Google Adwords Etkili Reklam

azat

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
22
Puanları
1
Web sitesi
webtiryaki.com
[float=right max=45%]
googleadwords.jpg
[/float]
Adwords, Google tarafından geliştirilmiş internet sitenizin reklamlarını yayınlayabileceğiniz gelişmiş bir reklam ağı platformudur. Google’ın sunduğu  Adwords hizmeti sayesinde, sektörünüz ile alakalı birçok anahtar kelimede reklam yayınlama şansına sahip oluyorsunuz.

Anahtar kelimelerde reklam vererek sitenize sektörünüz ile alakalı ziyaretçiler çekebilirsiniz. Tıklama teklif usulü olarak, tıklama başı maliyet (TBM) ile reklam verebileceğiniz Adwords’ta birçok gelişmiş özellik sizleri bekliyor.

Google Adwords‘te bütçenizi kendiniz oluşturuyorsunuz. Böylelikle bütçeniz ne kadar olursa olsun en hızlı ve kolay reklam grubu oluşturup bunu aktif etmek mümkün.

Hedef Kitlenizi Oluşturun!
Adwords’ta hedef kitlenizi noktasal olarak ayarlayarak hedefi ortasından vurabilirsiniz. Hedef kitlesi oluştururken;

. Anahtar kelimelerin belirlenmesi
. İstenilen yaş aralığı
. Cinsiyet durumu
. Akıllı cihaz seçimi (tablet, telefon, bilgisayar)
. Lokasyon seçimi (İstanbul, Ankara, İzmir vs..)

İş durumu
Daha pek çok detaylı ayarlar yapılarak hedef kitlenizin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca reklamlarınızın haftanın hangi günleri, hangi saatler arasında gösterileceğiniz ayarlayabilmeniz mümkün. Adwords te göründüğü üzere birçok gelişmiş seçenek sunuyor.

adwords-genel.jpg

Adwords Neden Gerekli?
Siteniz üzerinden ürün satışları yapmak istiyorsanız, yaptığınız bir işin reklamını yapmak istiyorsanız ihtiyaç duyacağınız reklam ihtiyaçlarınızın çözümü Adwords ile sağlanabilir.

Adwords anahtar kelime planlayıcı ile anahtar kelime analizi yapıp, size iş getirme potansiyeli en yüksek kelimelerin belirlenip reklamların aktif edilmesi sağlanabilir. Bu sayede doğru reklam stratejisi için ilk adımınızı atmış olursunuz.

Özellikle E-ticaret sitesi sahibi olan kişilerin ürün satışlarının canlandırılmasını sağlayacak olan reklam birimlerinden bir tanesi olan Adwords’e merhaba diyerek sizde bu Dünya’da yerinizi alabilirsiniz.
 
Üst Alt