Google Chrome Versiyon 74 Güncellemesi

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
520
Tepkime puanı
172
Puanları
43
Konum
izmir
Google, Chrome Web tarayıcısının merakla beklenen 74. sürümünü üç işletim sistemi için(Windows, MAC, Linux) kullanıma sundu. Bu sürüm ile bir çok özellik Google Chrome severlerin kullanımına sunuldu.

Sürümün getirdiği en belirgin özelliklerden biri koyu arayüz(Dark UI). Bu özelliğin daha önce Windows 10 ve MacOS Mojave tarafından işletim sistemi arayüzü tarafında kullanıcılara sunulduğunu biliyoruz. Aynı koyu renk tasarımın Google Chrome için de uygulandığını bildirmek istiyoruz. Henüz tamamen kullanıma sunulmuş olmasa da, güncelleme ile birlikte tarayıcılara bu özellik tanımlanmış durumda.

Koyu Renk Şemasını Google Chrome Üzerinde Nasıl Aktif Edebilirim ?

Oldukça basit. Windows tarafında Google Chrome simgesine sağ tıklayıp özellikler penceresine giriyor ve ardından Hedef bölümüne aşağıdaki kodu ekliyorsunuz.

Kod:
–force-dark-mode

Peki bu yeni özellik bize neler katacak ?

Özellikle geceleri bilgisayar başında fazla zaman harcayan kullanıcılar için göz sağlığı açısından faydalı olabileceğini düşünüyoruz. Karanlık ortamda bilgisayar ekran parlaklığınız ne kadar kısık olsa da arayüz renk tonları açık renk ise, göz sağlığınız açısından pek faydalı olmayabiliyor. Google Chrome Versiyon 74 güncellemesi bu soruna bir çözüm bulmuş gibi.

Güncelleme Bu Özellikle Sınırlı mı ?

Hayır, Google Chrome Versiyon 74 güncellemesi faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir özellik ile de dikkat çekiyor. Bazı web dizaynları çok fazla animasyona sahip olabiliyor. Bu animasyonlar, bir çok kullanıcıda mide bulantısı, baş dönmesi gibi sorunlara neden olabiliyor. Google Chrome artık istenmeyen animasyonların da durdurulmasına olanak tanıyor.

Kaynak :

Google Chrome Updates
 
Geri
Üst Alt