Backlink'in Yeni Şekilde Artırılması

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ravva

Kayitli Üye
Katılım
23 Şub 2019
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
Web sitesi
www.vivaindia.com.mx
Bugünlerde backlink'i arttırmanın yeni yolu nedir, lütfen görüşünüzü paylaşın?
 
Merhaba geçenlerde yapılan google arama motoru zeka güncellemesi ile artık sorgularda kullanılan arama kelimelerinin sonuçları eskisi gibi çıkmayacağını söylemek istiyorum.
Eskiden kelimelere yönelirdik. İnsanlar X kelimesini arar diye araştırma yapardık ancak google şimdi kelime değil cümlelere ve insanların hangi dilde hangi cümle yapısını kullandığını analiz ederek bir çalışma yaptı. Google bundan böyle kelime sorgularında ön plana çıkan siteyi değil o kelime içinde aratılan cümleye uygun siteyi ön plana çıkaracak.

Bu durumda tüm backlinkciler ayvayı yedi gibi görünüyor. Bugünden itibaren backlink yaparken yada tanıtım yazısı alırken kelime çalışması yapmamanızı ŞİDDETLE Tavsiye ederim. Artık kelime ile ön plana çıkma devri bitti.

Google bir sonraki güncellesi ise metin ve paragraf anlama allogoritması olduğunuda duyurdu. Örnek verelim : İzmir Kahvaltı kelimesi ile backlink yaptınız ve siteniz google'da 1 numara. ( trafik vs önemsiz diye varsayın ) kullanıcı google'da izmirde en lüx kahvaltı mekanları diye aradığında klasik olarak sizin siteniz çıkması muhtemel. Ancak yeni sistemde cümle içindeki anlama göre çalışma yapan site ön plana çıkarılacak.

Link yapılarıda değişti. Bundan böyle seo eklentileri kullanmayanlarında ( kullanın - orada bir çok araç oluyor ) işleri cidden çok zor.

Link yapılarında gelen güncelleme ile artık ( belki farketmişsinizdir ) O makale linkinin hemen altında konu ile ilgili başka makalelerde yer alıyor. Zaten wordpress sistemlerinin bununla ilgili eklentileri mevcut.

Seo işi değişiyor. Ayak uydurmanızı tavsiye ederim.
 
Geri
Üst Alt