Google Ads ve AdWords arasındaki fark nedir?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
36
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
Google Ads ve Google AdWords, aslında aynı reklam platformunu ifade eder. Ancak Google, 2018 yılında platformun adını Google AdWords'ten Google Ads'e değiştirdi. Bu nedenle, Google Ads, Google'ın reklam hizmetlerini ifade eden genel bir terim haline geldi.

Google Ads, işletmelere çevrimiçi reklam yapma imkanı sunan bir reklam platformudur. Bu platform aracılığıyla işletmeler, Google'ın arama sonuçlarında, diğer web sitelerinde, mobil uygulamalarda ve YouTube gibi Google'ın ortak olduğu diğer platformlarda reklam yayınlayabilirler. Google Ads, reklamverenlere hedef kitleye özelleştirilmiş reklamlar oluşturma, bütçe yönetimi, reklam performansını izleme ve analiz etme gibi bir dizi reklam aracı ve özelliği sunar.

Özetle, Google AdWords, artık Google Ads olarak adlandırılan Google'ın reklam hizmetlerini ifade eder. Google Ads, reklamverenlere çevrimiçi reklamlarını yönetmek için bir dizi araç ve platform sağlar.
 
AdWords (eski adıyla Google Ads), işletmelerin Google arama sonuçlarında ve diğer Google sitelerinde reklam alanı için teklif vermesine olanak tanıyan bir sistemdir. AdSense, yayıncıların ve web sitesi sahiplerinin işletmelere reklam alanı satmalarını sağlayan bir programdır. Google AdWords, 24 Temmuz 2018'de Google Ads oldu. Yeni Google Ads markası, Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı ve Video dahil olmak üzere şu anda erişilebilen tüm kampanya türlerini kapsar.
 
Geri
Üst Alt