Google adsense ban nasıl kaldırılır

mustafa

Kayitli Üye
Katılım
10 Kas 2019
Mesajlar
79
Tepkime puanı
8
Puanları
8
Yaş
53
Google adsense servisinden ban yediğimizde veya almış olduğumuz domainin banlı çıkması sonucu bu banı nasıl kaldıracağımıza birlikte bakalım.

İlk olarak Google Adsense tarafından sitemiz banlımı değil mi onu sorgulatmalıyız. Eğer adsense tarafından banlı olduğundan emin isek internet sitemizin domain adı daha önceden mi banlıydı yoksa bizim bizdeykenmi banlandı bunu iyi bilmemiz gerekli itiraz dilekcesi yazdığımızda banlandığımızdaki problemi çözmüş olmalıyız ki elimiz güçlü olsun.

1) Sitenizin daha önceden banlı olduğunu düşünüyorsanız. bu incelemeyi yapın

İnternet sitenizin domain adı sizden önce banlandı ise bunu bulmanın yolu web archiveden geçiyor. Domain adınızın geçmişi pek parlak olmayabilir. Bu nedenle bu adres üzerinden https://web.archive.org/ internet domain adımızın geçmişine bakabiliriz.

2) Sitemizde adsense reklamları çalışıyordu ama birşey oldu ve birden reklamlar görüntülenemez oldu tarayıcınızda siteniz açık iken öğeyi denetle diyerek consol butonuna tıkladığımızda failed 403 googleads.g.doubleclick.net/pagead/ads? 403 ok veriyor ise http protokolü internet sitenizin google adsense tarafından banlı olduğunu gösterir.

Şimdi adsense hesabımıza giriş yapalım aşağıdaki linkten :

https://www.google.com/adsense/app#policy-appeal

Şimdi google ye bir itiraz dilekcesi sunalım bu itiraz dilekcesi 2 formatta kabul görür

1) domain adı daha önce banlandı ise burada çözüm bulmaları daha kısa zaman sürer.

2) domain adı sizde banlandı ise neden banlandığını ve bir hata olduğunu gerekli inceleme istediğinizi ve bu hataların giderileceğini temin etmelisiniz bu işlem biraz zaman alır.

Adsense sizin elinizde domaininiz banlandı ise web sitenizdeki hataların giderilmeden itiraz etmeniz herhangi bir çözüme ulaşmanızı engelliyecektir.

Yazılımsal değil ama içerik kötü amaçlı veya içerik size ait olmadığını tespit ettiğinde yine banlama olayına geçiyor. Çok görülmez ama şikayet olaylarında da siteyi banlama olayına geçiyor bunuda not olarak bilmenizde fayda var.

Eğer adsense banınız neden olduğunu bilmiyor iseniz aşağıdaki forumu doldurarak eposta üzerinden Supporttan destek alabilirsiniz

Destek için tıklayınız.

Adsense için yapılması gerekenler için tıklayınız.

Yukarıdaki işlemler eğer sonuç vermedi ise iletişim sayfasından bizlere ulaşarak daha professional destek alabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz işlemler ve tecrübelerinizi yorum yazarak bizlerle paylaşarak okuyucularımıza yol gösterebilirsiniz.

Rewritten Content:
Google adsense servisinden ban yediğimizde yada almış olduğumuz domainin banlı çıkması sonucu bu banı nasıl kaldıracağımıza birlikte bakalım.

Ilk olarak google adsense tarafından sitemiz banlımı değil mi onu sorgulatmalıyız. Eğer adsense tarafınca banlı olduğu için emin isek internet sitemizin domain adı daha önceden mi banlıydı yoksa bizim bizdeykenmi banlandı bunu iyi bilmemiz lüzumlu itiraz dilekcesi yazdığımızda banlandığımızdaki problemi çözmüş olmalıyız ki elimiz güçlü olsun.

1) sitenizin daha önceden banlı bulunduğunu düşünüyorsanız. Bu incelemeyi yapın

Internet sitenizin domain adı sizden önce banlandı ise bunu bulmanın yolu web archiveden geçiyor. Domain isminizın geçmişi pek parlak olmayabilir. Bu nedenle bu adres üzerinden https://web.Archive.Org/ internet domain adımızın tarihine bakabiliriz.

2) sitemizde adsense reklamları çalışıyordu fakat birşey oldu ve birden reklamlar görüntülenemez oldu tarayıcınızda siteniz aleni iken öğeyi denetle diyerek consol butonuna tıkladığımızda failed 403 googleads.G.Doubleclick.Net/pagead/ads? 403 ok veriyor ise http protokolü web sitenizin google adsense tarafınca banlı olduğunu gösterir.

şimdi adsense hesabımıza giriş deneyelim aşağıdaki linkten :

Https://www.Google.Com/adsense/app#policy-appeal

şimdi google ye bir itiraz dilekcesi sunalım bu itiraz dilekcesi 2 formatta kabul görür

1) domain adı daha önce banlandı ise burada çözüm bulmaları daha kısa vakit sürer.

2) domain adı sizde banlandı ise niçin banlandığını ve bir hata olduğunu lüzumlu araştırma istediğinizi ve bu yanlışların giderileceğini temin etmelisiniz bu muamele biraz zaman alır.

Adsense sizin elinizde domaininiz banlandı ise internet sitenizdeki yanlışların giderilmeden itiraz etmeniz herhangi bir çözüme ulaşmanızı engelliyecektir.

Yazılımsal değil fakat içerik kötü gayelı yada içerik size ait olmadığını tespit ettiğinde yeniden banlama vakasına geçiyor. çok görülmez fakat şikayet olaylarında da siteyi banlama vakasına geçiyor bunuda not olarak bilmenizde fayda var.

Eğer adsense banınız niçin olduğunu bilmiyor iseniz aşağıdaki forumu doldurarak eposta üzerinden supporttan destek alabilirsiniz

Yardımcı için tıklayınız.

Adsense için yapılması gerekenler için tıklayınız.

Yukarıdaki işlemler şayet sonuç vermedi ise kontakt sayfasından bize ulaşarak daha professional destek alabilirsiniz.

Yaptığınız işlemler ve tecrübelerinizi yorum yazarak bizlerle paylaşarak okuyucularımıza yol gösterebilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst Alt