme ortamıdır. Hemen kullanmaya başlamak için buraya tıklayın.

4. CodeShare​


CodeShare.jpg
Mülakatlar, sorun giderme, online dersler ve daha fazlası için çevrimiçi bir kod editörü. Hemen kullanmaya başlamak için buraya tıklayın.

Diğerleri:​

 
Harika Vede Yararlı bir konu olmuş elinize sağlık.
 
  • Love
Tepkiler: ali
çok iyi, paylaşım için teşekkürler
 
  • Like
Tepkiler: ali
Geri
Üst Alt