Güvenlik Analizi - Önemli mi?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

market2020

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
Güvenlik Analizi - Önemli mi?
Wall Street'te tek bir şey yapmak için tutulan çok sayıda analist, strateji uzmanı ve portföy yöneticisi var: piyasayı yenmek. Düşük değerli hisse senetleri bulmak için analistler işe alınır. Pazarın ve çeşitli sektörlerin yönünü tahmin etmek için stratejistler işe alınır. Portföy yöneticileri, hepsini bir araya getirmek ve genellikle S&P 500 olarak ölçülen kıyaslamalarını geride bırakmak için işe alınır. Öz sermaye yatırım fonlarının performansıyla ilgili birçok çalışma ve anlaşmazlık olduğu kabul edilir, ancak öz sermayenin yaklaşık% 75'inin olduğunu varsaymak güvenlidir. yatırım fonları S&P 500'den daha düşük performans gösteriyor. Bu tür istatistiklerle, bireysel yatırımcılar piyasayı yenmeye çalışmak yerine sadece bir endeks fonuna yatırım yapmaları kesinlikle daha iyi olacak, değil mi?
Analizin katma değeri, bakanın gözündedir:
Temel bir analist, strateji, yönetim, ürün, mali istatistikler ve diğer pek çok hazır ve çok kolay ölçülebilir olmayan rakamları analiz etmenin piyasayı geride bırakacak hisse senetlerini seçmeye yardımcı olacağına inanıyor. Ayrıca, geçmiş fiyatları analiz etmenin çok az veya hiç değeri olmadığına ve teknik analistlerin yıldızlara bakmaktan daha iyi olacağına inanmaları muhtemeldir.
Teknik analist, grafiğin, hacmin, momentumun ve bir dizi matematiksel göstergenin üstün performansın anahtarlarını taşıdığına inanıyor. Teknisyenlerin, temel verilerin eksiksiz bir hogwash olduğuna inanma olasılığı da aynı derecede yüksektir.
Ve bir de, piyasayı alt etme girişiminin boşuna olduğuna inanan gold signals  Random Walkers var.
Öyleyse kime inanıyoruz? Temel analiz zaman ve çabaya değer mi? Teknisyenler bir avuç şarlatan mı? Yoksa bunların hepsi rastgele boşuna bir ders mi? Bu soruları, verimli piyasa hipotezine bakarak ve köktendincilerin, teknisyenlerin ve rastgele yürüyüşçülerin piyasa verimliliği sorusu üzerinde nerede durduklarını görerek yanıtlamaya başlayabiliriz. Bu alanı keşfettikten sonra, rastgele yürüyüş teorisine, temel analize ve teknik analize daha yakından bakacağız.
Piyasalar Verimli mi?
Analizin değeri ile ilgili tartışma, piyasa etkinliği sorusuyla başlar. Bir menkul kıymetin mevcut fiyatı tam olarak neyi temsil eder? Bir menkul kıymetin cari fiyatı, gerçeğe uygun değerinin doğru bir yansıması mı? Ya da tüccarlara ve yatırımcılara, değeri düşük veya aşırı değerli menkul kıymetler bularak piyasayı yenme fırsatı veren anormallikler var mı?
"Fiyatlarda bilgi var mı?"
New York https://www.gold-pattern.com/en
Üniversitesi'ndeki Stern İşletme Okulu'ndan Aswath Damodaran, verimli bir pazarı, piyasa fiyatının yatırımın gerçek değerinin tarafsız bir tahmini olduğu bir pazar olarak tanımlıyor. Bu doğru ama aynı zamanda aşırı basitleştirme. Etkin bir piyasada, bir menkul kıymetin cari fiyatı, mevcut tüm bilgileri tam olarak yansıtır ve gerçeğe uygun değerdir. Bu ideal senaryoda, fiyat, piyasa katılımcıları tarafından tutulan tüm görüşlerin (yükseliş, düşüş veya başka türlü) toplam değeridir. Yeni bilgiler ortaya çıktıkça, piyasa, menkul kıymetin fiyatını yukarı (alış) ve aşağı (satış) ayarlayarak bilgiyi özümser. Dolayısıyla, piyasa menkul kıymeti alıp satmak için bir fiyat üzerinde anlaştığı için fiyat gerçeğe uygun değerdir. Etkin bir piyasada, gerçeğe uygun değerin üstünde ve altında sapmalar mümkündür, ancak bu sapmalar rastgele kabul edilir. Uzun vadede, fiyat doğru değeri yansıtmalıdır.

Hipotez ayrıca, eğer piyasalar verimli ise, o zaman piyasayı sürdürülebilir bir şekilde geride bırakmanın neredeyse imkansız olması gerektiğini ileri sürer. Sapmalar meydana gelse ve menkul kıymetlerin aşırı değerlendiği veya değerinin düşük olduğu dönemler olsa da, bu anormallikler ortaya çıktıkları anda ortadan kalkacak ve böylece onlardan kar elde etmek neredeyse imkansız hale gelecektir.
Deneyimlerimize göre çoğumuz, piyasanın tam anlamıyla verimli olmadığı konusunda hemfikiriz: anormallikler var ve piyasadan daha iyi performans gösteren yatırımcılar ve tüccarlar var. Bu nedenle, üç seviyeye ayrılmış değişen piyasa verimliliği seviyeleri vardır. Bu üç seviye aynı zamanda köktendincilerin, teknisyenlerin ve rastgele yürüyenlerin inançlarına da karşılık geliyor.
Güçlü Form: Teknisyenler
Güçlü Piyasa verimliliği biçimi, mevcut fiyatın mevcut tüm bilgileri yansıttığını varsayar. Bu bilginin kamuya açık olması veya üst yönetime özel olması önemli değildir; eğer varsa, cari fiyata yansıtılır. Olası tüm bilgiler zaten fiyata yansıdığından, yatırımcılar ve tüccarlar, temel bilgilere dayanarak verimsizlikleri bulamayacak veya bunlardan yararlanamayacaktır. Genel olarak, saf teknik analistler piyasaların Güçlü Biçimli etkin olduğuna ve tüm bilgilerin fiyata yansıtıldığına inanırlar.
Yarı Güçlü Biçim: Rastgele Yürüteçler
Piyasa verimliliğinin Yarı Güçlü biçimi, mevcut fiyatın hazır bulunan tüm bilgileri yansıttığını varsayar. Bu bilgiler muhtemelen yıllık raporları,  gold trading signals  SEC dosyalamalarını, kazanç raporlarını, duyuruları ve kolayca yapılabilecek diğer ilgili bilgileri içerecektir.

 
Geri
Üst Alt