Artan Geri Bağlantılar

ravva

Kayitli Üye
Katılım
23 Şub 2019
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
1020
Web sitesi
www.vivaindia.com.mx
Bugünlerde web sitemin geri bağlantılarını nasıl artırabilirim?
 
Geri bağlantılar, web sitesinin uygunluğunu belirlemede Google’a yardımcı olur. geri bağlantı, bir web sitesinin başka bir web sitesini önermesidir. Bu nedenle yüksek kaliteli içeriklerin güvenilir bir göstergesidir.

Genellikle web sitesi yöneticileri, okurlarına katma değer ve fayda sağlayan içeriklerin bulunduğu web sitelerine bağlantı verir. Bu yüzden güvenilir ve yüksek kaliteli web sitelerinden gelen geri bağlantılar Google için çok önemlidir.

Bu tip geri bağlantılar almak, sitenizin daha yüksek bir sıralamaya ulaşmasına kesinlikle yardımcı olur. Aslına bakarsanız, yıllar içinde web sitenize verilen tüm kaliteli geri bağlantılar sitenizin sıralamasını yükseltmenize katkı sağlar. Fakat bu belirsiz sürecin meyve vermesi uzun sürebilir.

Bu durumda ihtiyacınız olan sihirli değnek “bağlantı oluşturma”dır. Web sitenize geri bağlantı verecek kaliteli ve uygun siteleri etkin şekilde arayarak arama sonuçlarındaki yerinizi iyileştirebilirsiniz. Bağlantı oluşturma, sayfa dışı SEO optimizasyonunun bir parçasıdır.

Ancak bağlantı oluşturmanın önemli bir kısmı, gerekli zamanı ayırıp bağlantılarınıza net ve hedefe yönelik bir “bağlantı metni” eklemekten geçer. Bu bağlantı metni, bağlantının hedefini metin biçiminde açıklar.

Bağlantı metinleri, hedef web sitesinin içeriğini mümkün olan en iyi şekilde açıklamalıdır. Bunu sağlayabilirseniz web sitesinin potansiyel ziyaretçileri bağlantının arkasındaki içeriğin ne olduğunu hızlıca anlayabilir. Arama motoru gezginleri, bağlantı metinleri sayesinde bağlantının arkasındaki içeriğin arama sorgusundaki konuyla ilgili olup olmadığına daha kolay bir şekilde karar verebilir.

Ancak arama motorlarından ceza almamak için bağlantı metninin “doğal” olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Örneğin, yalnızca “buraya tıklayın” gibi bir bağlantı metni kullanmayın.

Bağlantı metinlerine yönelik ideal yaklaşım zamanla değişir. Yakın zamana kadar benimsenen yaklaşım, “İstenen anahtar kelimeyi bağlantı metni olarak kullanan ne kadar çok geri bağlantı olursa, o kadar iyi,” şeklindeydi.

Günümüzde ise hem “doğal” ve farklı bağlantı metinlerinin kullanılması hem de orta ila yüksek görünürlüğe sahip web sitelerinden yüksek kaliteli geri bağlantılar alınması daha önemli görülüyor.

Çok sayıda bağlantı toplamanız, geri bağlantı stratejinizin iyi olduğu anlamına gelmez. Asıl önemli olan, aldığınız geri bağlantıların yüksek kaliteli olmasıdır.

Günümüzde, fazla sayıda düşük kaliteli gelen bağlantı toplayan web siteleri “istenmeyen bağlantı” nedeniyle şüpheli duruma düşebilir ve arama motoru sağlayıcılarından ceza alabilir.

Hatta bu, ciddi durumlarda söz konusu sitenin Google’ın arama dizininden kaldırılmasına bile neden olabilir. Bu nedenle, bağlantı oluşturmanın doğal bir şekilde gelişmesine odaklanmak çok daha önemlidir.
 
En önemlisi içeriktir. Nişinizdeki popüler bloglarda misafir blog yazısı yazmak çok önemlidir.
 
Increasing backlinks to your website is a crucial aspect of improving your site's search engine ranking and overall visibility. Here are several strategies you can employ to increase the number of backlinks to your website:

1. Create High-Quality Content:

  • Develop informative, engaging, and shareable content that naturally attracts links. Quality content is more likely to be linked to by other websites and shared on social media.

2. Guest Posting:

  • Write guest posts for reputable websites in your industry or niche. Include a link back to your site in the author bio or within the content itself.

3. Broken Link Building:

  • Find broken links on other websites and offer your content as a replacement. This provides value to the website owner and gives you an opportunity to gain a backlink.

4. Collaborate with Influencers:

  • Partner with influencers or industry experts for collaborations. This could involve co-authoring content, conducting interviews, or participating in joint projects, all of which can lead to backlinks.

5. Social Media Promotion:

  • Share your content on social media platforms to increase its visibility. While social media links may not directly impact SEO, they can contribute to increased content exposure and potential backlinks.

6. Create Infographics:

  • Develop visually appealing infographics related to your industry. People love to share visually appealing content, and this can lead to more backlinks.

7. Build Relationships:

  • Connect with other bloggers, businesses, and influencers in your industry. Building relationships can lead to natural link-building opportunities.

8. Participate in Communities:

  • Engage in online forums, discussion boards, and communities related to your niche. Be an active participant and share your expertise, including links to relevant content when appropriate.

9. Utilize HARO (Help a Reporter Out):

  • Sign up for services like HARO to connect with journalists and provide expert insights in your industry. If your input is used, you may receive a backlink.

Remember, the key to successful link-building is to focus on quality rather than quantity. Natural, high-quality backlinks are more valuable for SEO than a larger number of low-quality links. Additionally, stay updated on search engine algorithms, as practices that were effective in the past may not be as impactful in the current SEO landscape.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
To increase your website backlinks, focus on creating high-quality, shareable content that attracts natural links. Guest posting on reputable blogs in your niche can also generate backlinks. Engage in outreach by contacting influencers and bloggers to promote your content. and also you Should do Article submission and profile creation and web 2.0..
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst