Dofollow geri bağlantılarını iyileştirme

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Nofollow ve Dofollow Bağlantıları, herhangi bir web sitesinin SEO'sunda çok önemlidir. Link Building SEO'da çok önemli bir stratejidir. Web sitenizin uygun SEO için, Nofollow ve Dofollow bağlantılarının ne zaman ve nerede kullanılacağını bilmelisiniz. Nofollow ve Dofollow bağlantılarının yanlış kullanılması, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle, web sitenizde nofollow ve dofollow bağlantılarının ne zaman ve nerede kullanılacağını bilmek çok önemlidir. Öyleyse, öğrenmek için ona dalalım.

TANIM VE SİSTEM

Nofollow Linkleri

Nofollow Linkler, arama motorlarının botların linkleri endekslemesine izin vermeyen linklerdir. Bu, arama motorları botlarının linklerinizle ilgili daha uygun etiket bulamazlarsa linklerinizi endeksleyemeyeceği anlamına gelir. Page Authority, Domain Authority veya MozRank dışında önemli bir kavramdır. (Bu arada Page Authority Nasıl Yükseltilir? konusunda bundan değinmiştim.) Bağlantıları sadece insanlar izleyebilir. Nofollow Links, web sitelerinin linkini arama motorlarından gizlemek için kullanılır.

Sözdizimi

<a href=”https://webtiryaki.com” ref=”nofollow”>Webmaster Forumu</a>

Dofollow Bağlantıları
Dofollow bağlantıları, arama motorlarının linkleri endekslemesini sağlayan linklerdir. Bunun anlamı, arama motoru botları, Dofollow etiketlerini linklerinizle bulduklarında linkleri indeksleyebilecekleridir. Hem insanlar hem de arama motorları botların linklerini takip edebilir. Aynı niş içinde veya hedeflenen anahtar kelimelerinizde Yüksek Kalite ve benzersiz içerik sağlayan yüksek yetkili siteye geri bağlantılar sağlamak için dofollow bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Sözdizimi

<a href=”https://webtiryaki.com”>Webmaster Forumu</a>

BAĞIMSIZ VE BAĞLANTI LİNKLERİNİ NE ZAMAN VE NEREDE KULLANMALI?

NOFOLLOW LİNKLER KULLANIMI:

Nofollow Bağlantıları, düşük çevrimiçi saygınlığa sahip herhangi bir web sitesinden veya düşük kaliteli içeriğe sahip bazı web sitelerinden veya bazı satışlardan veya bağlı kuruluşlardan web sitelerinden bağlantılar kullandığınızda kullanılır. Bu tür web siteleri için nofollow linkleri kullanmamız gerekir, böylece Serach Engines web sitemizden bu kadar düşük kaliteli linkleri endekslemeyecektir. Aksi halde sıralamanızı azaltacaktır. Nofollow etiketlerinin ne zaman ve nerede kullanılacağına karar verirken hatırlanması gereken bazı noktalar.

Sponsorlu reklamlarla her zaman Nofollow etiketlerini kullanın.
Ayrıca, Ortaklık linkleri ile Nofollow Etiketlerini kullanın.
Nişan almadığınız web sitelerinde Nofollow Tag kullanın.
Kaliteli içerikli web sitelerine Nofollow Tag kullanın.
Her zaman xxx, kumar, kumarhane, bilgisayar korsanlığı gibi web sitelerinde Nofollow etiketini kullanın.

DOFOLLOW LİNKLERİ KULLANIMI:

Dofollow Bağlantıları, arama motoru botlarının web sitemize endekslenmesine veya linkler yayınlamasına izin verdiğimizde çok faydalıdır. Yüksek kaliteli web sitelerine dofollow linkleri kullanmalıyız. Dofollow Bağlantılarını kullanabileceğiniz bazı noktalar:

Her zaman Dofollow bağlantılarını Google, Yahoo, Bing, Quora vb. Gibi yüksek kaliteli web sitelerine kullanın.
Nişenizdeki yüksek otorite web sitelerine Dofollow bağlantıları kullanın. Örneğin: Seyahat eden bir web siteniz veya blogunuz varsa, MakeMyTrip, Expedia vb. Gibi yüksek otorite web sitelerine dofollow linkleri verebilirsiniz.
Orijinal ve kaliteli içerik sağlayan yayınlara Dofollow linkleri de ekleyebilirsiniz.
Umarım bu ,Takip Edilemez ve Dolandırıcılık Bağlantıları arasındaki temel farkı anlamanıza yardımcı olur.
 
Geri
Üst Alt