Disleksinin Belirtileri Nelerdir?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

nullsix

Yeni Üye
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
Disleksinin Belirtileri Nelerdir?


Disleksi belirtileri 8 yaş çocukların konuşması yaşıtlarına göre geridir. Kelimeleri farklı bir şekilde söylerler. Oyun oynarken oyundan çok çabuk sıkılırlar. Sağ ve sol gibi yönleri karıştırırlar. Renkleri karıştırırlar. İlkokul döneminde okuma yazmada güçlük çekerler. Çok geç öğrenirler.


Disleksi genetik mi  sorusu çok sık sorulur. Önemli olan diskleksinin tanısının erken konulmasıdır. Ne kadar erken tanı konulursa tedavide o kadar çok fazla yol alınır. Aileler çocuklarına karşı her zaman sabırlı olmalıdır. Aileler bu konuda mutlaka uzman desteği almalıdır. Bu konuda uzman desteğini Cocukpsikiyatridoktoru.com bağlantı adresinden çocuk psikiyatri uzmanına ulaşabilirsiniz.  Disleksi belirtilerinden yola çıkarak en doğru testlerle disleksi tespiti yapıp gerekli tedaviyi başlatıyoruz.
 
Geri
Üst Alt