Google News, "Başlıkların Ötesinde" Özelliğini Duyurdu

samet

Kayitli Üye
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
52
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
1019


Google, büyük yayıncıları vurgulamak ve haberleri nasıl sıraladığına ilişkin daha şeffaf olmak amacıyla, son bir yıl içerisinde Haber sitesini çok fazla değiştirmekte. Artık Google Haberler, belirli konularda daha derinlemesine dalış yapmanızı sağlayan bir "Başlıkların Ötesinde" sekmesini açıkladı. Bu, başyazıları, röportajları, özellikleri, açıklayıcıları ve diğer uzun biçimli öykü türlerini vurgulamayı içeriyor.

Google, zaman ve para yatırımı gerektiren “kim, ne ve ne zaman” yerine “neden ve nasıl” konusunu inceleyen hikayelerin tanınmasını istediğini söyledi. Google Haberler Ürün Müdürü Raffaele Colella, "Bu haberleri hızlı günlük haber döngüsünün ötesinde görünür kılmak," Manşetlerin Ötesinde "okuyucuları sağlık, çevre, eğitim ve daha fazlası gibi önemli konuları keşfeden derinlemesine makalelerle birleştiriyor" dedi.

“Başlıkların Ötesinde” sekmesi artık dünyanın dört bir yanındaki masaüstünde yalnızca ABD İngilizcesi olarak kullanılabilmektedir, ancak Google, 2020 yılına kadar mobil ve diğer dillerde yayınlayacağına söz verdi.
 
Üst Alt