Google Tarafından İndexlenmiş Sayfa Sayısı Neden Düşer

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Kerem

Moderator
Katılım
25 Haz 2021
Mesajlar
116
Çözümler
1
Tepkime puanı
66
Puanları
28
Web sitesi
www.forumsever.com
Google daha önce indexlediği ve aramalarda çıkan yaklaşık 450 sayfamı kaldırdı ve “Keşfedildi - şu anda dizine eklenmiş değil” ve “Tarandı - şu anda dizine eklenmiş değil” başlıkları altındaki hariç bırakılan sayfalara yolladı. Hariç bırakılan sayfa sayısıda gün geçtikçe artıyor. Bunun nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim.
 
Merhaba kerem yakın zamanda bir güncelleme filan yaptinmi bu normal değil google iki şekilde bunu yapar link değişimi yada sitemap,in engellemesiyle
şöyle bir yol deneyin panelinize gidip Google'dan URL'lerinizi yeniden taramasını isteyin bekalm ne hata verecek bunu bu linkteki yönergeleri takip ederek yapın.
 
Hocam bende bazı sayfaları tekrar taramasını istedim ama üzerinden 1-2 hafta geçmesine rağmen hala aramalarda çıkmıyor. Sitemapı güncel olarak tarıyor görünüyor. Küstürdük herhalde forumu 😂 daha önceden günlük indexliyordu konularımı.
 
Sorunu çözdüm sanırım. Daha önceden kaldırmama rağmen index.themplate ye robots noindex etiketi gelmiş. Herhalde kurduğum bir modla beraber geldi ya da bilmiyorum işte artık. Noindex i, adsense ve analytics kodlarınıda temizledim şimdilik tekrar index almaya başladım. Kapsam sorunlarınıda çözdükçe yazarım belki birinin işine yarar.
 
Google nin ne yaptığı beli değil maalesef düzelmesine sevindim.
 
Geri
Üst Alt