Dolar Euro'yu Geçti! Son Dakika!!

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Dolar Euro’yu Geçti! Serbest piyasalarda bugün 26.08.2022 tarihi itibari ile Dolar 18,1796 / Euro 18,1479’dan piyasadaki belirsizliklerini sürdürmektedir.​


Son zamanlarda Doların bir hayli sabitliğini koruduğunu, Euro’nun düşüşüne yönelik seyrin arttığını piayasalardan görmekte ve bilmekteyiz. Peki bu dolar Euro belirsilziği nereye gidecek? Dolar Euro’yu geçmeye devam edecek mi? Tüm bu sorular hafta başı piyasaların açılışı ile şekillenecek gibi görülmekte.


Avrupa ülkelerinde enflasyon yükseliyor, Euro değersizleşiyor..​


Avrupalı ülkelerde yaşanan enflasyonun olumsuz etkilerine bakacak olursak, enflasyon ülkeleri zor durumlaara itmeye devam etmektedir. Piyasalardaki olumsuzluk gelişmenin nedeni olarak doların “güvenli liman” diye değer kazanmasıyla birlikte euronun da bugün İngiltere ve Almanya’da açıklanan olumsuz enflasyon ve büyüme beklentileriyle etkisiyle değer kaybettiği değerlendiriliyor.


İstanbul ve Ankara serbest piyasalarında alınıp satılan döviz türlerinin, cuma günü ve bugün itibarıyla alış, satış fiyatları ise şu şekilde gelişmiştir:​


26-agustos-2022-piyasalar-dolar-euroyu-gecti.jpg


KAYNAK HABER : https://teknoblogg.com/dolar-euroyu-gecti-dolara-neler-oluyor/
 
Evet, çılgınca bir şeyler oluyor.
 
Geri
Üst Alt