astgele Yürüyüş Teorisi

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

market2020

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
astgele Yürüyüş Teorisi
"Rastgele yürüyüş" ile Malkiel, menkul kıymetlerdeki fiyat hareketlerinin tahmin edilemez olduğunu iddia ediyor. Bu rastgele yürüyüş nedeniyle, yatırımcılar tutarlı bir şekilde bir bütün olarak piyasayı geride bırakamıyor. Pazarda zamana temel analiz veya teknik analiz uygulamak, yalnızca düşük performansa yol açacak bir zaman kaybıdır. Yatırımcıların bir endeks fonu alıp elinde tutmaları daha iyi olacaktır.
Malkiel, temel analiz ve teknik analize karşılık gelen iki popüler yatırım teorisi sunar. Temel tarafta, "Firma-Kuruluş Teorisi", hisse senetlerinin gelecekteki nakit akışlarını (kazançları) iskonto ederek belirlenebilecek içsel bir değere sahip olduğunu savunur. Yatırımcılar, bir menkul kıymetin veya piyasanın gerçek değerini belirlemek için değerleme tekniklerini de kullanabilir. Yatırımcılar bu değerlemelere göre ne zaman alıp satacaklarına karar verirler.
Teknik açıdan, "Havadaki Kale Teorisi" başarılı bir yatırımın davranışsal finansa bağlı olduğunu varsayar. Yatırımcılar piyasanın ruh halini belirlemelidir - boğa veya ayı. Değerlemeler önemli değildir çünkü bir menkul kıymet, yalnızca birinin ödemeye razı olduğu miktara değerdir.
Rastgele yürüyüş teorisi, tutarlı bir temelde piyasadan daha iyi performans göstermenin imkansız olduğu iddiasındaki yarı güçlü verimli hipotezle uyumludur. Bu teori, hisse senedi fiyatlarının verimli olduğunu, çünkü bilinen tüm bilgileri (kazançlar, beklentiler, temettüler) yansıttığını savunur. Fiyatlar yeni bilgilere hızla uyum sağlar ve bu bilgilere göre hareket etmek neredeyse imkansızdır. Dahası, fiyat yalnızca yeni bilgilerin ortaya çıkmasıyla hareket eder ve bu bilgi rastgele ve öngörülemez.
Rastgele Yürüyüş ve Rastgele Olmayan Yürüyüş
Kısacası, Malkiel herhangi bir üstün performans başarısını bayan şansına bağlar. Yeterince insan denerse, bazıları pazardan daha iyi performans göstermeye mahkumdur, ancak çoğu yine de düşük performans gösterir.
Rastgele Olmayan Yürüyüş Teorisi
Rastgele Olmayan Bir Yürüyüş gold trading signals  Wall Street, değerli bilgilerin güvenlik fiyatlarından elde edilebileceğine dair ampirik kanıtlar sunan bir makale koleksiyonudur. Lo ve MacKinlay, güvenlik fiyatlarının rastlantısallığını test etmek için güçlü bilgisayarlar ve gelişmiş ekonometrik analiz kullandı. Bu kitap çok okunmuş olmasına rağmen, bulgular teknik analistlerin ve grafikçilerin ilgisini çekmelidir. Kısacası bu kitap, hisse senedi fiyatlarında öngörülebilir bileşenlerin varlığını belgeliyor.

Bu kitabın hemen öncesinde Andrew Lo, 2000 gold signals  yılında Journal of Finance için bir makale yazdı: Teknik Analizin Temelleri: Hesaplamalı Algoritmalar, İstatistiksel Çıkarım ve Ampirik Uygulama. Harry Mamaysky ve Jiang Wang da katkıda bulundu. Gazetenin açılış konuşmaları her şeyi söylüyor:
“Grafik oluşturma olarak da bilinen teknik analiz, onlarca yıldır finansal uygulamanın bir parçası olmuştur, ancak bu disiplin, temel analiz gibi daha geleneksel yaklaşımlarla aynı düzeyde akademik inceleme ve kabul görmemiştir. Temel engellerden biri, teknik analizin oldukça öznel doğasıdır. Tarihsel fiyat çizelgelerinde geometrik şekillerin varlığı genellikle bakanın gözündedir. Bu makalede, parametrik olmayan çekirdek regresyonunu kullanarak teknik örüntü tanımaya sistematik ve otomatik bir yaklaşım öneriyoruz ve bu yöntemi teknik analizin etkinliğini değerlendirmek için 1962'den 1996'ya kadar çok sayıda ABD hisse senedine uyguluyoruz. Günlük hisse senedi getirilerinin koşulsuz ampirik dağılımını baş-omuzlar veya çift dipler gibi belirli teknik göstergelere göre koşullu koşullu dağılımla karşılaştırarak, 31 yıllık örnekleme dönemi boyunca, birkaç teknik göstergenin artımlı bilgi sağladığını gördük. ve bazı pratik değerleri olabilir. " Bu makale www.nber.org adresinde bulunabilir.
Rastgele Yürüyüş ve Rastgele Olmayan Yürüyüş
https://www.gold-pattern.com/en

Dow Teorisi
Ayrıca, etraftaki en eski sistemlerden birinin piyasadan daha iyi performans gösterebileceğine ve riski azaltabileceğine dair kanıtlar var. Dow Teorisi, hem Dow Transports hem de Dow Industrials yeni reaksiyon yükseklikleri kaydettiğinde satın almayı ve her ikisi de yeni reaksiyon düşük olduğunda satış yapıp hazinelere girmeyi amaçlar. Hisse senetlerinin dışına ve hazine tahvillerine geçiş riski büyük ölçüde azaltır çünkü riskli hisse senetlerine maruz kalmazsınız. Yıllar boyunca birkaç büyük kötü ayı piyasası olmuştur ve sermayeyi korumak, yatırım başarısının anahtarlarından biridir.
Rastgele Yürüyüş ve Rastgele Olmayan Yürüyüş
New Yorkfree gold signals  Üniversitesi'nden Stephen Brown, Yale'den William Goetzmann ve Notre Dame Üniversitesi'nden Alok Kumar, Journal of Finance'de Dow Teorisi üzerine bir çalışma yayınladılar. Dow teori sistemi, 1929'dan 1998'e kadar olan dönem için al-ve-tut'a karşı test edildi. 70 yıllık dönemde Dow teori sistemi, bir satın al ve tut stratejisinden yılda yaklaşık% 2 oranında daha iyi performans gösterdi. Ek olarak, portföy önemli ölçüde daha az risk taşıyordu. Riske göre ayarlanmış getiriler kullanılarak karşılaştırılırsa, performans marjı daha da büyük olacaktır. Dow teori sistemi, 1980'den 1998'e kadar geçen 18 yıl boyunca, piyasayı yılda yaklaşık% 2,6 oranında düşük performans gösterdi. Bununla birlikte, riske göre ayarlandığında, Dow teori sistemi,

 
Geri
Üst Alt