fireworks web site yapımı

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

azat

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Yaş
1020
Web sitesi
webtiryaki.com
adobe-fireworks-screenshot.jpg


Fireworks programı genel itibari ile web tasarımı konusunda odlukça yoğun kullanımı olan öğrenimi kolay ve photoshop programlarına göre daha basit özellikleri olan bir grafik programıdır. Web tasarımı konusunda sahip olduğu özellikle sayesinde çok daha hızlı, esnek ve işlevsel tasarımlar yapılabilmektedir. Özellik anlamında web tasarımına en uyun ve uyumlu program olarak dikkat çekmektedir.

Fireworks İle Web Tasarımının Avantajları

Fireworks web tasarımı konusunda oldukça etkili bir programdır. Ve bu program olmanda etkili ve geçerli bir web tasarımı yapmak imkânsızdır. Fireworks ile web tasarımının avantajları ise şu şekildedir;

  • Master sayfa fonksiyonu sayesinde sayfada görülmesi istenen öğelerini istenilen düzende görülmesi sağlanmaktadır.
  • Dahili link sağlama özelliği neticesinde Fireworks’te canlı bir web sayfasında çalışır gibi istediğiniz sayfalara link sağlanabilmektedir. Ayrıca talep edilmesi halinde link olarak URL kullanımı gerçekleştirilebilmektedir.
  • Akıllı sitil yönetimi özelliği sayesinde farklı yazı sitillerini ister tek tek ister toplu halde değiştirme imkânı sunmaktadır.
  • Profesyonel ve işlevsel vektör araçları kullanılabilmektedir.
  • Oldukça geniş bir yelpazede sembol, stil ve vektör şekli Fireworks programındaki kütüphanelerde bulunmaktadır. Bu durum web tasarımı konusunda büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
  • Fireworks programında gruplamalar daha hızlı ve etkili bir şekilde yapılabilmektedir.
  • Fireworks görüntü optimizasyonu seçenekleri daha kaliteli ve hızlı web tasarımı sağlamak adına oldukça genişletilmiş durumdadır.
  • Fireworks öğrenilmesi ve kullanımı oldukça kolaydır. Hatta photoshop bilen kişiler için öğrenilmesi birkaç dakika almaktadır.
  • Çağımızda kaliteli ve iyi bir Fireworks programı kullanabilen kişilerin iş bulma şansı oldukça fazla olmaktadır.

Yeni bir Fireworks Belgesi Oluşturma

Fireworks uygulamasındaki yeni oluşturulan belgeler Portable Network Graphic belgesi ismiyle bilgisayarlara kaydedilmektedir. Bu dosya Fireworks için asıl dosya formatı anlamındadır. Fireworks'te yapılan grafik işlemleri birçok web ve grafik formatında dışa aktarım ve kaydedilebilme özelliğine sahip durumdadır. Seçilen bu programlardan bağımsız olarak, daha sonra bu belgelerin kolayca düzenleyebilmenizi sağlamak amacıyla orijinal Fireworks dosyası program tarafından belirli bir süre korunmaktadır. Yeni bir Fireworks belgesi oluşturma işlemi bu şekildedir.
 
Geri
Üst Alt