Google’da en iyi anahtar kelime sıralamasını almak için en önemli şeyler

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ravva

Kayitli Üye
Katılım
23 Şub 2019
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
Web sitesi
www.vivaindia.com.mx
Günümüzde google arama motorunda üst sıradaki organik anahtar kelime sıralamasında en önemli şeyler hangileri? Lütfen görüşünüzü paylaşın?
 
Google SEO çalışması yapıyorsak hangi kelimelere çalışacağımızı ve kelime fırsatlarını bilmemiz gerekiyor. Aranma hacimlerine göre planlama yapmalı ve ona göre bütçe harcamalıyız.

Neyse ki kelime analizi yapabilmemiz için ücretsiz ve mükemmel bir araca sahibiz. Bahsettiğim araç Google Keyword Planner yani Google Kelime Planlayıcısı’dır. Bu araç sektörümüz ile ilgili en iyi kelimeleri bize sunuyor. Bu araç aynı zamanda Google Anahtar Kelime Aracı olarak da bilinmektedir. Aracı kullanım amaçlarını sadece SEO çalışmaları olarak düşünmemekte fayda var. Bu aracın Google reklamları yani yenilenen adıyla Google Ads çalışmalarımız için de kullanılabilir. Zaten bu araç SEO için değil Google reklam verenler için tasarlanmıştır. Bu nedenle, aracın (anahtar kelime teklif özellikleri gibi) sizin için yararlı olmayacak pek çok özelliği var.

Burada size anlatmak istediğim nokta ise, SEO değerlerini bu araç ile nasıl ortaya çıkaracağınızdır. Şimdi nasıl kullanıldığına geçelim;

Adım 1: Google Kelime Planlayıcısına Giriş Yapın
Bu arada bu aracı kullanabilmeniz için Google Ads hesabınızın olması gerekmektedir. Henüz bir Ads hesabınız yoksa, birkaç dakika içinde bir tane ayarlayabilirsiniz.

(Sadece komutları takip edin, sizinle ve işletmenizle ilgili bazı bilgileri girin.)Not: GKP’yi kullanmak için etkin bir kampanya yürütmek zorunda değilsiniz. Ancak, bir AdWords hesabını tam olarak ayarlamanız gerekir. Ayrıca aktif bir kampanyanız yoksa kelimelerin aranma hacimlerini tam olarak öğrenemezsiniz.

1. Ardından, Google Adwords hesabınıza giriş yapın. Sayfanın üst kısmındaki araç çubuğundaki ingiliz anahtarı simgesini tıklayın.

2. Sonra, Kelime Planlayıcısını seçin:

Google Anahtar Kelime Planlayıcı’da iki farklı araç sunulacak: “Yeni Anahtar Kelimeleri Bul” ve “Anahtar kelimeleriniz için metrikler ve tahminler al”.

Neyse ki, SEO odaklı anahtar kelime araştırması için, bu iki araç binlerce potansiyel anahtar kelime oluşturmak için yeterlidir.

 
SEO hizmetleri veriyorum ve bazı müşterilerim için, bazı "büyük çocukları" yenerek, istedikleri arama teriminde onları # 1 tane alabildim. Durumumun benzersiz olduğunu, küçük bir topluluk olduğunu ve SÜPER doymuş terimleri hedefleyen bazı müşteriler için 1. sırayı alamadığımı unutmayın. Ancak, # 1'e ulaşamadığım herkes için, sıralamalarını her zaman en azından büyük ölçüde artırabilirim, genellikle tüm sayfaları yukarı çekebilirim (sayfa 5'ten sayfa 1'e kadar). Son zamanlarda, APKNite web sitesi için iyi bir pozisyon aldım.
Birkaç şey yapmalısın:
Sitenizin SSL ile çalıştığından emin olun
Tüm resimlerin alakalı bir ALT etiketi olduğundan emin olun
Sitenin hızlı yüklendiğinden emin olun
İşletmeler için google yerlerine katılın (işletme için bir google harita listesine sahip olun)
Sitenizdeki <h1, h2, h3> başlıklarının anahtar kelimeler içerdiğinden emin olun
Çok sayıda iyi vücut metniniz olduğundan emin olun ... sitenin paragraf metni boyunca anahtar kelimeler serpin
Sitenizin başlığının ve meta açıklamasının anahtar kelimeler içerdiğinden emin olun.
Kesintisiz blog. Bu, birçok insanın özlediği büyük şey. Blog oluşturma, google botunun daha sık geri gelmesini sağlayan anahtar kelime içerikli içerik oluşturmak için harika bir bahanedir. Ana sayfamın alıntı biçimindeki en son 10 bloga sahip olmasını sağlıyorum.
Linkler bugünlerde önemli olmasa da, web sitenize linkleri sosyal profillerinizden alın.
Sitenizin, özellikle mobil kullanıcılar için etkileşimli olduğundan emin olun. CTA'lar (harekete geçirme çağrıları) Google’ın mobil ilk paradigmasında anahtardır ve örnekleri, yol tarifi için Buraya Tıklayın ve Bizi Aramak İçin Buraya Tıklayın, vb.
Bu yardımcı olur umarım.
 
Sıralamanın zor veya kolay olup olmadığını bulmak için anahtar kelimeyi analiz etmenize yardımcı olabilecek bir araç bulanlar için. Relconapps Kwfinder'i test etmeniz gerekiyor (lütfen google'da bulun, web sitesini hatırlayamıyorum). Bu araç sizin için kişisel olarak ne yapabilir?

Tek bir tıklamayla SEO adına gerçek zamanlı anahtar kelime arama motoru optimizasyonu sorunu yaşayın ve belirli arama motoru optimizasyonu ölçümlerine dayanan anında Google SERP araştırmasının sonucu olarak anahtar kelime araştırmanızı genişletin.

Bu aynı zamanda, düşük arama motoru optimizasyonu zorluğu çeken yüzlerce uzun kuyruk anahtar kelimesini rakiplerinizin süper kullanıcı dostu bir anahtar kelime aracında eksik bulmasına yardımcı olacaktır. Ve anahtar kelime araştırma görevinizi daha kolay hale getirebilecek bir çok üstün özellik.

Bu araç, rakipsiz veya az rakipsiz yüksek hacimli satın alma anahtar kelimesini bularak binlerce dolar tasarruf sağlar, rütbe zor olan anahtar kelimeler için nakit tasarrufu sağlar (içerik, bağlantı kurma). Ücretsiz olarak deneyebileceğiniz gibi bir deneme yapmalısınız.
 
Geri
Üst Alt