Backlink Kulanmanin SEO'ya Katkısı

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

azat

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Yaş
1020
Web sitesi
webtiryaki.com
Backlink bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Backlink bir web sitesinin popülerliğini belirler. Bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar öneriliyorsa bu web sitesi kalitelidir.Backlink’in katkı sağladığı diğer bir sistemse Google’nin algoritmalarından biri olan Pagerank sistemidir. Pagerank Google’nin sitenize verdiği değeri göstermektedir. Web siteleriniz 10 puan üzerinden değerlendirilir. Google için bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar fazla kaliteli Backlink alıyorsa o kadar kalitelidir. Ama Backlink alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır;
1.Google’nin banladığı sitelerden Backlink alırsanız size bir faydası olmayacaktır.
2.Link çöplüğüne dönmüş sitelerden Backlink alırsanız Google bu Backlinkleri sevmediği için sitenize pek fazla bir katkısı olmayacaktır. Mesela link çıkışı fazla olan toplistlerden Backlink almanızın size pek fazla katkısı olmayacaktır.
3.Bazı web siteleri gizli Backlink vermektedir. Bu tip sitelerden alacağınız Backlinklerinde size katkısı olmayacaktır.
4.Backlink alımını bir günde kesinlikle yapmayın.Bu işlemi belli süreçlere bölün.
Bunların dışında kaliteli Backlink almak istiyorsanız ;
1.İçeriğinizle alakalı sitelerden Backlink almaya çalışın.Bu işlem biraz zordur ama başardığınızda emin olun size katkısı çok fazla olacaktır.
2.Kaliteli dizinlere kayıt olmaya çalışın. (örn: DMOZ)
3.Sosyal sitelerden link almaya çalışın.(örn: Facebook,Twitter)
4.Kaliteli forumlarda veya bloglarda yazılar yazarak bu sitelerden Backlink almaya çalışın bu web sitelerinden alacağınız Backlinklerin siteniz için önemi oldukça yüksektir.
5.Pagerank değerleri yüksek sitelerden alacağınız Backlinkler, sitenizin Pagerank değerini arttırmanızda size yardımcı olacaktır.
 
Geri
Üst Alt