Facebook Sayfanızın trafiğini Arttırmanın Etkili Yolları

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

orhan

Moderator
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
466
Tepkime puanı
89
Puanları
28
ZO1x28ClxBCEbLqKFkDb3AhHoQaOWrQMct7lLsYbphf7yrdk-hSn6Fhchq1CriGTJYq7aHEAgPq1roOxkTyqgg%3D%3D

Özellikle web siteniz gibi Facebook sayfanızın Google arama sonuçlarında sıralanabileceğini hatırlatmak isteriz. Bunun yanında insanların ihtiyaçlarına göre Facebook’u arama motoru gibi kullandıklarını unutmamak gerekir. İnsanlar bilgi almak, sorunlarını çözmek ve alternatif çözümleri görmek için Facebook’u bir araç olarak kullanmaya başladı. Dolayısıyla platform da aktif bir arama motoru olarak çalışmak için sürekli kendini geliştiriyor. Bu nedenle web sitenizi Google’a uygun nasıl optimize ediyorsanız, Facebook varlığınızı da benzer şekilde optimize etmelisiniz.

1. Anahtar Kelimenizi İsminiz İle Birleştirin

Facebook’ta doğru ismi almak web sitenize domain almak gibidir. Facebook kullanıcı adı ve sayfa adını karıştırmamalısınız. Kullanıcı adınız “@” sembolünün önündeki sayfa adınızın altında yer alır ve en önemlisi Facebook URL’nizin sonundaki benzersiz tanımlayıcıdır. Dolayısıyla sadece marka adınızla değil yaptığınız işle en alakalı kullanıcı adını almalısınız.
Facebook sayfa adı ise Facebook arama sonuçlarında gözüken sayfanızın başlığıdır.

2. Profil ve Kapak Fotoğrafınız Sizi Yansıtsın

Marka kimliğinizi doğru yansıtmak ve güvenilir bir sayfa olduğunuzu göstermek istiyorsanız profil fotoğrafı olarak mutlaka logonuzu kullanmalısınız. Kapak fotoğrafı olarak sayfanızı ziyaret eden kişilerin daha samimi bulacağı ve ilgisini çekecek bir tasarım kullanabilirsiniz. Ancak kapak tasarımınızda olumsuz anlama gelecek hiçbir şey kullanmamalısınız. Görselleriniz ile insanların zihninde olumsuz değil, olumlu çağrışımlar uyandırmalısınız.

3. Hakkınızda Daha Fazla Bilgi Paylaşın

Sayfanızın “Hakkında” kısmını tamamını doldurmalısınız.Böylece potansiyel müşterilerinizin sizi tanımasına izin vermiş olursunuz. Müşterilerinizin sizi tanımasının yanı sıra Google’a arama sonuçlarında göstermesi için hakkınızda daha fazla bilgi vermiş olursunuz. Tüm bu nedenlerle “Hakkında” alanına isminizin, iletişim bilgilerinizin, açık olduğunuz saatleri, web sitenizin yer aldığı ve marka kişiliğinizi yansıtan bir metin yazmalısınız.

4. Web Sitenize Davet Edin

Kendiniz hakkında yeteri kadar bilgilendirme yaptıktan sonra insanların sitenizi arama motoruna yazıp işletmenizi aramasını beklemeyin. Siz onları satın almaya, bilgi almaya, kaydolmaya, bağış yapmaya yani eylemde bulunmaya davet edin. Bunun için yapmanız gereken tek şey kapak fotoğrafının sağ alt kısmında yer alan call to action butonunu düzenlemek.

5. Yerel Aramalarda Görünmek için Daha Fazla Detay Paylaşın

Facebook arama özeliğini geliştirmek için sürekli iyileştirmeler yapıyor. Yerel arama özelliğinin kullanıcılar tarafından kullanımını kolaylaştırmak için platformun mobil uygulamasını güncelledi.

Kısacası, yakınlarınızdaki potansiyel müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız Facebook sayfanızı yerel sonuçlar arasında gösterebilir.
 
Geri
Üst Alt