Ahrefs Nedir ve Ne İşe Yarar?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
93
Tepkime puanı
35
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
Web sitenizin gelişimi esnasında rakiplerinizin sıralamalarına meydan okumanızı sağlayacak yardımcı seo aracı Ahrefs nedir?

Arayüzünde Türkçe dil desteği de bulunduran Ahrefs, farklı kategorilerde farklı analizler sunarak seo için gerekli tüm ihtiyacınızı karşılıyor. Herhangi bir web sitenin link çıkışlarını, aldığı linkleri ve SEO’ya dair yapılan tüm çalışmaları gösteren Ahrefs, seo analiz aracıdır.
Ahrefs Türkçe Dil Seçeneği Sunmaya Başladı

İnternet sitenizin dış sorgularını yapabileceğiniz, tüm backlink verilerine göz atabileceğiniz, backlinklerin zararlı olup olmadığını ve anahtar kelimelerin rekabet oranlarını görebileceğiniz Ahrefs, rakiplerinizin neden bu kadar başarılı olduğunu sizlere gösteren en basit seo analiz aracıdır.

Ahrefs Kimler İçin Uygun?

Günümüzde ahrefs sağladığı bilgiler ve sahip olduğu özellikler gereği, belirli bir grup kullanıcıya en iyi şekilde hitap etmektedir diyebiliriz. Bunlar arasında:

  • Dijital pazarlama ve seo ajanslarını.
  • Freelance dijital pazarlama takımlarını.
  • İçerik pazarlama takımlarını gösterebiliriz.

Seo Analiz Aracı Ahrefs Nedir?
2011 yılında backlink analizi için ortaya çıkan ahrefs, daha sonrasında hesap denetimleri, içerik pazarlama analizi ve link incelemeleri gibi daha bir çok konuda raporlar çıkartmak için kullanılmaya başlandı. Moz, Semrush gibi popüler olan ve geniş kapsamda özelliklere sahip olan Seo aracı ahrefs, aylık abonelik paketleri sunarak kullanım sunuyor.

Ahrefs Ne İşe Yarar: Ahrefs Özellikleri
Sizlere sunmuş olduğu yönetim paneline internet sitelerinizi ekleyerek düzenli takipler gerçekleştirebilirsiniz. Kayıp backlinkleri, yeni anahtar kelimeleri ve mentionları da haftalık, günlük veya aylık bildirimlerle takip edebilirsiniz.

Site Explorer: Overview, backlinks, referring domains, anchors, top referring content, referring IP’s, organic keywords, top pages, pages ve outgoing links gibi bir çok menü ile kullanıcılara geniş kullanım deneyimi sunan Ahrefs Site Explorer özelliği ile kısaca sitenizin backlink profilini ve rakiplerinizi analiz etmenizi sağlıyor. Sizlere en uygun anahtar kelimeleri de keşfetmenizi sağlayan araç, rank edilen anahtar kelimeleri analiz ederek sıralamanızı da gösteriyor.
Content Explorer: Yaptığınız anahtar kelime veya konuların sosyal medyada en çok konuşulan paylaşımlarını bulmanızda yardımcı olur.
Keyword Explorer: İnternet sitenizde bulundurmanız gereken alternatif ve odak anahtar kelimeleri analiz ederek fikir ve trafik tahminleri almanızda yardımcı olur. Kullanacağınız kelimenin rank etme tahminlerini de oluşturan araç, hedeflerinizi bulmanızda yardımcı oluyor.
Bir çok özelliğe sahip olan Ahrefs, anahtar kelime odaklı seo araçları arasında en popüleri olabilir. SEO uzmanı veya web sitenizi yükseltmek isteyen biriyseniz SEO için listesine eklemeniz gereken önemli araçlardandır.
 
Bi ara burasinin bootlari benim siteye uylamisti zarari oldu sunucu degistirmek zorunda kaldim
Faydadan cok zarari var bence
 
Geri
Üst Alt