Bölüm Kuralları Konu Açma Şartları

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
520
Tepkime puanı
172
Puanları
43
Konum
izmir
Webmoney, Paypal, Paykasa, 2CO, Paykwik internet bankacılık işlemleri kategori kuralları:

Forumun en hassas kategorilerinden birisi olan "Webmoney, Paypal, Paykasa, 2CO, internet bankacılık işlemleri" kategorisi için bölüm kuralları forum yönetimi olarak güncellenmiştir.
Amacımız hem alıcıyı, hem de satıcıyı korumaktır. O sebeple bu kurallara uyulduğu sürece mağduriyetler en aza indirilecektir.

Madde : 1- Forum üzerinde teyit alınmadan skype, whatsapp, telegram gibi 3. parti iletişim yazılımları üzerinden ve forum dışında yaşanan mağduriyetlerle ilgili açılacak şikayet konuları silinecektir. Forum dışı yaşanan mağduriyetlerle alıcı/satıcı sorumludur.

Madde : 2- Paykasa alım veya satışlarında iki taraflı ödeme "anında" yapılacaktır. Paykasa alıp ödemeyi geciktiren kişiler süresiz olarak kategoriden uzaklaştırılacaktır ve mağdur ettiği süreden az olmamak şartı ile forumdan uzaklaştırılacaktır. Ayrıca paykasa satışlarında satıcı teamviewer ile bağlanıp kendisi yüklemek zorundadır. Teamviewer ile yapılmayan ticaretlerde yaşanan mağduriyetlerde şikayet konuları direkt olarak silinecektir ve kurala uymayıp ticaret yapıldığı için iki kullanıcı da kategoriden süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

Madde : 3- Forum içinde borç alıp vermek kesin olarak yasaktır. Borç alan ve veren 1 haftadan süresize kadar forumdan uzaklaştırılacaktır.

Madde : 4- Ödemelerinizde ayrıca telefon onayı almanız, kişinin geçmiş ticaretlerine bakmanız yararınızadır.

Madde : 5- Kredi kartı bozum işlemleri yasaklanmıştır

Madde : 6- Şartlara uymadığı halde konuyu report etmeyip konu sahibi ile ticaret yapmak için yorum yazan kişilerde aynı şekilde uzaklaştırılacaktır.

Madde : 7- Kurumsal firma üyelikleri konu açma şartlarından muaftır, konu açabilirler

Madde : 8- Konu açma şartlarını yerine getirmeyen üyelerle yapılan ticaretler'den almış oldukları +trade puanı silinecektir

Madde : 9- Forum içerisinde yapılan ticaretler hariç hesaplar arası farklı isimlerle para transfer işlemleri yasaklanmıştır
( Ödeme genderen Müşteri > Aracı üye > Ödeme alıcak üye ) bu aracılık işlemi yasak
 
Geri
Üst Alt