Domain Açık Arttırma Kategorisi Kuralları ve Zorunlu Şablon

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
36
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
MADDE 1- Açık Arttırma Kategorisi Zorunlu Şablonu
Açık arttırma kategorisinde konu açarken uymanız gereken şablon aşağıdaki gibidir.

KATEGORİ ŞABLONU KONUNUN EN ÜST KISMINA YAZILMALIDIR!

Domain Adı : Açık arttırmaya çıkaracağınız alan adının yazılması zorunludur.
Kayıt Tarihi : Domainin kayıt tarihinin yazılması zorunludur. Arşiv kaydı, ilk kayıt tarihi vb. tarihler yanıltıcı olduğundan ek bilgi kısmına yazılabilir.
Bitiş Tarihi : Domainin sona erme tarihinin yazılması zorunludur. Açık arttırmayı kazanan kişinin Domain + renew (tekrar kayıt, uzatma) ücreti ödeyip ödemeyeceğini bilmesi içindir.
Kayıt Firması : Domainin kayıtlı bulunduğu firma (godaddy, enom, turkticaret vb..) yazmak zorunludur.
Transfer Ücreti : Dış firmaya aktarılacak ise ücretin tarafınızca karşılanıp karşılanmayacağını alan kişinin bilmesi içindir.
Başlangıç Fiyatı : Açık arttırma başlangıç fiyatı yazmanız zorunludur.
Açık Arttırma Bitiş Tarihi : Son teklif + 6 saat MİNİMUM, Son teklif + 48 saat MAKSİMUM süredir. Konuda belirtilmesi zorunludur.
Minimum Artış : Minimum 1 TL olarak belirlenebilir. 1.70 TL, 3,65 TL gibi minimum artış kabul edilmeyecektir.
Hemen Al : Açık arttırma konularında HEMEN AL fiyatı BELİRLEMEK ZORUNLUDUR. PM yada TEKLİF VER şeklindeki hemen al bilgisi vermek YASAKTIR.
Ödeme Yöntemi : Kazanan kişinin yapacağı ödemeyi, hangi banka yada yöntem ile size yapması gerektiğini belirtmek zorunludur.
Özel Notlar : Burada domain hakkında veya satışın gerçekleştirilmesi ile alakalı bilgiler net bir şekilde belirtilmelidir.

BOŞ ŞABLON
Kod:
Domain Adı : 
 Kayıt Tarihi : 
 Bitiş Tarihi : 
 Kayıt Firması : 
 Transfer Ücreti :
 Başlangıç Fiyatı : 
 Açık Arttırma Bitiş Tarihi :
 Minimum Artış : 
 Hemen Al : 
 Ödeme Yöntemi : 
 Özel Notlar :

