Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Sitemizde Yakin Zamanda Ticaret Uygulaması Aktif Edilecek .
Tema yapım aşamasındadır, bu süre zarfında lütfen gördüğünüz hataları bize bildirin.

Artan Geri Bağlantılar

ravva

Kayitli Üye
Katılım
23 Şub 2019
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1019
Web sitesi
www.vivaindia.com.mx
Bugünlerde web sitemin geri bağlantılarını nasıl artırabilirim?
 

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
74
Tepkime puanı
26
Puanları
18
Yaş
34
Web sitesi
webtiryaki.com
Geri bağlantılar, web sitesinin uygunluğunu belirlemede Google’a yardımcı olur. geri bağlantı, bir web sitesinin başka bir web sitesini önermesidir. Bu nedenle yüksek kaliteli içeriklerin güvenilir bir göstergesidir.

Genellikle web sitesi yöneticileri, okurlarına katma değer ve fayda sağlayan içeriklerin bulunduğu web sitelerine bağlantı verir. Bu yüzden güvenilir ve yüksek kaliteli web sitelerinden gelen geri bağlantılar Google için çok önemlidir.

Bu tip geri bağlantılar almak, sitenizin daha yüksek bir sıralamaya ulaşmasına kesinlikle yardımcı olur. Aslına bakarsanız, yıllar içinde web sitenize verilen tüm kaliteli geri bağlantılar sitenizin sıralamasını yükseltmenize katkı sağlar. Fakat bu belirsiz sürecin meyve vermesi uzun sürebilir.

Bu durumda ihtiyacınız olan sihirli değnek “bağlantı oluşturma”dır. Web sitenize geri bağlantı verecek kaliteli ve uygun siteleri etkin şekilde arayarak arama sonuçlarındaki yerinizi iyileştirebilirsiniz. Bağlantı oluşturma, sayfa dışı SEO optimizasyonunun bir parçasıdır.

Ancak bağlantı oluşturmanın önemli bir kısmı, gerekli zamanı ayırıp bağlantılarınıza net ve hedefe yönelik bir “bağlantı metni” eklemekten geçer. Bu bağlantı metni, bağlantının hedefini metin biçiminde açıklar.

Bağlantı metinleri, hedef web sitesinin içeriğini mümkün olan en iyi şekilde açıklamalıdır. Bunu sağlayabilirseniz web sitesinin potansiyel ziyaretçileri bağlantının arkasındaki içeriğin ne olduğunu hızlıca anlayabilir. Arama motoru gezginleri, bağlantı metinleri sayesinde bağlantının arkasındaki içeriğin arama sorgusundaki konuyla ilgili olup olmadığına daha kolay bir şekilde karar verebilir.

Ancak arama motorlarından ceza almamak için bağlantı metninin “doğal” olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Örneğin, yalnızca “buraya tıklayın” gibi bir bağlantı metni kullanmayın.

Bağlantı metinlerine yönelik ideal yaklaşım zamanla değişir. Yakın zamana kadar benimsenen yaklaşım, “İstenen anahtar kelimeyi bağlantı metni olarak kullanan ne kadar çok geri bağlantı olursa, o kadar iyi,” şeklindeydi.

Günümüzde ise hem “doğal” ve farklı bağlantı metinlerinin kullanılması hem de orta ila yüksek görünürlüğe sahip web sitelerinden yüksek kaliteli geri bağlantılar alınması daha önemli görülüyor.

Çok sayıda bağlantı toplamanız, geri bağlantı stratejinizin iyi olduğu anlamına gelmez. Asıl önemli olan, aldığınız geri bağlantıların yüksek kaliteli olmasıdır.

Günümüzde, fazla sayıda düşük kaliteli gelen bağlantı toplayan web siteleri “istenmeyen bağlantı” nedeniyle şüpheli duruma düşebilir ve arama motoru sağlayıcılarından ceza alabilir.

Hatta bu, ciddi durumlarda söz konusu sitenin Google’ın arama dizininden kaldırılmasına bile neden olabilir. Bu nedenle, bağlantı oluşturmanın doğal bir şekilde gelişmesine odaklanmak çok daha önemlidir.
 

BlackVan

Kayitli Üye
Katılım
13 Eki 2020
Mesajlar
22
Tepkime puanı
4
Puanları
3
Yaş
1019
En önemlisi içeriktir. Nişinizdeki popüler bloglarda misafir blog yazısı yazmak çok önemlidir.
 
Üst Alt