Gmail’in Masaüstü Versiyonu Değişiyor

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Tan

Kayitli Üye
Katılım
24 Ara 2018
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
Web sitesi
webtiryaki.com
2bz0jo.png

Google, Gmail’in masaüstü sürümünün yepyeni bir versiyonunu yaratmak için çalışıyor. TechCrunch’ın elde ettiği bazı görseller, değişimin hangi alanlarda olacağını gösteriyor. Yeni Gmail, diğer modern Google ürünleri gibi Material Design ile tasarlanmış. Android kullanıcıları bu butonlara, renklere, açılır pencerelere zaten aşina. Tüm metin butonları ikonlarla yer değiştirmiş ve şu anki görünümünden daha temiz bir tasarıma sahip.

Kullanıcılar, e-postaları sessize alabiliyor. Böylece saatler ya da günler sonra bu e-postalar gelen kutusunda yeniden görünür oluyor. Görsellerde “günün ilerleyen saatlerinde”, “bu hafta”, “gelecek hafta” ya da “bir gün” gibi seçeneklerin yer aldığı görülüyor. Bu seçenek için kısayollar da belirlenmiş olabilir.

Gmail, mobil uygulamada olduğu gibi her bir e-posta için akıllı yanıtlar önerecek. Bir diğer değişiklik de ekranın sağında yer alan sütun. Bu genişletilebilir alan, kullanıcıların diğer uygulamaların widget’larını indirmesine izin verecek. Google Calendar takvimi, not almak için Keep ve Görevler Gmail’le açılabilecek ve kolaylıkla yeni bir etkinlik ya da toplantı oluşturulabilecek.

Gizlilik Modu ile kendi kendini imha eden e-postalar

En dikkat çekici özellik ise bir süre sonra e-postaların okunmaz hale getirebilme. E-posta oluşturma ekranında küçük bir kilit simgesiyle “confidential mode” (gizlilik modu) yer alacak. Gizlilik moduyla birlikte kullanıcılar e-postanın ne zaman kaybolacağını (1 hafta, 1 ay ya da yıl olarak) belirleyebilecek. Gizlilik moduyla gönderilen e-postaların içerikleri başkasına gönderilemeyecek, kopyalayıp başka yere yapıştırılamayacak, bilgisayara kaydedilemeyecek ya da çıktısı alınamayacak. Ayrıca, e-postayı gönderen kullanıcı alıcının kimliğini doğrulaması için metin mesajıyla şifre gönderebilecek.
 
Geri
Üst Alt