Yukarıdaki şablona uymayan konuların düzenlenmesi için konu sahibi uyarılacak, düzenlenmediği takdirde konu silinecektir.
MADDE 2- Açık arttırmaya çıkaracağınız alan adının kayıt tarihinden itibaren en az 1 AY SÜRE geçmiş olması gerekmektedir. 1 Ay süreyi tamamlamamış domainlerin satışı YASAKTIR. Bu tür alan adlarını barındıran açık arttırmalarda teklif alan konu silinmeyecek olup, konu sahibi uyarılacak, tekrarı halinde KATEGORİ BAN cezası uygulanacaktır.
MADDE 3- KONUYA TEKLİF GELDİKTEN SONRA açık arttırma bilgileri (süre, min artış, hemen al fiyatı ve diğer tüm kriterler) kesinlikle DEĞİŞTİRİLEMEZ, konudaki fiyatlandırma bilgileri tekrar düzenlenemez. Değiştirildiği takdirde konu sahibi uyarılacak, devamı halinde KATEGORİ BANI uygulanacaktır.
MADDE 4- Eğer açık artırma sizde sonlandı ise almak zorundasınız. Açık artırım sonlandıktan sonra ödeme bilgileri en geç 24 saat sonra alıcıya bildirilmelidir. Alıcı da bu bilgileri aldıktan en geç 48 saat sonra ödeme yapması gerekmektedir. Ödeme hafta sonuna denk gelmiş ise ilk mesai günü ödeme yapılması zorunludur. Ödeme süresinin uzatılma talebi olur ise, satıcının inisiyatifindedir. Açık arttırmayı kazanıp ödeme yapmayan kullanıcılara açık arttırma kategorisi için KATEGORİ BANI uygulanacaktır.
a) - Ek olarak yönetici insiyatifinde genel ban cezası da uygulanır
MADDE 5- Teklif verdikten sonra teklifi geri çekmek yasaklanmıştır. Satıcıya sıkıntınızı iletip satıcıyı ikna edebilir iseniz teklifinizi ihale devam ederken geri çekebilirsiniz. Aksi takdirde teklif verirken 2 kere düşünün. Teklifleri geri çekenler için KATEGORİ BANI uygulanacaktır.
MADDE 6- Eğer açık artırmaya son teklifi veren almadıysa kişi hakkında eksi itrade puanı kullanma hakkınız ve KATEGORİ BANI cezası vardır. Bir önceki teklifin sahibinin domaini alıp almaması, satıcının domaini satıp satmaması karşılıklı mutabakata bağlıdır. Karşılıklı mutabakata varılırsa bir önceki teklif sahibinin ödeme yapacağı bedel, açık arttırmaya teklif verdiği son bedeldir.
MADDE 7- Açık arttırma kategorisine açtığınız konuya teklif gelmediği durumlarda minimum 24 saat sonra konunuzu İPTAL edebilirsiniz. 24 saatten önce iptal edilen açık arttırma konuların sahipleri uyarılacaktır. Tekrarı halinde KATEGORİ BANI cezası uzatılacaktır.
MADDE 8- Satış başlıkları altında teklifin dışında yapılan tüm yorumlar yasaktır. Süper fiyat, param olsa alırdım, beş para etmez, hayırlı satışlar, tarzında yorumlar yazılamaz, cezası KONUDAN BANLANMA olacaktır. Yorum yapan uyarılacak, tekrarı halinde BAN cezası uygulanacaktır.
MADDE 9- Satış başlıklarını yukarıda tutmak adına atılacak mesajlar silinecektir. Satıcı uyarılacaktır. Uyarıları dikkate almayan satıcıların cezası KATEGORİ BANI olacaktır.
MADDE 10- Bir domain açık artırması başlatıyorsanız, 1 TL'den domain diye başlık açıp Başlangıç Fiyatı kısmına 50 TL yazamazsınız. Minimum satış fiyatınız ne ise açık artırmayı o fiyattan başlatmanız gerekmektedir. Israrla aynı tavrı sergilerseniz KATEGORİ BANI cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
MADDE 11- HEMEN AL fiyatı belirlemek zorunludur. Belirlenmediği takdirde konu sahibi uyarılacaktır. Belirlenmemeye diğer konularında devam ettiği takdirde KATEGORİ BANI uygulanacaktır.
MADDE 12- Satış konusunda belirtilmediği durumlarda önce domaini satın alan kişi ödeme yapmalıdır. Konuda teklif verirken öncelik olarak domaini almak istediğinizi belirtip satıcıdan onay aldıktan sonra bu şekilde işlem yapılabilir. İhtilaf durumunda 3. bir yol aranabilir. İyi niyet çerçevesinde olay çözüme kavuşturulabilir.
MADDE 13- Jenerik Ön Eki ile satış başlıklarında uzantı belirtilmesi zorunludur. Uzantı belirtilmeyen konular modların inisiyatifine göre konu başlığına eklenebileceği gibi, o konu kilitlenebilir.(Mükemmel Jenerik Domain - TK gibi).
MADDE 14- Açık arttırma kategorisine ekleyeceğiniz alan adlarının, başka bir platformda açık arttırmaya yada satışa sunulması yasaktır. Diğer platformlardaki satışın meşruluğunu biz kontrol edememekteyiz. Açık arttırma devam ederken "Forum Dışı Satıldı" ibaresi ile iptal edilen konularda, konu sahibine KATEGORİ BANI cezası uygulanacaktır.
MADDE 15- Açık arttırma kategorisinde yalnızca bir adet aktif satış konusu açılabilir. Birden fazla konu açtıysanız ve ihaleler teklif aldı ise, konu sonuçlandığında KATEGORİ BANI cezası verilecektir. Herhangi bir teklif almadı ise konu silinecektir.
MADDE 16- Tüm Domain kategorilerinde H*ACK, W*AREZ, A*DULT, B*AHİS vb. kelimeleri içeren ve T.C. Anayasalarına aykırı kategorilere hitap eden alan adlarının satışı YASAKTIR. Bu kelimelerde alan adı içeren konular teklif almış dahi olsa derhal SİLİNECEKTİR. Tekrarı halinde BAN cezası uygulanacaktır.
MADDE 17- TR Uzantılı alan adlarının satışı YASAKTIR. Marka devri ile birlikte satılan COM.TR uzantılı alan adları, bu kuraldan muaf tutulacaktır.
MADDE 18- Açık arttırmalarda SPAM SCORE, GOOGLE BAN, ADSENSE BAN vb. durumları kontrol etmek ALICININ sorumluluğundadır. Teklif verip, bu sebepler bahane edilerek (TİB ENGELİ, XYZ İNDEX HARİÇ) teklif geri çekmek kesinlikle YASAKTIR. Bu sebepler bahane edilerek teklif geri çekmek BAN sebebidir.
MADDE 19- "GoDaddy DEĞERİ 450 BİN TL", "COM UZANTISI 150 BİN TL" vb. Abartılı başlık, içerik ve görsel YASAKTIR. Konulardan bu tür içerikler silinecek, kullanıcı uyarılacak ve tekrarı halinde KATEGORİ BAN cezası uygulanacaktır.
MADDE 20- Açık arttırma kategorisindeki satışların USULE UYGUN OLMADIĞINI ve KATEGORİ KURALLARINA UYMADIĞINI düşünüyorsanız veya başka bir sorun görüyorsanız konu altına yorum yazmayınız. Bu tür yorumlar konudan silinecektir. Sağ üstte bulunan MODERATÖRE BİLDİR  Butonu ile bildirilen tüm konular, ilgili moderatör tarafından incelenmekte ve gerekli işlemler uygulanmaktadır.
MADDE 21- Açık arttırma kategorisinde satış konusu açan tüm üyeler, bu kuralları okumuş sayılır.
Kurallar, kimsenin özgürlüğünü kısıtlamak için belirlenmemiştir. Kategoride aktif olarak satış yapan kullanıcıların talepleri doğrultusunda şekillenmiştir. Bir kuralın değişmesini istiyor iseniz yada kategorideki olumsuzlukların önüne geçecek bir kural eklenmesini talep ediyorsanız, kategori ile ilgili moderatöre konu hakkında bilgi verebilirsiniz.
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst