Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajcınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

Disleksinin Belirtileri Nelerdir?

nullsix

Yeni Üye
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1018
Disleksinin Belirtileri Nelerdir?


Disleksi belirtileri 8 yaş çocukların konuşması yaşıtlarına göre geridir. Kelimeleri farklı bir şekilde söylerler. Oyun oynarken oyundan çok çabuk sıkılırlar. Sağ ve sol gibi yönleri karıştırırlar. Renkleri karıştırırlar. İlkokul döneminde okuma yazmada güçlük çekerler. Çok geç öğrenirler.


Disleksi genetik mi  sorusu çok sık sorulur. Önemli olan diskleksinin tanısının erken konulmasıdır. Ne kadar erken tanı konulursa tedavide o kadar çok fazla yol alınır. Aileler çocuklarına karşı her zaman sabırlı olmalıdır. Aileler bu konuda mutlaka uzman desteği almalıdır. Bu konuda uzman desteğini Cocukpsikiyatridoktoru.com bağlantı adresinden çocuk psikiyatri uzmanına ulaşabilirsiniz.  Disleksi belirtilerinden yola çıkarak en doğru testlerle disleksi tespiti yapıp gerekli tedaviyi başlatıyoruz.
 
Üst Alt