Google Yerel Arama Ağı Reklamları Local Pack Ads

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

samet

Kayitli Üye
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
52
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
1020
Arama Ağı: Tanım

Reklamlarınızın gösterilebileceği, aramayla ilişkili web sitelerinden oluşan bir ağdır.

Arama Ağı'nda reklam yayınladığınızda, reklamınız arama sonuçlarının yanında, Haritalar ve Alışveriş gibi diğer Google sitelerinde ve Google Arama Ağı iş ortaklarının web sitelerinde gösterilebilir. Arama Ağı, AdWords reklamlarının gösterilebileceği tüm web sayfaları ve uygulamaları aynı çatı altında toplayan Google Ağı kapsamında yer alır.

Yerel arama ağı reklamları hakkında
Google'da yer alan reklamlar, işletmenizin bulunduğu konumu göstererek kullanıcıların sizi aramasını veya ziyaret etmesini sağlayabilir. İnsanlar Google.com veya Google Haritalar'da yakındaki işletmeleri ararken (örneğin, "yakınımdaki kafeler"), işletmenizin bulunduğu konumu öne çıkaran yerel arama ağı reklamlarını görebilir. Yerel arama ağı reklamları göstermek için yer uzantılarını ayarlayın. Telefon uzantıları, yerel arama ağı reklam biçimleriyle göstermek için uygun değildir.

Avantajları
Mağazanıza daha fazla ziyaret alın. Konumunuza yakın yerde bulunanların mağazanızı ziyaret etmesini sağlayın.
Telefonla aranın. Yerel arama ağı reklamları, kullanıcıların mağazanızı arayabileceği ve gösterilen işletme konumuna ait telefon numarasını kullanabileceği bir seçenek içerebilir.
Müşterilerin işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlayın. Yerel arama ağı reklamları, işletmenizle ilgili bilgileri (örneğin, mağaza çalışma saatleri, adresi, müşteri yorumları ve fotoğraflar) içeren işletme konum sayfanıza bağlantı sağlar.

Mobil cihazlarda işleyiş şekli
İnsanlar Google.com'da yakındaki işletmeleri aradığında, işletmenizin bulunduğu konum yerel arama sonuçlarının en üstünde gösterilebilir.

ZltwXPDATQMREKxBc1oOEAgjngiwaw21zbCwOPd_zL31QCiLw3TkbBPUQNvF4hvPJno=w325


Aynı şekilde, kullanıcılar Google Haritalar mobil uygulamasında benzer aramalar yaptığında da işletmenizin bulunduğu konumu gösteren reklamlar gösterilebilir.

s01OgWFbg8k99W-Ee0v1C4LlXyid6vQnNiTYcTbFSkIiQ1AmW82SD1svAtrLEJaUjUs=w324


Masaüstündeki işleyiş şekli
İnsanlar Google.com'da yakındaki işletmeleri aradığında, işletmenizin bulunduğu konum yerel arama sonuçlarının en üstünde gösterilebilir.

on_Vg3YbuA7e_VGDv_vdkp5n9eFZhCxlcnIas4x9y-zvStDVE6HeSgOcSH34FxGF2CPj=w895


Aynı şekilde, kullanıcılar masaüstünde Google Haritalar'da benzer aramalar yaptığında da işletmenizin bulunduğu konumu gösteren reklamlar gösterilebilir.

D4EB1862C020486CCE5291B5B3E257BA4A25


Maliyeti
Yerel arama ağı reklamlarında, sizden aşağıdaki türde tıklamalar için standart bir tıklama başına maliyet (TBM) ücreti alınır:

Yer ayrıntılarını alma tıklamaları
Yol tarifi alma tıklamaları
Mobil cihazlardaki tıkla ve ara tıklamaları
Web sitesi tıklamaları
 
Geri
Üst Alt