Bootstrap Editor ile Tasarim Düzenleme

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
517
Tepkime puanı
168
Puanları
43
Konum
izmir
bootstrap-illustration.png

Başlık biraz yabancı gelebilir.Bootstrap kolayca telefon ,tablet,masaüstü bilgisayarlar,farklı çözünürlükte cihazlar için uygun görünümü sağlayan tema tasarım yapmanızı sağlayan açık kaynak kodlu framework'tur. Bootstrap ile bir web sitesi için gerekli olan tüm tasarımları yapmak mümkündür.Paylaşacağım web sitelerinden bir kaçı ücretli bootstrap hizmeti sunsa da ücretsiz kullanım sağlayan web siteleri de işinizi görecektir.

1- Bootply :  Yalnız editör gözüyle bakılmaması gereken bir sitedir.İçerisinde gerçekten geniş bir kod kütüphanesi vardır.

2- Jetstrap : Sürükle bırak işlemi yapabilirsiniz.İçerisinde JS kütüphaneleri vardır.Bir nesneyi biçimlendirme sırasında nesneyi anlık olarak görme şansınız vardır.

3- Bootstrap Magic : En kullanışlı editörlerden biridir. Editörlerde aranan canlı gösterme özelliği vardır.Bootstrap 3 ve JS kullanarak oluşturma sağlar.

4- Brix.io : Duyarlı arayüzler ile daha hızlı web siteleri oluşturmanıza olanak sağlar. HTML ,CSS ve JS düzenleme oluşturma işlemlerinizi daha kolay hale getirmektedir.

5- Divshot : Bootstrap ,Foundation ,Ratchet gibi en popüler çeviricilerle çalışır.JS,CoffeeScript,LESS ve HTML için özel kütüphaneleri vardır.

6- BootSwatchr : Bir web sitesinin ilk aşaması sizin için tema oluşturma veya değiştirme ise özelleştirilebilir çözümler sunan bu sistemi deneyebilirsiniz.

7- Pinegrow : Mac ,Linux ve Windows sistemlerde kullanılan bir masaüstü uygulamasıdır.Çoklu sayfa düzenleme ,CSS ,LESS ve Bootstrap düzenleme bileşenlerini sunuyor.

8- KickStrap : Bootstrap oluştururken katmanları güncel tutmak isteyenlerin kullanabileceği bir çözümdür.CSS ve JS bileşenlerini kullanabilirsiniz.Ek bir kurulum gerektirmeden dosyaları doğrudan sunucunuza aktarabilirsiniz.

9- Bootstrap Live Editor : HTML tabanlı özelleştirme yapmanıza olanak sağlayan bir web sitesidir.

10- Layoult : Basit kodlamalarla arayüzler oluşturabileceğiniz web sitesidir.Sürükleme bırakma işlemi olması arayüz yapımını kolaylaştırmaktadır.HTML veya başka bir dil entegre edebilirsiniz.
 
Geri
Üst Alt