Instagram’dan IGTV Kullanma Kılavuzu

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
508
Tepkime puanı
166
Puanları
43
Konum
izmir
2wlsft0.jpg


Instagram IGTV özellikleri nelerdir?

Klasik instagram video sisteminden farkı sadece kalış süresi değil tabi ki. Instagram hikayelerinde 24 saat duran, öne çıkan olarak gösterildiğinde silinenene kadar kalan videoların süresi oldukça kısaydı. Uzun videoların yüklenebilir olması, sonrasında bu videoların herkes tarafından her zaman görülebilir olması gerekiyordu. Igtv tam olarak bu noktada tüm ihtiyaçları karşılıyor.

Instagram, kullanıcıların uzun video formatı platformu IGTV’yle daha iyi videolar çekebilmesini sağlamak için bir rehber hazırladı.

Rehberde, IGTV videolarının nasıl geliştirilebileceği hakkında ipuçlarının yanı sıra video kaydederken kullanılabilecek uygulamalar ve aksesuarlar yer alıyor.

Sosyal medya pazarlama uzmanı Matt Navarra’nın paylaştığı 50 sayfalık rehber, 4 ana kategoriden ve bu kategorilere ait ipuçlarından, tavsiyelerden oluşuyor.

Instagram’ın bu kılavuzda yer verdiği en ilginç şey ise farklı uygulamalar hakkında verdiği tavsiyeler.
Sosyal ağ, listelenen uygulamaları desteklemese de ya da bu uygulamalara sponsor olmasa da, yararlı bulduğu uygulamaları kullanıcılarla paylaştı.

Rehberde çeşitli lensler ve çekim yaparken akıllı telefonlarla kullanılabilecek aksesuarlar da yer alıyor.
Diğer bir bölümde ise IGTV videolarının mobil ve masaüstü bilgisayarlara nasıl yükleneceği hakkında bilgilere yer veriliyor.
Rehberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
 
Benzer konular Forum Tarih
cakal Sosyal Ağlar 0 2K

Benzer konular

Geri
Üst Alt